Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

mrokasia 15:07, 08 paź 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18350
A jakiej szerokości ma ta rabata? I co planujesz pomiędzy rozplenicami?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
BKosimkArt 17:13, 08 paź 2018


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
No no Kasiu dobra robota! Ja dziś też popracowałam ciutkę, piękna pogoda zachęca... i oczywiście jak się tak u Was napatrzę na róże to zaczynam mieć różane chciejstwa hehe... a przecież róże to ostatnie rośliny które bym kupiła
Moja pastella tak mnie chyba pcha w ich stronę bo piękna jest i kwitnie non stop...
Ciekawa jestem efektów rabaty nowej...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
eVka 17:59, 08 paź 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
O ja ale będzie boskooo, mnie korci, żeby wysadzić liliowce przu tarasie i wsadzić zamiast nich mniejsze rozplenice. Liliowce jednak jesienią nieciekawe się robią podobnie jak funkue.
____________________
Kasia_CS 18:19, 08 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
mrokasia napisał(a)
A jakiej szerokości ma ta rabata? I co planujesz pomiędzy rozplenicami?


Po tym jak spytałaś, to jak wróciłam do domu popatrzyłam i...poszerzyłam z 60 do 80cm szerzej już nie będę robić, żeby trawnika trochę dla dzieci zostało. Jutro przekopię z obornikiem, mączką korą, a jak będę miała to kompost dorzucę.


Z perspektywy kanapy
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Zana 18:58, 08 paź 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
A co planujesz między rozplenicami? Jak patrzę na zdjęcia to bym zdjęła jeszcze troszkę tej darni po bokach, może nawet ciutkę okalając rabatą jakby taras, tak na dwie płytki. Ale to Ty najlepiej widzisz to na żywo. Niby byłam a nic nie pamiętam co tam dalej z boku jest. Bo w stronę Hakuro no to miejsce jest.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Kasia_CS 19:07, 08 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
BKosimkArt napisał(a)
No no Kasiu dobra robota! Ja dziś też popracowałam ciutkę, piękna pogoda zachęca... i oczywiście jak się tak u Was napatrzę na róże to zaczynam mieć różane chciejstwa hehe... a przecież róże to ostatnie rośliny które bym kupiła
Moja pastella tak mnie chyba pcha w ich stronę bo piękna jest i kwitnie non stop...
Ciekawa jestem efektów rabaty nowej...


Oo różyczki, wdzieczny temat Pastella rozpieszcza, to fakt a nad jaką różyczką dumasz?

Na razie dużego zmysły na rabatę nie mam, przez zimę będę myśleć
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 19:19, 08 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
effka napisał(a)
O ja ale będzie boskooo, mnie korci, żeby wysadzić liliowce przu tarasie i wsadzić zamiast nich mniejsze rozplenice. Liliowce jednak jesienią nieciekawe się robią podobnie jak funkue.


No tu muszą być jakieś atrakcyjne roślinki, najlepiej cały sezon, więc albo padnie na trawy, np hakonkę (choć czy będą pasować z rozplenicami, czy coś mniejszego.. fakt, liliowce i funkie mają kruszy "sezon".

A jeszcze nie kuszą jakieś róże w tym miejscu hihi
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 19:26, 08 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zana napisał(a)
A co planujesz między rozplenicami? Jak patrzę na zdjęcia to bym zdjęła jeszcze troszkę tej darni po bokach, może nawet ciutkę okalając rabatą jakby taras, tak na dwie płytki. Ale to Ty najlepiej widzisz to na żywo. Niby byłam a nic nie pamiętam co tam dalej z boku jest. Bo w stronę Hakuro no to miejsce jest.


Czytasz w moich myślach w przyszłym sezonie popastwię się nad częścią od strony hakuro, bo tam właśnie wzdłuż tarasu pociągnę tę rabatę. Czyli wyjdzie docelowo taka eLka. Druga strona zostanie jak jest, bo zostanie za wąski pasek trawy na wprost tarasowych drzwi jakbym i tu uszczknela.

Przez głowę mi przemknęły między rozplenicami np. 3 trzmieliny na pniu np (wtedy bym wysadziła te z donic na tarasie). Tylko mam opory, że tak im u mnie słabo, ale może to kwestia nieumiejętnej opieki nad rośliną w donicy..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
tulucy 19:32, 08 paź 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12912
Kasia a nie próbujesz małej w chłodniejszym miejscu na drzemkę trzymać? Jak moją uśpiłam i zostawiałam po spacerze w zimnym salonie w wózku, trochę ją tylko rozgrzebywałam z kurtek itd, to mi spała po 2-3 godziny w południe... Złote dziecko było...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Kasia_CS 19:32, 08 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Komp dalej nie działa, ale już wiemy, że to płyta główna padła..

Więc fotek z tel cd

Rabata kulkowa x różnych perspektyw ze zrobionym już obrzeżem z profili, na razie bez kory



Obrzeże nie jest wkopane tak na równo z ziemią jak pierwotnie chciałam, ale to kwestia też ogranicznika dla kory. Trawa tam przykryje pewnie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies