Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Gruszka_na_w... 20:58, 12 cze 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22072
wiklasia napisał(a)
by się nie stresować to wrzosów jeszcze nie doglądałam (bo, a nuż mają już zaczątki kwiatów?)


Mają! A borówki zaczęły się przebarwiać jesiennie.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
wiklasia 21:32, 12 cze 2018


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Haniu - to już jesień?????
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Toszka 23:57, 12 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
ja bym raczej powiedziała, że to wpływ suszy i upałów z dodatkiem ostatnich bardzo zimnych nocy...i roślinom pobzdyczyło się wszystko
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kasja83 07:39, 13 cze 2018


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Mają! A borówki zaczęły się przebarwiać jesiennie.


Szaleństwo...przyroda wariuje.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Kasia_CS 10:10, 13 cze 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ech.. ja z kolei mam u siebie inwazje opuchlakow ma peoniach. Codziennie wieczorem ide z latarką, zbieram i gniotę..

Mam decis-on działa na dorosle? Bo mi skubance juz na swidosliwe wlazly ina jednej róży znalazłam.. Toszko, pisalas, ze fusy z kawy odstraszaja-mozna je sypac pod kazda roślinę, czy tylko kwasolubne? ŚŚ i duże tez moglabym "zafusić"?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Toszka 11:00, 13 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Fusy odstraszają, a nie zabijają... a najlepsze jako mulcz sa łuski z kawy....aleu nas nikt nie wpadł na to, że na łuskach mozna zarabiac..

Tak Desis zabija i dorosłe, kontaktowo.Na drzewa i wszystko co ma pień mozna dać lepy sadownicze. Teraz jest faza składania jaj i wylęgu...w ziemie włazi nowe pokolenie.
Ulubione żarło żuków to łubiny, sedum i...trzmielina.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Kasia_CS 12:55, 13 cze 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Toszka napisał(a)
Fusy odstraszają, a nie zabijają... a najlepsze jako mulcz sa łuski z kawy....aleu nas nikt nie wpadł na to, że na łuskach mozna zarabiac..

Tak Desis zabija i dorosłe, kontaktowo.Na drzewa i wszystko co ma pień mozna dać lepy sadownicze. Teraz jest faza składania jaj i wylęgu...w ziemie włazi nowe pokolenie.
Ulubione żarło żuków to łubiny, sedum i...trzmielina.


No właśnie pisałam, ze odstraszają, wiem wiem, że nie zabiją. Może dlatego nie mam ich zbytnio na rodkach i hortkach jak w zeszłym roku, bo fusy były grane..? Decis musi pójść w ruch.. na ŚŚ dopiero jak owoce zerwę, bo jeszcze ciut ich dojrzewa. Ech.. u mnie ich aktualnym przysmakiem są liście peonii i bergenii. Rozchodnikow 2 metry dalej mam mnóstwo, ale nie wyniuchaly ich jeszcze
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Toszka 18:38, 13 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Zwróć uwagę, czy sedum w ciągu dnia nie mdleje. Jesli tak to bestie żrą korzenie.
Na świdośliwę, rodki etc daje się te lepy tuż nad ziemią. Opaskę wokół pnia się robi. Te gadziny wchodząc po pniu przylepią się na śmierć.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Makusia 18:51, 13 cze 2018


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Wrzucam fotki, bo robię się niesłowna

Dwupiętrowe hortki



Dąb przez coś chyba zżerany (nowe przyrosty). Rozkudlił się przez to bardzo.






____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 18:52, 13 cze 2018


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
I cisy po moim cięciu. Chyba ma im się na życie


____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies