Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

eVka 17:59, 08 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
AnnaCh napisał(a)
Właśnie dlatego nie jeżdżę nad Bałtyk, tylko zawsze w góry latem, a zimą nad jakiś ocean
Pomijam ceny nad Bałtykiem, szukałam ostatnio sporo, bo najpierw moje dzieci były z jednymi dziadkami, jak my w rozjazdach, a teraz są z drugimi. Stwierdziłam, że można trochę tylko dołożyć i spędzić gdzieś fajne wczasy bez tych wszystich parawanów, ryb z Chin smażonych na starym oleju i straganów, do tego z pogodą. Moi tez teraz marzną Jednego nie można tylko pominąć, plaże bałtyckie są piękne, w czasie kiedy nie są zadeptane Wolę góry, bo tam nawet jak pada jest co robić.

Amen uważam doklasnie tak samo.
____________________
eVka 18:00, 08 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Buksy ogromniaste, ile lat mają? Dobrze, że mimo braku pogody urlop sie udał. W grupie raźniej.
____________________
tulucy 21:36, 08 lip 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12912
My parę lat temu odkryliśmy, że dzieci w większej liczbie same sobą się zajmują i dorośli mają dzięki temu więcej swobody urlopowej... Staramy się jakoś zawsze ze znajomymi gdzieś zgadać...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
mrokasia 22:16, 08 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18245
tulucy napisał(a)
My parę lat temu odkryliśmy, że dzieci w większej liczbie same sobą się zajmują i dorośli mają dzięki temu więcej swobody urlopowej... Staramy się jakoś zawsze ze znajomymi gdzieś zgadać...


Mam nadzieję, że nikogo nie urażę, ale właśnie takie grupy wywołują we mnie alergię i chęć mordu. Jestem przekonana, że Was to nie dotyczy, ale w takich grupach rodzice baaaardzo często liczą na to, że dzieci same sobą się zajmą a oni będą mieć święty spokój. W efekcie dzieci wrzeszczą, biegają i wariują a rodzice... no cóż, za wszelką cenę starają się mieć ten święty spokój... za to zajęci są wszyscy inni dorośli wokół.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
tulucy 22:52, 08 lip 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12912
Nasze się cicho bawią, bo my hałasu nie znosimy poważnie, mogą dużo, byle po cichu...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Kasia_CS 01:39, 09 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
AnnaCh napisał(a)
Właśnie dlatego nie jeżdżę nad Bałtyk, tylko zawsze w góry latem, a zimą nad jakiś ocean
Pomijam ceny nad Bałtykiem, szukałam ostatnio sporo, bo najpierw moje dzieci były z jednymi dziadkami, jak my w rozjazdach, a teraz są z drugimi. Stwierdziłam, że można trochę tylko dołożyć i spędzić gdzieś fajne wczasy bez tych wszystich parawanów, ryb z Chin smażonych na starym oleju i straganów, do tego z pogodą. Moi tez teraz marzną Jednego nie można tylko pominąć, plaże bałtyckie są piękne, w czasie kiedy nie są zadeptane Wolę góry, bo tam nawet jak pada jest co robić.


Ja zawsze preferowałam wyjazdy nad wodę, nie ciągnie mnie w góry jakoś, choć niewątpliwie są piękne! Bałtyk faktycznie drogi, choć te nasze noclegi były całkiem spoko cenowo, a byliśmy w Chłapowie, więc i tłumów na plaży dzikich nie było co prawda ja wolałabym "w ciepłe kraje", ale to był zaplanowany wspólny wyjazd ze znajomymi, z którymi ostatnie wojaże wakacyjne to zanim dzieci się pojawiły w naszej paczce, czyli jakieś 10 lat temu może uda nam się jeszcze na jesień coś zaplanować, bo powrót do pracy po macierzyńskim lada dzień
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 01:40, 09 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
effka napisał(a)

Amen uważam doklasnie tak samo.


No bo dużo w tym prawdy.. ale za to jak mi dzieci pięknie z kaszlu i katarów wyszły
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 01:43, 09 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
effka napisał(a)
Buksy ogromniaste, ile lat mają? Dobrze, że mimo braku pogody urlop sie udał. W grupie raźniej.


Hmm o ile pamiętam to jak się z eMem zaczęliśmy spotykać te 17 lat temu, to kulki mogły mieć z metr średnicy.. no na pewno ponad 20 lat mają i od początku cięte-muszę podpytać i znaleźć jakieś stare zdjęcie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 01:47, 09 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
tulucy napisał(a)
My parę lat temu odkryliśmy, że dzieci w większej liczbie same sobą się zajmują i dorośli mają dzięki temu więcej swobody urlopowej... Staramy się jakoś zawsze ze znajomymi gdzieś zgadać...


Ja jestem w szoku, bo widzę jak dużo ten wyjazd dobrego dla moich dzieci zrobił. Kuba się trochę bardziej otworzył do dzieci i odważniejszy ciut zrobił, w domu o wiele fajniej się SAM bawi-wiadomo, że nas też woła, ale niebo a ziemia! Kaja to w ogóle jak najedzona i wyspana, to jest samowystarczalna indywidualistka
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 01:53, 09 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
mrokasia napisał(a)


Mam nadzieję, że nikogo nie urażę, ale właśnie takie grupy wywołują we mnie alergię i chęć mordu. Jestem przekonana, że Was to nie dotyczy, ale w takich grupach rodzice baaaardzo często liczą na to, że dzieci same sobą się zajmą a oni będą mieć święty spokój. W efekcie dzieci wrzeszczą, biegają i wariują a rodzice... no cóż, za wszelką cenę starają się mieć ten święty spokój... za to zajęci są wszyscy inni dorośli wokół.


Mamy takie grono znajomych, że każdemu jeszcze zależy, żeby te dzieciaki się dobrze, a jednocześnie nieszkodliwie dla otoczenia bawiły. Sama mam alergię na takie nieokiełznane towarzystwo. Nawet tak fajnie wyszło, że każdy sam poczuwał się do tego, żeby np że wszystkimi dziećmi coś jakiś czas porobić, potem bez umawiania żadnego inny rodzic luzował poprzedniego i tak naturalnie to wychodziło
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies