Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 11:55, 16 lis 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Pszczelarnia napisał(a)
Dereń kousa fajnie będzie wyglądał albo klon palmowy. Piękne te drzewa już są.


Cieszę się z tych drzew ogromnie - projektant budynku dokonał dobrego wyboru - szkoda jedynie klona, który nie przeżył nawet pierwszej zimy, a ładnie by już nas trochę przesłaniał od sąsiadujących bloków.

Zawsze mi się podobały klony i kwitnące derenie, więn najwyższy czas zaprosić je do ogrodu
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Anitka 11:55, 16 lis 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Kasia_CS napisał(a)


Hej Agatko Dużo nie pomogę, bo jedyna informacja jaką uzyskałam od pani ze spółdzielni, gdy pytałam o plan nasadzeń w ogródku, to że będą pospolite graby w odmianie kolumnowej

a dowiedzieć się czegoś mądrego od naszych speców forumowych zawsze fajnie, nie ?


Wyglądają na graby 'Fastigiata'.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Kasia_CS 12:04, 16 lis 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Anitka napisał(a)
A ja 12 listopada zrobiłam sobie Narodowe Święto Zbierania Liści i moje graby były nim bardzo zaskoczone, bo się nie przygotowały. Więc je otrzepaliśmy z resztek liści. Lenistwo i praktyczność górę wzięły, żeby raz tylko liści pod nimi usuwać z irgi płożącej i cisów

Pomiędzy te garby raczeń derenie się nie zmieszczą, klon tak, taka spłaszczona poducha.

A teraz muszę się wczytać w te wszystkie mączki


A powiedziałaś grabom z wyprzedzeniem o Twoich planach? Nie?! Ano widzisz, to się nie przygotowały

Anitko, u mnie oprócz tych liści grabowych nawiewa jeszcze co nieco z okolicznych dużych drzew na osiedlu, ale w tym roku można powiedzieć, że to są jakieś śladowe ilości. Jeszcze tak nie było spokojnie pod tym względem, a w większości drzewa wokół prawie łyse. No może poza gigantyczną topolą..

U Ciebie jednak jest tych drzew więcej, więc kumulacja prac na jeden dzień wskazana, żeby nie robić tego non stop a że drzewa zdziwione.. no cóż

Myślisz, że dereń będzie taki gigant? Odległość między pniami drzew mam ok 3,5 m o ile dobrze pamiętam. I chciałabym go raczej w takiej formie kolumnowej mieć niż rozległy krzaczor (a przynajmniej do pewnej wysokości)
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 12:09, 16 lis 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zana napisał(a)


Ano niestety trza czekać do wiosny. Sorry, ale taki mamy klimat.

W miejsce padniętego rodka głosuję za kaskadowym klonem palmowym, takim dissectum. Dereń kousa to na porządne drzewko wyrasta, chyba byłby tam za duży i zrobiłby się tłok z tymi pięknymi grabami. A z kolei tak pięknego derenia szkoda ciągle przycinać.


No kurcze, kolejna ... Na razie biorę pod rozwagę shirasawy aureum, Ewelina mi jeszcze podpowiedziała fajnego Orange dream, ale muszę poczytać, czy on z wolno czy szybkorosących - w tym miejscu raczej wolnorosnący by się przydał.

A dereń mnie smuci Magnolia chyba będzie mieć z kolei tam za ciemno... a chyba większa od derenia miała być w planach

Ale to też trochę spowodowane tym, że ja nie wierzę, że mi porosną te rośliny takie dorodne Co prawda w tym miejscu nie ma garażu, ale....
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Toszka 12:10, 16 lis 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Niezaprzeczalnie derenia mozna strzyc i formować.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Kasia_CS 12:16, 16 lis 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Toszka napisał(a)
Niezaprzeczalnie derenia mozna strzyc i formować.


Ano można przede wszystkim muszę zrobić rozeznanie w temacie gdzie kupić, bo Venus to już potrafi kosztować (choć jak mały przecież nie musi ). Podejrzewam, że najtrudniej z dostępnością jegomościa, czy może raczej panienki
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kokesz 19:59, 16 lis 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Kasia_CS napisał(a)


Ale masz jakieś z ubieglych lat, tak? to już dobrze, bez cebulowych trochę jednak smutno wiosną. A moze jeszcze gdzies trafisz na jakąś wyprzedaż i choć paczuszkę jeszcze zbunkrujesz w ziemi dla ładnego widoku z okna

Ja chciałam być cwana i czekałam na ostateczną wyprzedaż w B Były już cebulki po 1,99, ale sobie pomyślałam - a co tam, jeszcze sporo zostalo, może jak w zeszłym roku na 0,99 zmienią I tak przy okazji różnych zakupów sprawdzałam jak tam cena I się troszkę wczoraj zdziwiłam, jak cena wróciła do tej pierwotnej Ale mam wystarczająco cebulek już w ziemi jak na moje potrzeby, to żalu nie ma


Też tak się kiedyś zdziwiłam, a później te cebulki w normalnej cenie leżały do wiosny i zasychały bo nikt ich w tej cenie już nie chciał.
Ja przez przypadek trafiłam w Obi na wyprzedaż cebul po 1 zł tuż przed weekendem, były już tylko narcyze i tulipany botaniczne ale i tak się obkupiłam
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kasia_CS 09:41, 17 lis 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kokesz napisał(a)


Też tak się kiedyś zdziwiłam, a później te cebulki w normalnej cenie leżały do wiosny i zasychały bo nikt ich w tej cenie już nie chciał.
Ja przez przypadek trafiłam w Obi na wyprzedaż cebul po 1 zł tuż przed weekendem, były już tylko narcyze i tulipany botaniczne ale i tak się obkupiłam


no bez sensu zupełnie.. ja miałam nadzieję, ze do przedszkola Kuby jeszcze doniosę co nieco do tego co już dałam wcześniej, ale wykupię resztę kartonów w takiej atrakcyjnej cenie, a tu nici z planu
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Annak 16:08, 17 lis 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
U mnie w B to samo Leżą w kartonach, nikt się nimi nie interesuje, ale cena niezmienna
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Kasya 16:11, 17 lis 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41857
Annak napisał(a)
U mnie w B to samo Leżą w kartonach, nikt się nimi nie interesuje, ale cena niezmienna

A u mnie po 1,99 juz dawno były za paczke
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies