Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

DorKa 11:51, 30 mar 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
nie odpowiada bo pewnie już je tnie od razu fotkę stożka wrzuci
____________________
Dorka Zakręcony ogród
mrokasia 11:58, 30 mar 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Marta, mam nadzieję że skusiłaś się na te cisy . Może właśnie nadzorujesz kopanie . Daj znać.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gruszka_na_w... 20:49, 30 mar 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Pewnie już za późno, ale zostawiam ku pamięci

Makusia napisał(a)
Peklowanie? Że też się szybciej nie zorientowałam! HAniu ile dajesz soli na litr wody i jakie jeszcze przyprawy? Ja dodałam Maggi, i vegety ale soli peklujacej 40 g na 4 L. Tylko. I się zastanawiam, czy nacierac solą przed pieczeniem (ja niestety piekarnik). Jak myślisz?


Ilość peklosoli zależna jest od długości peklowania. U mnie trwa to ok. 7-8 dni. Używam 58 g na 0,4 l wody plus 2dkg cukru na litr roztworu. To zalecane proporcje na 1 kg mięsa. Dodatkowo w każdy kawałek mięsa robię nastrzykiwanie. Dodaję ząbek czosnku na każdy kilogram, listek laurowy, goździki, jałowiec, ziele angielskie, kolendrę, pieprz. Przyprawy dobrze jest zagotować w odrobinie wody.
tabela peklowania
Swoich nie muszę już solić.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Makusia 21:27, 30 mar 2018


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Dominika, Angelika, Dora, Kasiu

Cisy zaklepane-cyt. "co najmniej trzy sztuki."
Zanim jednak trafia do mnie, długa droga. Są pilniejsze sprawy, a przede wszystkim nie mam dla nich jeszcze miejscówki, a nie chce ich rzucać z miejsca na miejsce.

Dzisiaj natomiast padam! Scielam wszystkie lawendy (wiem, że za wcześnie ale szpecily mi widok z okna), podciąłam choiny gałązkę, po gałązce (niech mi tu któraś powie, że za wcześnie, to idę po sznur....). Masakra! Nie będę fryzjerem. Nie mam cierpliwości
Choiny kiepskie po zimie, zwłaszcza od zawietrznej. Mam nadzieję, że rusza.

Zrobiłam kawałek ogródka, i posiałam warzywa. Nie mogę się wyprostować. Kręgosłup mi padł...

HAniu-:*
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Magleska 21:31, 30 mar 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18419
witaj w klubie padniętych

teraz Święta ,to odpoczniemy ....może

Spokojnych Radosnych Świąt Makusiu
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
anbu 22:13, 30 mar 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Makusia ja choiny ściełam już z tydzień temu Mi w tym roku już było trudniej je ciąć gałązka po gałązce, bo sporo podrosły Więc może w przyszłym roku już w fryzjera bawić się nie będziesz musiała
Wydaje mi się, że to dobry termin cięcia.
____________________
Ania Ogród Ani :)
JoannaDe 10:23, 31 mar 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Wesołych świąt Makusia

Ja też dołączam do padnietych. Przycięłam wczoraj ok. 40m żywopłotu a czułam się jakbym cały ogród zorała. Z wprawy się wyszło
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Makusia 13:43, 03 kwi 2018


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Magdo nic nie odpoczęłam- w garach stałam, a potem serwowałam, dobrze, że chociaż zmywać nie musiałam
Dzisiaj w ogrodzie nieco zamierzam odpocząć z promanalem


Aniu (oraz inne posiadaczki choin)- może coś poradzicie- moje są mega liche po zimie- jak już pisałam zwłaszcza od strony, gdzie robiły za wiatrochron. Pousychane gałązki, żółknące igiełki. Cieniutkie strasznie. Myślicie, że to może być od wichur? Powinnam je czymś zasilić teraz?

Asiu też bym padła po 40 m żywopłotu. Ja po moich lawendach dwa dni nie mogłam się wyprostować....zakwas na zakwasie (i to nie na żurek wielkanocny )
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
DorKa 14:00, 03 kwi 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
uwielbiam ten padnięty stan
____________________
Dorka Zakręcony ogród
JoannaDe 16:44, 03 kwi 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Makusia napisał(a)


Asiu też bym padła po 40 m żywopłotu. Ja po moich lawendach dwa dni nie mogłam się wyprostować....zakwas na zakwasie (i to nie na żurek wielkanocny )


dlatego zamierzam pozbyć się tego liściastego i posadzić tuje
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies