Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 10:00, 29 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
anabuko1 napisał(a)

Piękna hortensja.Bardzo ciekawa.
hostki tez ładne.
No i róże


Dzięki Aniu! Hortensja b jest dla mnie sporym zaskoczeniem, kiedyś kupiona w Lidlu, bardzo ładnie przyrasta, jest taka "zbita" i rośnie w poduchę inne jakie mam są w swoim kształcie ażurowe.

Hostę mus rozmnożyć, bo bardzo ja polubiłam, a pierwotnie wzbraniałam się przed tym sinym zabarwieniem.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 10:09, 29 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Mariposa napisał(a)


Dziękuję, Kasiu, podoba mi się coraz bardziej taka pergola
Poprzyglądałam się Twoim różyczkom - do Twojej Marchenzauber podobna jest moja Chandoz Beauty, jak na razie dla mnie najpiękniejsza róża. I pachnąca.
LO dopiero u mnie pierwszy sezon, ale już zacieram rączki na konfiturę z płatków w przyszłym roku na pewno!


Też mam Chandos beauty, ale na żywca jednak spora różnica, poza tym Marchenzauber jest bardziej upakowana, kwiat znaczy

Zobaczymy, czy nie będzie Ci szkoda ścinać kwiaty hihi, ja z początku miałam opory, bo szkoda mi było na każdego. Ale jak b potem całymi bukietami zaczęła kwitnąć, to ucinałam po kilka z każdego a i tak nie było widać. W tym roku ciężej, bo w wszystko wiedło i schło w oczach.. ale będzie jeszcze drugie tłoczenie, to druga szansa

Trzymam kciuki za pergolę!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Gosiek33 12:01, 29 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Kasia_CS napisał(a)


Staram się na początku sezonu podsypywać je dolomitem, jak uzbieram, to skorupkami jajek. Może wystarczy



kiedyś taką poradę wyczytałam u mnie się sprawdziło


____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 12:06, 29 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Kasia_CS napisał(a)

Jeśli się nie mylę to sadziłam go jesienią 2017. W zeszłym roku go przypalało i w tym też już zaczyna. Słabo to wygląda, bo masz pięknie zapączkowany kwiatostan, ale co najmniej 1/4 kwiatków ma brązowe brzegi i się pustynię nie rozwiną. Reszta da radę, ale to szpeci. Dużo bardziej choruje niż zwykłe floksy, a staram się podlewać bardziej po ziemi, nie po liściach. Robią się im takie obrączki brązowe, a sam liść żółknie-tak jest w tym roku w każdym razie



miewam pdobne problemy z floksami, największe z tymi pełnymi odmianami - wrażliwe na słońce, na deszcz sama ne wiem na co. Ale jak już dobrze się ukorzenią to zaczynają cieszyć. W nogi dobrze posadzić coś zasłaniającego dolną cześć pędu tak samo jak u marcinków. Może być jakaś trawka, żurawka czy coś wyższego. Ważne by kwiat cieszył
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kasia_CS 00:19, 07 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Właśnie wróciłam z tygodniowego pobytu nad morzem z rodzinką i niestety niemiła niespodzianka na mnie czekała w ogródku ćma bukszpanowa mi grasuje! Dziś pada, więc na oprysk zaczekam do jutra... Ile znalazłam przy latarce gąsienic to zebrałam...

Muszę poczytać co i jak, bo już zapomniałam od zeszłego roku sposób postępowania, poza tym że jak najdokładniej spryskać wewnątrz.. czy przed pryskaniem przyciąć? Muszę dopytać..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Wiolka5_7 08:45, 07 lip 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20633
Oj to niedobrze
U mnie też niedawno się gąsiennice pojawiły....obcięłam wszystkie buksy i zrobiłam oprysk...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
inka74 09:00, 07 lip 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Dotarły i do ciebie ((
One zaczynają jedzenie od młodych listków. Ja tylko pryskałam ale na wątku o ćmie pisali, że też ścinają.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasya 09:17, 07 lip 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42224
Z ta ćma to paskudnie
Gdyby nie to ze mam wielkie bukszpany to juz bym je wywaliła
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
asiak 10:02, 07 lip 2019


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Oj...
Za walkę z ćmą trzymam kciuki
____________________
AsiaDziałeczka Asi
kasiab 10:42, 07 lip 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1516
Kasiu bardzo mi przykro że u Ciebie ćma... Powodzenia w walce!
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies