Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Mary 11:54, 10 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Kasia_CS napisał(a)


U mnie to Montana Raureif (ona ma szersze listki niż zwykła) i tak- u mnie rośnie na patelni. Ale Montana chyba aż tak wrażliwa na słonko nie jest..?

Asiu pieczesz chlebki? Ja bardzo długo piekłam na zakwasie, który dostałam od naszej forumowej Mary, aż za którymś razem niestety była za duża przerwa w pieczeniu, jakaś nieobecność i mi się zepsuł zakwas potem robiłam sama, ale to już nie było to samo i te zakwasy mi się też jakoś szybko "sfilcowały"

U mnie carex montana Raureif trochę się przypalała jak dotykała kostki. W połowie lipca ją ścięłam, bo słabo to wyglądało.

Też mi się zakwas zepsuł. Robiłam nowe i cały czas nie jestem zadowolona. Zła partia mąki może. Ale teraz idzie zima, ogrzewanie włączone to mam lepsze warunki do hodowania zakwasu, więc mam nadzieję, że zakwas wyjdzie na prostą.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 11:55, 10 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Nigdy nie suszyłam zakwasu. Dzięki dziewczyny za ten pomysł!
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Zana 11:58, 10 paź 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kasia_CS napisał(a)



Jeszcze mam jeden dylemat, który tak mi Iza wbiła przez przypadek w łepetynę tak, że zaczynam się łamać! A mianowicie Novalis vel trup no jak "studiuję internety" to faktycznie obłęd kwitnienia! U Ciebie jak sobie radzi?



Ja tę różę uwielbiam, ale ja to mam takie skłonności do jakichś kolorów nie ten teges.
Ale u mnie to ona sobie nie radzi kompletnie kwitła pięknie w pierwszym roku, siłą rozpędu w drugim roku. A teraz klapa totalna. Mój ogród nie dla róż, niestety. Może spróbuję z nią jeszcze raz, ale w innym miejscu.
No i pozostałe róże muszę też przemyśleć, bo raczej kiepsko sobie jednak radzą.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
anabuko1 14:18, 10 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23482
galgAsia napisał(a)
Duży talerz wykładam folią spożywczą, rozsmarowuję na tym zakwas - nie za grubą warstwę, bo wtedy dłużej schnie. Jak podeschnie z wierzchu, to odłamuję na tej folii kawałki i odwracam na drugą stronę. I czekam, czekam, czekam... Ważne, żeby do słoika (ja tak przechowuję - w zakręconym słoiku) chować zupełnie suche, bo inaczej spleśnieje. W razie "W" wsypuję garstkę do innego słoika, zalewam wodą - używam surowej ale przefiltrowanej kranówy - czekam, aż się rozpuści i potem już jak z normalnym zakwasem. Po takim suszeniu czasem zaskoczy od razu, a czasem trzeba ze 2 razy dokarmić - ale zawsze rusza.

Bardzo fajny pomysł z tym suszony zakwasem .
Ja też co tydzień piekę swój chlebek. Na zakwasie oczywiście .
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Kasia_CS 02:00, 11 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
na szybko tylko wrzuce zdjęcia, bo już pora słaba a rano trzeba wstać do pracy..
Kwarteciku, to starsze kępy raureif, zdjęcia już robione bez sloneczka, więc mniejsze przekłamanie koloru. Ogólnie trochę przyżółkły źdźbła na wierzchu kępy, ale żeby jakoś mocno, to też chyba nie


Wewnątrz kępy po odgarnięciu zieloniutko

I jeszcze raz tegoroczna sadzonka w innym, nieco mniej nasłonecznionym stanowisku


____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 02:01, 11 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Róża podejrzana o bycie Jude the obscure wg metki - na razie mocno różowa

Trzmielinka coraz więcej koloru łapie

Podobnie hortensje ogrodowe

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 02:02, 11 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448


____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
kwartet 08:59, 11 paź 2019

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Bardzo dzięki ,wielce dokładna ocena.Tak się dopytuję bo piszą że ona na słońce a mi się wydaje że lekki półcień jednak lepiej jej robi szczególnie w drugiej połowie sezonu.
Chlebowo się muszę nawrócić ,piekłam notorycznie jak mieszkaliśmy za granicą z dwóch powodów chleb mieli nie jadalny i wielki wybór wszelakich mączno ziarnistych mieszanek do wypieku chleba.
inka74 09:08, 11 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Bardzo, bardzo różowa ta Jude u ciebie. Moim zdaniem trzeba poczekać na kwiaty w następnym roku. Kształt pąka taki jak Jude. Pachnie?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasia_CS 10:24, 11 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
kwartet napisał(a)
Bardzo dzięki ,wielce dokładna ocena.Tak się dopytuję bo piszą że ona na słońce a mi się wydaje że lekki półcień jednak lepiej jej robi szczególnie w drugiej połowie sezonu.
Chlebowo się muszę nawrócić ,piekłam notorycznie jak mieszkaliśmy za granicą z dwóch powodów chleb mieli nie jadalny i wielki wybór wszelakich mączno ziarnistych mieszanek do wypieku chleba.


Jak dla mnie, to ona w lekkim półcieniu będzie sobie radziła bardzo dobrze

Ja też piekłam regularnie, bo i wszystkim mój chlebek w domu smakował i wiadomo było co w środku. Ale muszę zrobić albo zdobyć zakwas na nowo
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies