Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

makadamia 14:53, 17 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Makusia napisał(a)
Ja zacznę od tego, że nigdy, ale to nigdy nie wpadłabym na to, że to tuja! Myślałam, że jakiś świerk jest! To tuje dorastają do takich rozmiarów?!

Wspomnienia z dzieciństwa zapewne wróciły, jak po tej tuji łaziłaś ("styrmałaś")?
Kurczę, muszę sprawdzić, co to ta barbula, bo dyskusja taka zacięta, a ja nawet wizualizacji nie mam


Ano wróciły

Zdjęcia barbuli pokazałam wcześniej, ale mogą być mało pomocne
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
kwartet 14:53, 17 wrz 2019

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
To ja rewolucyjnie powiem że ciachnęła bym radykalnie,wiem że przez sezon albo dwa trzeba by zęby zaciskać ale widziałam ciachane prawie na łysy badyl duże tuje a teraz miśki z nich są, ważny tylko termin cięcia.Długi sekator taki długaśny mam mogę pożyczyć to ci się zasięg cięcia z drabiny zwiększy.
Przy włażeniu na drzewo to chociaż sobie jakąś uprząż załatw,koleżanki będą spać spokojniej.
makadamia 14:59, 17 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Toszka napisał(a)
Asiu, cóż mogę napisać? Chcesz mieć zgrabną choinkę i słońce na rabatach.

Oczywiście, na zdjęciu wszystko jest łatwe, ale ja bym ją bardziej skróciła, to i mniej bocznych gałęzi będzie do wyprofilowania. I nawet nie próbuję pytać się ile ta tuja ma wzrostu...
Asiu, oceń sytuację. Znam takiego jednego co to spadł i sobie nadgarstki połamał i miał je w stelażach. Karmienie przez żonę zniósł, ale pomoc żony w sikaniu była traumatycznym przeżyciem

Skracanie naszej tui (tej przy altanie) zaczęliśmy od mocnego obniżenia wzrostu. Potem kilka lat boki skracaliśmy i finalnie mamy cylinder. Ale aż tak wielka jak twoja nie była. Mała też nie była, to fakt.


Ale chcę też mieć zasłonięty sąsiedni dom

Jeszcze pomyślę. Bo ciachnąć to nie ma problemu, tylko czy potem będę zadowolona?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 15:02, 17 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
kwartet napisał(a)
To ja rewolucyjnie powiem że ciachnęła bym radykalnie,wiem że przez sezon albo dwa trzeba by zęby zaciskać ale widziałam ciachane prawie na łysy badyl duże tuje a teraz miśki z nich są, ważny tylko termin cięcia.Długi sekator taki długaśny mam mogę pożyczyć to ci się zasięg cięcia z drabiny zwiększy.
Przy włażeniu na drzewo to chociaż sobie jakąś uprząż załatw,koleżanki będą spać spokojniej.


Dwa głosy na cięcie
Sekator długi to i u mnie by się znalazł, ale cięcie na tak długich ramionach wymaga więcej siły niż ja dysponuję
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 15:03, 17 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
galgAsia napisał(a)
Wiecie, że dzięki Wam jestem szczęśliwa ? bo nie posiadam tuj! Z tego, co widzę, to albo cięcie po przeszkoleniu w Julinku, albo przesadzanie na spółę z p. koparkowym, albo trzepanie...O nie, postoję... i popatrzę...


A do tego korzenie, które się panoszą na parę metrów dookoła.
Ciesz się
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
mrokasia 15:04, 17 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
galgAsia napisał(a)
Ty lepiej o thujach pisz, a nie o barbulkach Się dzieje?


Boszszsz, kobieto, daj odetchnąć .
Złapaliśmy trochę obsuwy, jedna tuja przesadzona, reszta jutro bo nie zdążyliśmy rano przygotować wystarczająco dużo ziemi do sadzenia a koparkowy po południu miał coś zaplanowane.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 15:10, 17 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Asia, też pomyślałam o sekatorze albo pile łańcuchowej na wysięgniku
Ile ta tuja ma wzrostu???
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
makadamia 15:13, 17 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Tak na oko, to 8-10m.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
tulucy 15:34, 17 wrz 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
No przynajmniej przy siusianiu kobiety aż takiej pomocy nie potrzebują.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gosiek33 16:22, 17 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Nie wytrzymam z Wami
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies