Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

AngelikaX 09:14, 11 cze 2018


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Edit: Toszko dziękuję Ci za wszystkie odpowiedzi na moje pytania, bo wszystko przyswojone, a podziękować chyba nie podziękowałam
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
mrokasia 09:20, 11 cze 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Makusia, no dobrze żeś się odezwała .

Pana od brzóz nie było, a jak się mają same brzozy?

Z moich hortek obsypane wyraźnymi pąkami są Bobo, zalążki ma Canglelight i Early Sensation. Limki, Silver Dollars i Bombshell na razie w samych liściach.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Makusia 09:44, 11 cze 2018


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Toszka napisał(a)
U mnie jedynie limki mają umiar w tym pędzie do jesieni...tylko one nie mają pączków, bo reszta roslin mysli, że to połowa lipca...już mi dojrzewają wiśnie, które zawsze zrywam w ostatnim tygodniu lipca...
Kto to słyszał, aby lawenda w maju kwitła, albo takie jeżówki...?


Toszka no pocieszyłaś mnie! POstaram się cyknąć fotki moich limek dzisiaj, bo mają jakby dwa piętra- obrazowo, to wyglądają jak dzikie przyrosty u gruszy...No niby fajne, ale niepokojące.

I pytanko: dąb mój, ma dziwne przyrosty- żre go coś- takie małe wpierdalaczki zielone. Jakby mszyca. Spryskałam decisem, bo całe drzewo traci pokrój przez te dziwne przyrosty. Czymś powinnam za 10 dni dopryskać?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 09:46, 11 cze 2018


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
AngelikaX napisał(a)
Makuś jesteś moje wszystkie hortki już kwiatkują, co prawda Limki mają mikruski ale coś tam widać...
Co do Pana brzozowego to popędź go, bo skoro dziś już poniedziałem to nie wywiązuje się

Co do braku wody z nieba, zbiorników, podlewania... to się wypowiem u mnie jest 5000l zbiornik wkopany z rynien woda sobie tam pięknie spływa... - wydaje się dużo prawda?, ale jak są upały (mimo linii kroplujących) i przy bryle domu "schładzam" rośliny, bo im najciężej z racji, że prócz słońca dom oddaje im także swoje ciepło, to starcza to zaledwie na kilka dni... dziś mam świeżą porcję, wczoraj przyszła burza i podlała, czy tez uzupełniła co miała


U mnie własnie tajemnicze "zero" pąków. Na jakichś innych już się wykluły, a na tych....cienko, cienko. Co ciekawe dwie w szpalerze mam mniejsze, i one jakieś mini pączusie posiadają.

Dzięki za wsparcie w deszczówkowym braku. Ja mam chyba trzy kręgi (na etapie budowy kompletnie mnie to nie interesowało) i to jedynie kropla w morzu potrzeb.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 09:50, 11 cze 2018


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
mrokasia napisał(a)
Makusia, no dobrze żeś się odezwała .

Pana od brzóz nie było, a jak się mają same brzozy?

Z moich hortek obsypane wyraźnymi pąkami są Bobo, zalążki ma Canglelight i Early Sensation. Limki, Silver Dollars i Bombshell na razie w samych liściach.


Ufff...ja mam jedną Moonlight i ona ma już bardzo wyraźne pąki. Mój niepokój nieco uspokoiłaś

Brzozy fatalnie. Fatalnie. Nie mogę na nie patrzeć
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
AnnaCh 09:51, 11 cze 2018


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
U mnie limki też wielkie krzaczory, zero pąków.
Łączę się w bólu pracowym
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Toszka 10:10, 11 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Makusia napisał(a)


Toszka no pocieszyłaś mnie! POstaram się cyknąć fotki moich limek dzisiaj, bo mają jakby dwa piętra- obrazowo, to wyglądają jak dzikie przyrosty u gruszy...No niby fajne, ale niepokojące.

I pytanko: dąb mój, ma dziwne przyrosty- żre go coś- takie małe wpierdalaczki zielone. Jakby mszyca. Spryskałam decisem, bo całe drzewo traci pokrój przez te dziwne przyrosty. Czymś powinnam za 10 dni dopryskać?



Decis jest kontaktowy - na doraźną walkę z wrogiem.
Kup Kohinor który działa kontaktowo i żołądkowo, przeznaczony do zwalczania szkodników ssących i gryzących. W roślinie działa systemicznie.

edit

kohinorem mozna pryskać i podlewać rosliny. Warto ulotkę przeczytać

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Mirka 10:15, 11 cze 2018


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Toszko jak tu jesteś to mam ptyanie Na moich serbach wczoraj zauważyłam chodzące po nich mrówki. Wycieka z Serbów biała żywica. Co radzisz? Miałam dziś wrotyczem pryskać.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
malgol 10:28, 11 cze 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Moje Limki tez same liście mają, ale cos mi świta ze zeszłego lata mimo, że duzo wiecej wilgoci było też z takim opóźnieniem startowały. One chyba tak mają wiec się nie martw na zapas
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Toszka 10:37, 11 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Mirka napisał(a)
Toszko jak tu jesteś to mam ptyanie Na moich serbach wczoraj zauważyłam chodzące po nich mrówki. Wycieka z Serbów biała żywica. Co radzisz? Miałam dziś wrotyczem pryskać.


Pewnie mszyca...często to zielona, tłusta...
Też możesz Kohinor zastosować
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies