Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Makusia 14:49, 10 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
No dobra, ale ścieżka-ścieżynka pod suszarą?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
anbu 14:51, 10 cze 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Teraz żałuję, że wstawiłam moje bazgroły, bo te koła Asi są super
____________________
Ania Ogród Ani :)
makadamia 15:09, 10 cze 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Aniu - nie żałuj. Czuję podskórnie, że Marta zrobi coś bliższego Twojej wersji, bo jest łatwiejsza do zrobienia. A te moje bazgrołki zostaną ku inspiracji innych forumowiczek


Marta - oj chyba będę musiała zrobić jakiś rysunek poglądowy
Ale na nic nie licz przed poniedziałkiem, bo w weekendy działam we własnym ogródku

I tak w ogóle - ogródek ma być dla Ciebie przyjemnością. Jeśli te moje pomysły Cię stresują, bo trudno zrobić, bo nie wiesz czy dasz radę - powiedz śmiało, że nie czujesz się na siłach realizować takie projekty i tyle.
[edit - właśnie doczytałam na poprzedniej stronie, że już to napisałaś]

Większość dziewczyn na Ogrodowisku robi rabaty właśnie w taki swobodny, "organiczny" sposób i osiąga fantastyczne efekty. Nie widzę powodu, żeby Tobie się nie udało.

Buźki na weekend

(jupiiii, u nas w końcu popadało)
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Makusia 15:38, 10 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Asiu, Aniu :* dla Was- udanego weekendu po kolana w ziemi
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Malgosik 23:11, 11 cze 2016


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
anbu napisał(a)
Teraz żałuję, że wstawiłam moje bazgroły, bo te koła Asi są super


Twoja koncepcja była dobra. Czasem jest łatwiej zrobić coś prostszego, a też będzie elegancko.
____________________
Ogród na glinie
Makusia 19:50, 12 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Asiu- dla Ciebie daszki
Jak widzisz wprowadziłam Cię w błąd- nie są z jednego kawałka kamienia.





____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 19:58, 12 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Aniu- dla Ciebie buk (daj Boże niech to będzie buk...teraz mi się przypomniało, że jak go w szkółce kupowałam, to Pani powiedziała: "to? To może pani sobie wziąć"- i dała mi za darmo...
(zdjęcie z bliskiej perspektywy, bo z szerszej widać zbyt dokładnie otchłań Mordoru...)


Dalej rabata "okularowa" jeszcze nie cała zasypana kora. All goldy spod wierzby poszły na obwódkę i dokupiłam dalej żurawkę NN. Są tez moje "kulki" bukszpanowe.
Kamień jest tymczasowy- mój Pierworodny zapałał chęcią pomocy i takie coś wymyślił i zrealizował



Co myślicie? Jest choć odrobinę progresu??? Czy jestem niereformowalna?

A na koniec dla Was wszystkich- moja piękna róża NN

____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Toszka 21:07, 12 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Makusia napisał(a)


Dalej rabata "okularowa" jeszcze nie cała zasypana kora. All goldy spod wierzby poszły na obwódkę i dokupiłam dalej żurawkę NN. Są tez moje "kulki" bukszpanowe.
Kamień jest tymczasowy- mój Pierworodny zapałał chęcią pomocy i takie coś wymyślił i zrealizował

Co myślicie? Jest choć odrobinę progresu??? Czy jestem niereformowalna?

Dyplomacja to nie moja silna strona... wolę szczerość aż do bólu... zatem zadam pomocnicze pytania

Czy koniecznie na każdej rabacie chcesz latać z kosiarką dwa razy w tygodniu(jesli trawa ma być na tip-top) i lawirować między roślinami?

Czy widok siatki cię nie razi? Ma być widoczna?

Czy pierdol..k vel drewutnia ma być widoczna już od bramy? (moja drewutnia to też pierdol..k, bo ładne drewutnie nie są używane

I dodam tylko co sobie pomyślałam jak zobaczyłam nasadzenia... pomyślałam sobie "qrcze, następna co sadzi szlaczkami bez ładu i składu" Tak właśnie sobie pomyśłałam
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Makusia 21:40, 12 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Toszka ja też do delikatnych w wypowiedziach nie należę. Powiedziałabym wręcz, że odwrotnie- to chyba mój znak rozpoznawczy. Jednakowoż nie prowadzę dyskusji na argumenty, jeżeli ich nie posiadam, a nie posiadam, bo się na czymś nie znam- wówczas słucham.

A zatem:
1) tego nie załapałam- dlaczego latać z kosiarką po rabatach? (pomijając, że ja nie latam- jakiś podział obowiązków musi być

2) widok siatki z pewnością uroku nie dodaje, ale wolę żywopłot sąsiada niż gołą siatkę, a na tuje chociażby nie ma tam już chyba miejsca - to co widać, to szersza część- niemal 1,50 cm. Dalej musi być bardziej wąsko bo nawet taczką nie będzie się dało przejechać.

3)to mi wyjątkowo nie przeszkadza Interesuje mnie natomiast to słowo "pierdol..k"

4) Toszko (tak- teraz się przymilam..) traktujesz mnie chyba jako zbyt dobrą uczennicę, pokładając we mnie niczym póki co nieuzasadnioną wiarę . Ja się nie domyślę. Wiem, co to szlaczki, bo Syn nie tak dawno przerabiał to w szkole, ale plisssss....bardziej wprost i łopatologicznie
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Monka 21:45, 12 cze 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
Makusia napisał(a)
Asiu- dla Ciebie daszki
Jak widzisz wprowadziłam Cię w błąd- nie są z jednego kawałka kamienia.







Dzięki mam takie same efekt po 5 latach muszę założyć daszki, inne nie z kamienia bo woda jednak przenika
____________________
Monika ogród i co dalej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies