Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

makadamia 15:14, 13 lip 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Aniu - a najlepsze jest to, że i tak mocno się pilnowałam na tej stronie internetowej

Toszko - te z tyłu wypatrzyłaś? Od razu po posadzeniu je przystrzyc, tak? Ale aż 1/3?! To strasznie dużo! a nie mogą najpierw rosnąć w górę, a dopiero potem zacznę je zagęszczać? bo ta mata wiklinowa akurat poniżej linii wzroku przechodniów się kończy. Czy to nie będzie zgodne ze sztuką ogrodniczą?

Marta - wyobraź sobie, że nie. Przyszły dwa kartony. ciężkie, to prawda, ale tylko dwa. jak je zobaczyłam, to sobie pomyślałam, że tam w środku to będzie jajecznica. Ale tak sprytnie jakoś je popakowali, że wszystkie rośliny dojechały bez problemu.
Inna sprawa, że sadzonki bylinowe marne

Dziewczyny - posadzenia nie komentujecie. Czy mogę przez to rozumieć, że dobrze wsadziłam
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 15:18, 13 lip 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
A, zapomniałam się poskarżyć, jakie nieszczęście mnie spotkało:
kompostu mi zabrakło!

Teraz wsadzam do dołka torf z dodatkiem gliny, mączki bazaltowej i obornika granulowanego. Do tego dodaję jeszcze humus, kupiony w obi ale nie wiem czy dobrze robię, bo "próchnica zakopana w ziemi umiera". Może powinnam tylko posypywać tym humusem po wierzchu?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Toszka 15:22, 13 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
makadamia napisał(a)




O tym cisie pisałam - zetnij go na równo od góry, nadasz mu fajnej bryły i może być ciekawym akcentem w ogrodzie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Toszka 15:27, 13 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
torf jest najgorszą opcją - nie ma żadnych wartosci i po wysuszeniu zachowuje się jak gąbka - nie chce namakać. Nie ma żadnych wartości odżywczych dla roślin.
Szukaj kompostowni w okolicy
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
JoannaDe 15:31, 13 lip 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Toszka napisał(a)
torf jest najgorszą opcją - nie ma żadnych wartosci i po wysuszeniu zachowuje się jak gąbka - nie chce namakać. Nie ma żadnych wartości odżywczych dla roślin.
Szukaj kompostowni w okolicy


Nie strasz,

ja dodawałam, oprócz kompostu , pod wszystkie kwasoluby które ostatnio sadziłam.

A co z radami żeby wyściółkować torfem?
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Toszka 15:48, 13 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Najkwaśniejszy torf już po roku nie jest kwaśny, a przy sporych opadach wypłukany jest już po max. 10 miesiącach. Torf ma wielką wadę, o czym pisałam wyżej - po wysuszeniu zbryla się jak beton, obkurcza ściskając korzenie i bardzo trudno namacza i chłonie ponownie wodę. Znacie to pewnie z przesuszonych roślin w doniczkach (tych kupionych).

Ściółkować torfem można by w celu zakwaszenia, ale systematycznie ten torf powinien być nawadniany i po kilku tygodniach zbierany. Rododendron ani wrzos nie jest rośliną torfowisk. Sa lepsze sposoby ściółkowania.
Czy nie zdumiewają was wrzosy rosnące na polanach na piachu, albo przy torach kolejowych?

Ściółkowanie torfem praktykowane jest w uprawie kontenerowej ze stałym nawożeniem połączonym z zakwaszaniem chemicznym.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
JoannaDe 16:14, 13 lip 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Toszka napisał(a)
Najkwaśniejszy torf już po roku nie jest kwaśny, a przy sporych opadach wypłukany jest już po max. 10 miesiącach. Torf ma wielką wadę, o czym pisałam wyżej - po wysuszeniu zbryla się jak beton, obkurcza ściskając korzenie i bardzo trudno namacza i chłonie ponownie wodę. Znacie to pewnie z przesuszonych roślin w doniczkach (tych kupionych).

Ściółkować torfem można by w celu zakwaszenia, ale systematycznie ten torf powinien być nawadniany i po kilku tygodniach zbierany. Rododendron ani wrzos nie jest rośliną torfowisk. Sa lepsze sposoby ściółkowania.
Czy nie zdumiewają was wrzosy rosnące na polanach na piachu, albo przy torach kolejowych?

Ściółkowanie torfem praktykowane jest w uprawie kontenerowej ze stałym nawożeniem połączonym z zakwaszaniem chemicznym.


I cale moje samozadowolenie legło w gruzach A ja taka dumna z siebie byłam ze tu dobroci wszelakiej moim hortkom i tujom sypie.
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Toszka 16:30, 13 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
JoannaDe napisał(a)


I cale moje samozadowolenie legło w gruzach A ja taka dumna z siebie byłam ze tu dobroci wszelakiej moim hortkom i tujom sypie.


a nie zastanowiło cię, że ta "dobroć" coś za tania
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
JoannaDe 16:37, 13 lip 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Toszka napisał(a)


a nie zastanowiło cię, że ta "dobroć" coś za tania


Wiesz Tosiu, nie zawsze co tanie to złe Jak widać w tym przypadku eis nie sprawdza.
Nie strasz mnie bo kompost tez tanio kupuje
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Toszka 16:58, 13 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
to dowiedz się czy ten kompost nie jest wapnowany.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies