Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

anbu 08:53, 10 cze 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Marta działasz z prędkością światła Rabata prawie gotowa
____________________
Ania Ogród Ani :)
Monka 09:03, 10 cze 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
Dzięki Marto zrób proszę , ja tez miałam zabezpieczone jakimś specyfikiem , ale woda to woda i w tym roku koniecznie muszę położyć jednak na nie jakiś daszek tylko jaki , objechałam już wszystkie możliwe składy budowlane i nic mi się nie podoba, chciałam żeby to wyglądało naturalnie jak budowaliśmy , ale natura to natura i trzeba teraz ratować słupki , ha ha
____________________
Monika ogród i co dalej
Makusia 09:04, 10 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Cześć Aniu
No nie mogąc się doczekać Waszych sugestii, wczoraj posadziłam te berberysy tam, gdzie przedwczoraj stały w doniczkach i czekały na Ogrodowiskowe tak lub nie
Korą jeszcze nie zasypałam, więc jeśli macie jakiś pomysł, to czekam z niecierpliwością
I chyba też- tak coś czuję- te trawki All Gold są za blisko siebie (pod wierzbą) i razi mnie to po oczach- co myślicie?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 09:06, 10 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Monka
zbliżenie zrobię, ale u mnie to był ten sam kamień, z którego ogrodzenie było robione, tylko chyba jakieś większe płyty pan budowlaniec zamówił. A zamiast składy budowlane spróbuj odwiedzić kopalnię piaskowca (jeśli masz możliwość).
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
anbu 09:08, 10 cze 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Marta ja nie odważyłabym się Ci sugerować nasadzeń, ja za cienki Bolek jestem

Tylko tyle wiem, że jeżeli te trawki to Hakonechloa to powinny być posadzone co 50 cm...chyba

A w ogóle opisz co tam masz na tej rabacie (czy to przeoczyłam?) to pomarudzimy trochę
____________________
Ania Ogród Ani :)
Monka 09:10, 10 cze 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
Makusia napisał(a)
Monka
zbliżenie zrobię, ale u mnie to był ten sam kamień, z którego ogrodzenie było robione, tylko chyba jakieś większe płyty pan budowlaniec zamówił. A zamiast składy budowlane spróbuj odwiedzić kopalnię piaskowca (jeśli masz możliwość).


Dzieki o kopalniach mogę tylko pomarzyć nie po drodze mi z nimi
____________________
Monika ogród i co dalej
AnnaCh 09:12, 10 cze 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Te trawki koło tej wierzby coś mi też się gryzą I jakaś ta wierzba taka samotna. Jak już ją masz, to może dokup jeszcze dwie i posadź na lewo od niej w równych odstępach, zrób taki szpaler z nich. Sama gdzieś dziwnie wygląda.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Monka 09:13, 10 cze 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
Marta jeszcze odnośnie nasadzeń to przypomniałam sobie, ale nie znam strony , że bardzo podobny problem i umiejscowienie rabaty ( kojarzę zdjęcia )mała jedna forumowiczka i sama Danusia jej odpowiedziała to było w wątku o pojedynczych pytaniach o rabatach , ja na poczatku przczytałam cały wątek , ale co z tego ha ha , rozumu mi nie przybyło
____________________
Monika ogród i co dalej
Makusia 09:20, 10 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Aniu- nie przeoczyłaś
Podaję zatem:
Dla AniCh- tuje, które mają zasłonić kosze (Aniu- szmaragdy specjalnie dla Ciebie- są wzdłuż koszty własnie.
Choinka po BN- ją akurat każdy widzi

Wzdłuż podjazdu- żurawki NN
W łuku idą RH- Catawbiense Grandiflorum
Są dwie róże NN posadzone od "d..y strony" wiosną- teraz ich nie ruszam, ale jesienią...kto wie
Wzdłuż łuku rabaty wczoraj przybyły żurawki NN (jak to w marketach)- jak dla mnie karmelowe
Są trzy bukszpany- jeden fajnie sam w kulkę uformowany, dwa będą formowane, ale to wyczytałam w drugiej połowie czerwca, więc czekam.
Jest z okularów- wierzba H- bez gwarancji, ze się przyjęła, bo przyrosty schną. Pod wierzbą AllGold- średnio co....10-15 cm

Sporo host zwiezionych od Mamy i Siostry- całkiem ładne wyrośnięte okazy. To samo paproć- wykopana po prostu z fosy- co to jest za odmiana- zielonam
Jest trzmielina na pni (przeniesiona z okulara)
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 09:21, 10 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Trzy berberysy na "A". Reszta to roślinki przeniesione z okularów czyli: jak dla mnie jakiś płożący jałowiec vel żywotnik, miniaturka lilak, floks (?), trzmielinka. Tylo..
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies