Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

makadamia 09:06, 17 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Skoro o świerkach było wspomniane, to ten najpaskudniejszy, co mi najbardziej przeszkadza, ma jedną, a w zasadzie dwie zalety:
1. wyhamowuje zachodnie wiatry, więc mam bardziej zacisznie
2. upodobały go sobie ptaki, chyba wróble, i sejmikują zaciekle. Uwielbiam ten jesienny świergot. Nie wiem, czemu akurat ten, chociaż obok są wyższe i gęstsze.

Przy okazji, możecie zobaczyć, jaką "słoneczną" mam tą południową rabatę pod ogrodzeniem. To zdjęcie było robione przed 10-ą rano. Latem słońce dochodzi, a teraz już dom(!) zacienia. Chyba jednak zamienię rozchodniki i floksy na jarzmianki, gilenię i świecznicę.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
wiklasia 09:06, 17 wrz 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
powtórzę za dziewczynami jak echo: wariatka !!!
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
tulucy 09:24, 17 wrz 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Hmmm w sumie to teraz wedle tego zdjęcia możesz sama stwierdzić, gdzie masz miejsce na słoneczną rabatę
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
makadamia 09:27, 17 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
wiklasia napisał(a)
powtórzę za dziewczynami jak echo: wariatka !!!

czekaj, tam jest jeszcze jedna tuja, którą też bym chętnie ciachnęła.
co prawda niższa od tej, ale gałązki cieńsze i gęściej ułożone niż u tej. Jak na tamtą wlezę, to dopiero możecie mówić, żem wariatka
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 09:29, 17 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
tulucy napisał(a)
Hmmm w sumie to teraz wedle tego zdjęcia możesz sama stwierdzić, gdzie masz miejsce na słoneczną rabatę


A wiesz, że doszłam do tego samego wniosku?
Dwie rzeczy mnie jeszcze powstrzymują:
1. chłopaki czasem w piłkę grają
2. jeszcze nie wymyśliłam jak to zrobić, żeby od strony ulicy też dobrze wyglądało
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
tulucy 09:30, 17 wrz 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Asia - wiem po moim - jeszcze rok góra i sami będą chcieli iść kopać na porządne boisko - możesz im to już teraz delikatnie zasugerować daleko macie do szkoły czy innego orlika?
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 09:31, 17 wrz 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Asia ale mnie się jakoś kojarzy, że tuje to mają giętkie te czuby, czy Ty aby nie huśtałaś się tam na wysokościach? tak na boki? jak na kreskówkach??
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
AnnaCh 09:35, 17 wrz 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
tulucy napisał(a)
Asia ale mnie się jakoś kojarzy, że tuje to mają giętkie te czuby, czy Ty aby nie huśtałaś się tam na wysokościach? tak na boki? jak na kreskówkach??
Taki sam obrazek mam przed oczami
____________________
Ania - Malutki pod lasem
makadamia 10:07, 17 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
tulucy napisał(a)
Asia ale mnie się jakoś kojarzy, że tuje to mają giętkie te czuby, czy Ty aby nie huśtałaś się tam na wysokościach? tak na boki? jak na kreskówkach??


Dlatego ucięte zostało trochę więcej niż planowałam stojąc na ziemi

AnnaCh napisał(a)
Taki sam obrazek mam przed oczami


Nie przeczę, trochę wiało...



tulucy napisał(a)
Asia - wiem po moim - jeszcze rok góra i sami będą chcieli iść kopać na porządne boisko - możesz im to już teraz delikatnie zasugerować daleko macie do szkoły czy innego orlika?


Póki kopią z tatą, to kopią na podwórku, ale też myślę, że już niedługo to będzie.
Tak czy inaczej, z zakładaniem nowej rabaty mi się nie spieszy, bo jeszcze starych nie ogarnęłam, i taras woła o remont, a do tego [remontu] wygodna komunikacja przez szeroki trawnik się bardzo przyda.

Patrzcie co wygrzebałam wczoraj w sieci:
ogród w pettifers ma swojego bloga!:
https://pettifers.wordpress.com/2019/02/28/thursday-28th-february-2019/

link do lutowego posta. najgorszy okres w roku dla ogrodu, a jakie piękne zdjęcia.... łezka się w oku kręci
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Kasia_CS 10:24, 17 wrz 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Asia!! no jak zawsze lubiłam się wdrapywać na drzewa, to chba bym na to nie wpadła, żeby sobie sama czubek tui upiłować, haha! No wyczesałaś
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies