Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 09:49, 16 lis 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Anda napisał(a)
Wapn podnosi pH. Tutaj najczesciej wapnuje sie trawniki, bo te najlepiej rosna przy pH 6,5.
Jesli trawnik dobrze rosnie, nie choruje, jest zielony latem, a nie jasnozielony to mysle, ze raczej nie ma potrzeby wapnowania.

Ja mam pH 7 i nie wapnuje



No to chyba sobie odpuszczę w takim razie Myślałam, że może dla jakichś roslin się przyda w wypadku jakichś niedoborów ale będzie sobie czekał na gorsze czasy

Dzięki Ewa!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 09:55, 16 lis 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
m_gocha napisał(a)
Chyba miałabym spore opory przed używaniem mączki kostnej, rogowej i hemoglobiny czy wręcz krwi w ogrodzie
Chyba grzebiąc na rabatach czułabym się nieswojo... takie trochę cmentarzysko zwierząt


Gosiu, nie ma co rozkminiać w ten sposób Chyba, że jesteś wegetarianką i inne względy tu mają miejsce. Bo przecież ile innych robaczków zakończyło życie w tej naszej ziemi i ją użyźnia to trochę co innego, ale tak jak Ewa napisała, przecież robiły tak "nasze babki".

Mnie trochę nie pasuje po dyskusji ta mączka kostna, ale zużyję co mam i tyle.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 09:55, 16 lis 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Anda napisał(a)
Mysle, ze dla mikroorganizmow to dobra rzecz.

tego się trzymajmy
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 09:56, 16 lis 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
mrokasia napisał(a)


Piękny widoczek .


Piękne widoki, to miałaś na wyjeździe! tak chybcikiem widziałam, ale jeszcze nie zdążyłam się wpisać
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Anda 10:29, 16 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Kasia_CS napisał(a)


No to chyba sobie odpuszczę w takim razie Myślałam, że może dla jakichś roslin się przyda w wypadku jakichś niedoborów ale będzie sobie czekał na gorsze czasy

Dzięki Ewa!




____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Brzozowadzie... 11:09, 16 lis 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Cześć Kasiu, to sobie poczytałam o tych mączkach kostnych, rogowych i bazaltowych. Lubię takie rozmowy. Dla takiego laika jak ja to cenne źródło ważnych informacji w przystępnej formie

Kasia_CS napisał(a)

i jeszcze dalej - z wyjscia na taras - z kolei miedzie lewego i srodkowego graba blizej krawedzie rabaty kiedys marzyłam o magnolii, ale wciaz jej nie mam.. Moze za to deren kousa, a moze nawet venus


Piekne te Twoje graby! Pewnie już się pytałam, ale jaka to odmiana, bo mi umknęło? Lubię drzewa, które tak długo trzymają liście
Pozdrawiam ciepło!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Pszczelarnia 11:24, 16 lis 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Dereń kousa fajnie będzie wyglądał albo klon palmowy. Piękne te drzewa już są.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Anitka 11:49, 16 lis 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
A ja 12 listopada zrobiłam sobie Narodowe Święto Zbierania Liści i moje graby były nim bardzo zaskoczone, bo się nie przygotowały. Więc je otrzepaliśmy z resztek liści. Lenistwo i praktyczność górę wzięły, żeby raz tylko liści pod nimi usuwać z irgi płożącej i cisów

Pomiędzy te garby raczeń derenie się nie zmieszczą, klon tak, taka spłaszczona poducha.

A teraz muszę się wczytać w te wszystkie mączki
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Zana 11:49, 16 lis 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kasia_CS napisał(a)


Dobrze, że u siebie też co nieco zostawiłaś fotek na koniec sezonu, bo teraz to już do wiosny musimy czekać, buu...


Ano niestety trza czekać do wiosny. Sorry, ale taki mamy klimat.

W miejsce padniętego rodka głosuję za kaskadowym klonem palmowym, takim dissectum. Dereń kousa to na porządne drzewko wyrasta, chyba byłby tam za duży i zrobiłby się tłok z tymi pięknymi grabami. A z kolei tak pięknego derenia szkoda ciągle przycinać.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Kasia_CS 11:53, 16 lis 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Cześć Kasiu, to sobie poczytałam o tych mączkach kostnych, rogowych i bazaltowych. Lubię takie rozmowy. Dla takiego laika jak ja to cenne źródło ważnych informacji w przystępnej formie


Piekne te Twoje graby! Pewnie już się pytałam, ale jaka to odmiana, bo mi umknęło? Lubię drzewa, które tak długo trzymają liście
Pozdrawiam ciepło!


Hej Agatko Dużo nie pomogę, bo jedyna informacja jaką uzyskałam od pani ze spółdzielni, gdy pytałam o plan nasadzeń w ogródku, to że będą pospolite graby w odmianie kolumnowej

a dowiedzieć się czegoś mądrego od naszych speców forumowych zawsze fajnie, nie ?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies