Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

tulucy 10:57, 14 lis 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Ale pod róże chyba mogę zapas mączki "rogowej" wykorzystać jeszcze...
Nigdzie więcej jej nie daję, tylko do kwiatów...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Anda 11:18, 14 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
tulucy napisał(a)
Ale pod róże chyba mogę zapas mączki "rogowej" wykorzystać jeszcze...
Nigdzie więcej jej nie daję, tylko do kwiatów...


Jasne, zawsze mozesz.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kasia_CS 11:23, 14 lis 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Anda napisał(a)
Kasiu, a jakie masz pH gleby? Moze masz go wystarczajaco w glebie. Robilas jakies badania gleby?



Muszę zmierzyć pH ponownie, bo ostatnio się zorientowałam, że moje pomiary były niepoprawne - próbkę ziemi pobierałam zbyt płytko, a przeczytałam, że to kilkanaście cm wgłąb powinno się pobrać...

niestety badań nie wykonywałam
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Anda 11:26, 14 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Kasia_CS napisał(a)



Muszę zmierzyć pH ponownie, bo ostatnio się zorientowałam, że moje pomiary były niepoprawne - próbkę ziemi pobierałam zbyt płytko, a przeczytałam, że to kilkanaście cm wgłąb powinno się pobrać...

niestety badań nie wykonywałam


Zrob to, bo mozesz uszkodzic edafon niepotrzebnym wapnowaniem.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Pszczelarnia 11:40, 14 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Anda napisał(a)


Niemieckie przepisy


Egzekwowanie prawa. Przepisy dotyczące znakowania (czyli kontroli) są takie same w całej UE (rozporządzenia 178/2002 Parlamentu i Rady dające początek).
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Anda 11:45, 14 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Pszczelarnia napisał(a)


Egzekwowanie prawa. Przepisy dotyczące znakowania (czyli kontroli) są takie same w całej UE (rozporządzenia 178/2002 Parlamentu i Rady dające początek).


A to masz racje.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Zana 13:46, 14 lis 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kasia_CS napisał(a)
Coraz więcej suchego w ogródku...

Lawendy kwitną mi bardzo nierówno - część dobrze ukwiecona, część ledwo kwitnie, hmm



No wiesz co! Ale, że tak teraz w listopadzie kwitnie, no wariatka normalnie.
Nadrabiam co nieco.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Kasya 13:58, 14 lis 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42175
U mnie tez kwitnie nędznie dosyc ta cześć ktorą cielam najszybciej
Kasia, u ciebie to były juz jakieś przymrozki ? Chyba nie...bo dalie kwitna ?
U mnie juz dawno zważone
A u ciebie jest ciagle co ogladac
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
23:01, 14 lis 2018
Witaj, ale piękna kolorowa jeszcze jesień u Ciebie
Dyskusja na temat mączek przeczytana i zapisana
Przy okazji chciałam zapytać jakie kfiotki mogę (czy mogę?) podlewać rozcieńczoną krwią? Mam jej trochę bo mój piesio jada surowe rozmrożone mięsko
Toszka 07:54, 15 lis 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Krew jest bogata w azot. Teraz możesz śmiało dodawać do kompostu jako przyśpieszacz.
W sezonie można dawać pod rosliny kwitnące, róże etc.
Azot w mączce z krwi może również pomóc podnieść poziom kwasu w glebie, co jest korzystne dla niektórych rodzajów roślin, które preferują gleby o niskim pH (kwaśna gleba).

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies