Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 10:29, 11 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
inka74 napisał(a)
Bardzo, bardzo różowa ta Jude u ciebie. Moim zdaniem trzeba poczekać na kwiaty w następnym roku. Kształt pąka taki jak Jude. Pachnie?


No zobaczymy, teraz niemiarodajny czas dla kwiatów róż, bo jednak ten rzut często się różni u jasnych odmian. A Jude ma takie dość drobne listki? Bo moja taka jest "filigranowa" w listkach. Nie wtykalam nosa, bo pąk od takiej strony, że grozi podrapaniem twarzy
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Gosiek33 11:47, 11 paź 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Właśnie po długiej przerwie nastawiłam zakwas to zaraźliwe
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
galgAsia 11:58, 11 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gosiek33 napisał(a)
Właśnie po długiej przerwie nastawiłam zakwas to zaraźliwe


No gratuluję . Tutaj, zdaje się, wszelkie "zarazy" szybko się rozprzestrzeniają
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 12:01, 11 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Poppy napisał(a)
Galgasia, wlasnie, musze wysuszyc zapasowy zakwas, na wszelki wypadek, zawsze zapominam. I co jakis czas przezywam jak mrowka okres, ze moglabym go stracic.
Na szczescie ten wieloletni jest juz mocny i znosi powazne zaniedbania bez szwanku.

Cześć Poppy, suszony zakwas w słoiczku daje poczucie bezpieczeństwa . Ale zrobienie go de novo też skomplikowane na szczęście nie jest
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
inka74 12:06, 11 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Asia - a ty masz jakiś sprawdzony przepis na nowy zakwas? Kasia sorry, że historie chlebowe ale po ostatnim chlebku od Sarenki zapragnęłam wrócić do pieczenia. tylko zakwas poprzednio gotowy dostawałam...

Kasi chlebek też pamiętam, mniam, mniam. Najlepszy poczęstunek z masełkiem )))
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Anda 12:09, 11 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Nie, to chyba jednak nie jest Jude. Moja miała inne liście, większe. Bez tej czerwonej łodyżki. Aż taka różowa też nigdy nie była.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
inka74 12:16, 11 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Jestem ciekawa, czy pąk rozchyli się pokazując środek. Tam były jeszcze 2 odmiany, które by w takiej fazie pasowały. Może być tak, że metki są pomylone. Austinki już mnie nauczyły cierpliwości i że z nimi nic do końca pewnego nie ma Zresztą Tantau też różnie bardzo wyglądają. Tak czy siak na razie jest ładna.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
UrsaMaior 12:21, 11 paź 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8057
Kaśka, wydaje mi się, że róże mogą się różnić odcieniem w zależności od pory i warunków, ale aż tak drastyczna różnica koloru? Moja w życiu tak nie wyglądała...
____________________
ogród pod lasem
Poppy 12:24, 11 paź 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Moj Jude tez ma wieksze listki. Ale Inka ma racje, lepiej poczekac z identyfikacja do kolejnego roku. Moja zeszloroczna pashmina miala byc na 100% nie pasmina, nikt watpliwosci nie mial, laczenie ze mna, a w tym roku pashmina, jak sie patrzy. Nie wiem, skad takie roznice w kwiatach: kolorze, wielkosci kwiatu, jego zachowania itd.

A jak nie Jude, to tez pieknie wyglada rozyca!

Co do zakwasu to ja przepisem sie nie podziele, bo nawet nie pamietam, jak robilam. Ale nie bylo to proste w moich temperaturach domowych i byly trzy proby bodajze
Dlatgo wolalabym przez to nie przechodzic ponownie

____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
jolanka 12:44, 11 paź 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Jak chcecie robić zakwas same to mogę podać przepis ale on musi mieć cieplutko więc jeśli jeszcze nie grzejecie w domu to może troszkę poczekać? Piekę chleby od kilku lat, zakwas można tez zamrażać, nie tylko suszyć. Najlepiej skorzystać pierwszy raz od kogoś bo będzie odkarmiony i chlebki od razu będą super
Potem to już z górki
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies