Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

tulucy 21:52, 11 paź 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Mnie ten luźniejszy, wodnisty bardziej też dość szybko się psuł, przy częstym dokarmianiu może mniej, ale ilości hurtowe zaczynały się pojawiać niepotrzebnie trochę
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
galgAsia 21:57, 11 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Lucy, nadwyżki produkcyjne pod kwasoluby
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Kasia_CS 10:46, 12 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Tu jeszcze porównanie listków Jude vel Royal Jubilee po lewej z Pastellą...

.. i z Ascot (widać, że plamistość na Ascot szaleje...)
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 10:48, 12 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
i parę pstryków

Czy się rozwiną...


____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 10:51, 12 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448


coraz fajniejsze przebarwienia na parzydełku
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
galgAsia 18:49, 12 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kasia_CS napisał(a)


Czy się rozwiną...



Kurcze, ja nad moimi astrami też tak się modlę . Posadzone w ub. roku kwitną, tegoroczne zastanawiają się, czy im się to jeszcze opłaci...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
inka74 03:09, 13 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Kasiu, co z klonikiem?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 09:45, 13 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Kasia widziałam, że Mazan napisał już. Ja się na chorobach nie znam. Usuń chore liście i wszystkie opadłe. Porażone gałązki też trzeba wyciąć z tego co piszą. Teraz klony nie płaczą. I chemię zastosować niestety. A na wiosnę wzmocniłabym całą roślinkę. Biosept lub Bioczos z serii ekologicznych. Ty nie musiałaś tego przynieść z rośliną. Grzybki przenoszą się z wiatrem a te odmiany są po prostu na nie wrażliwe. U ciebie też rosną rośliny obok siebie. Te dwie z tego co pamiętam pod grabami. One jak wilgotno jest to tak szybko nie wysychają.

Mój jest zdrowy. A kupowałyśmy dokładnie z tej samej partii. Zaraz mojego wrzucę.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasia_CS 16:07, 13 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
inka74 napisał(a)
Kasia widziałam, że Mazan napisał już. Ja się na chorobach nie znam. Usuń chore liście i wszystkie opadłe. Porażone gałązki też trzeba wyciąć z tego co piszą. Teraz klony nie płaczą. I chemię zastosować niestety. A na wiosnę wzmocniłabym całą roślinkę. Biosept lub Bioczos z serii ekologicznych. Ty nie musiałaś tego przynieść z rośliną. Grzybki przenoszą się z wiatrem a te odmiany są po prostu na nie wrażliwe. U ciebie też rosną rośliny obok siebie. Te dwie z tego co pamiętam pod grabami. One jak wilgotno jest to tak szybko nie wysychają.

Mój jest zdrowy. A kupowałyśmy dokładnie z tej samej partii. Zaraz mojego wrzucę.


no właśnie dlatego uważam, że skoro mamy z tego samego źródła, a Twój zdrowy, to teraz pokutuje moje lenistwo z nieoodzieleniem chorej magnolii... za mocno liczyłam na to, że wzmocnione ekoopryski PW i RT dadzą radę i zahamują chorobę i jej rozprzestrzenianie. Zresztą nawet pytałaś dlaczego nie wyjęłam jej, skoro tylko zadołowałam i to nie byłby duży problem - no i mam za swoje.

Ale będę walczyć !
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka74 19:19, 13 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Kasiu, walcz. Trzymam kciuki bo czytałam, że to akurat da się opanować.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies