Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

DorKa 08:01, 15 lis 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Kwitnące lawendy ? to jakaś przesada Jak dla mnie taka aura może pozostać do wiosny ...Buziaki Kasia!
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Kasia_CS 09:38, 15 lis 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Anda napisał(a)


Zrob to, bo mozesz uszkodzic edafon niepotrzebnym wapnowaniem.


Ha! Musiałam najpierw sprawdzić pojęcie edafonu Ale już wszystko jasne. Zaraz chyba pójdę zmierzyć to pH.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 09:40, 15 lis 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
tulucy napisał(a)
Ale pod róże chyba mogę zapas mączki "rogowej" wykorzystać jeszcze...
Nigdzie więcej jej nie daję, tylko do kwiatów...


Ja dałam do dołka przy sadzeniu róż, a mam jeszcze co najmniej 1 worek. U mnie nie ma żadnych upraw w sumie (a przepraszam, 1 porzeczka, agrest i kilka poziomek), więc nie będzie to miało wpływu. Wykorzystam co mam.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 09:43, 15 lis 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zana napisał(a)


No wiesz co! Ale, że tak teraz w listopadzie kwitnie, no wariatka normalnie.
Nadrabiam co nieco.


No sezon z lekka się wydłużył ale ona już od pewnego czasu kwitnie, a że chłodek ją konserwuje to trwa i trwa

A że nadrabiasz, to widać w wątkach po kolei, hihi Dobrze, że u siebie też co nieco zostawiłaś fotek na koniec sezonu, bo teraz to już do wiosny musimy czekać, buu...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 09:45, 15 lis 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kasya napisał(a)
U mnie tez kwitnie nędznie dosyc ta cześć ktorą cielam najszybciej
Kasia, u ciebie to były juz jakieś przymrozki ? Chyba nie...bo dalie kwitna ?
U mnie juz dawno zważone
A u ciebie jest ciagle co ogladac


ano nie było przymrozków póki co Jedyne zważone to u mnie były hosty Dalia wciąż kwitnie i trochę szkoda mi ją było ruszać, zawsze to jakiś kolorek za oknem

Chyba przy okazji pójdę zaraz coś cyknąć póki Kajka śpi, a może jest jeszcze "coś żywego"
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 09:47, 15 lis 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Gabi1110 napisał(a)
Witaj, ale piękna kolorowa jeszcze jesień u Ciebie
Dyskusja na temat mączek przeczytana i zapisana
Przy okazji chciałam zapytać jakie kfiotki mogę (czy mogę?) podlewać rozcieńczoną krwią? Mam jej trochę bo mój piesio jada surowe rozmrożone mięsko


Hej Gabi Cieszę się, że coś merytorycznego i u mnie się dało przeczytać Toszka już Ci napisała, bo ja to zielona w temacie raczej - właśnie mi podpowiedziałaś zresztą kolejne pytanie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 09:50, 15 lis 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Toszka napisał(a)
Krew jest bogata w azot. Teraz możesz śmiało dodawać do kompostu jako przyśpieszacz.
W sezonie można dawać pod rosliny kwitnące, róże etc.
Azot w mączce z krwi może również pomóc podnieść poziom kwasu w glebie, co jest korzystne dla niektórych rodzajów roślin, które preferują gleby o niskim pH (kwaśna gleba).



A przy suszonej hemoglobinie też odłożyć stosowanie na ciepły sezon?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 09:52, 15 lis 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
DorKa napisał(a)
Kwitnące lawendy ? to jakaś przesada Jak dla mnie taka aura może pozostać do wiosny ...Buziaki Kasia!


Noo, tylko śnieg dla dzieci by się przydał - nawet kupiłam ostatnio specjalnie buty trekkingowe, żeby w kozakach "miejskich" nie musieć ciągnąć sanek, a nie miałam śniegowców żadnych

Tylko nasze cebulowe chyba trochę mrozku potrzebują do późniejszego rozruchu o ile się nie mylę

Pozdrowienia!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
DorKa 10:16, 15 lis 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Kasia_CS napisał(a)


Noo, tylko śnieg dla dzieci by się przydał - nawet kupiłam ostatnio specjalnie buty trekkingowe, żeby w kozakach "miejskich" nie musieć ciągnąć sanek, a nie miałam śniegowców żadnych

Tylko nasze cebulowe chyba trochę mrozku potrzebują do późniejszego rozruchu o ile się nie mylę

Pozdrowienia!


wstyd ale ja ani jednej cebulki nie posadziłam Powiedziałam sobie,że dopiero jak rabaty będą miały ostateczne nasadzenia będę sadzić (przypuszcza ,że wątpię ) A tak mam efekt wędrujących tulipanów.
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Toszka 10:25, 15 lis 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kasia_CS napisał(a)


A przy suszonej hemoglobinie też odłożyć stosowanie na ciepły sezon?


Tak, teraz już lepiej nie dawać hemoglobiny, a czekać do wiosny, np w połowie marca.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies