Strona główna Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt Dni otwarte

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

anbu
G3dtvtugr4xwlcq3zzxx dimitramilan2

Dodany 08:53, 10 cze 2016
Marta działasz z prędkością światła Rabata prawie gotowa

Dodany 09:03, 10 cze 2016
Dzięki Marto zrób proszę , ja tez miałam zabezpieczone jakimś specyfikiem , ale woda to woda i w tym roku koniecznie muszę położyć jednak na nie jakiś daszek tylko jaki , objechałam już wszystkie możliwe składy budowlane i nic mi się nie podoba, chciałam żeby to wyglądało naturalnie jak budowaliśmy , ale natura to natura i trzeba teraz ratować słupki , ha ha

Dodany 09:04, 10 cze 2016
Cześć Aniu
No nie mogąc się doczekać Waszych sugestii, wczoraj posadziłam te berberysy tam, gdzie przedwczoraj stały w doniczkach i czekały na Ogrodowiskowe tak lub nie
Korą jeszcze nie zasypałam, więc jeśli macie jakiś pomysł, to czekam z niecierpliwością
I chyba też- tak coś czuję- te trawki All Gold są za blisko siebie (pod wierzbą) i razi mnie to po oczach- co myślicie?

Dodany 09:06, 10 cze 2016
Monka
zbliżenie zrobię, ale u mnie to był ten sam kamień, z którego ogrodzenie było robione, tylko chyba jakieś większe płyty pan budowlaniec zamówił. A zamiast składy budowlane spróbuj odwiedzić kopalnię piaskowca (jeśli masz możliwość).

Dodany 09:08, 10 cze 2016
Marta ja nie odważyłabym się Ci sugerować nasadzeń, ja za cienki Bolek jestem

Tylko tyle wiem, że jeżeli te trawki to Hakonechloa to powinny być posadzone co 50 cm...chyba

A w ogóle opisz co tam masz na tej rabacie (czy to przeoczyłam?) to pomarudzimy trochę

Dodany 09:10, 10 cze 2016
Makusia napisał(a)
Monka
zbliżenie zrobię, ale u mnie to był ten sam kamień, z którego ogrodzenie było robione, tylko chyba jakieś większe płyty pan budowlaniec zamówił. A zamiast składy budowlane spróbuj odwiedzić kopalnię piaskowca (jeśli masz możliwość).

Dzieki o kopalniach mogę tylko pomarzyć nie po drodze mi z nimi

Dodany 09:12, 10 cze 2016
Te trawki koło tej wierzby coś mi też się gryzą I jakaś ta wierzba taka samotna. Jak już ją masz, to może dokup jeszcze dwie i posadź na lewo od niej w równych odstępach, zrób taki szpaler z nich. Sama gdzieś dziwnie wygląda.

Dodany 09:13, 10 cze 2016
Marta jeszcze odnośnie nasadzeń to przypomniałam sobie, ale nie znam strony , że bardzo podobny problem i umiejscowienie rabaty ( kojarzę zdjęcia )mała jedna forumowiczka i sama Danusia jej odpowiedziała to było w wątku o pojedynczych pytaniach o rabatach , ja na poczatku przczytałam cały wątek , ale co z tego ha ha , rozumu mi nie przybyło

Dodany 09:20, 10 cze 2016
Aniu- nie przeoczyłaś
Podaję zatem:
Dla AniCh- tuje, które mają zasłonić kosze (Aniu- szmaragdy specjalnie dla Ciebie- są wzdłuż koszty własnie.
Choinka po BN- ją akurat każdy widzi

Wzdłuż podjazdu- żurawki NN
W łuku idą RH- Catawbiense Grandiflorum
Są dwie róże NN posadzone od "d..y strony" wiosną- teraz ich nie ruszam, ale jesienią...kto wie
Wzdłuż łuku rabaty wczoraj przybyły żurawki NN (jak to w marketach)- jak dla mnie karmelowe
Są trzy bukszpany- jeden fajnie sam w kulkę uformowany, dwa będą formowane, ale to wyczytałam w drugiej połowie czerwca, więc czekam.
Jest z okularów- wierzba H- bez gwarancji, ze się przyjęła, bo przyrosty schną. Pod wierzbą AllGold- średnio co....10-15 cm

Sporo host zwiezionych od Mamy i Siostry- całkiem ładne wyrośnięte okazy. To samo paproć- wykopana po prostu z fosy- co to jest za odmiana- zielonam
Jest trzmielina na pni (przeniesiona z okulara)

Dodany 09:21, 10 cze 2016
Trzy berberysy na "A". Reszta to roślinki przeniesione z okularów czyli: jak dla mnie jakiś płożący jałowiec vel żywotnik, miniaturka lilak, floks (?), trzmielinka. Tylo..