Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

mrokasia 14:07, 30 kwi 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18009
Marta, sadź ogórki!!! Koper już masz .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gosialuk 16:26, 30 kwi 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Poczekaj aż podrośnie taki, jak w pęczkach na ryneczku sprzedają i zamroź. Ja to jeszcze dodatkowo mrożę już pokrojony, żeby do zupki czy czegoś tam gotowe było.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Gosiek33 17:18, 30 kwi 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Fantastyczny koperek!

I serduszka piękna
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Makusia 09:29, 07 maj 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
AniuCh- koperek chyba sierpem będę ciąć

Asiu, żurawki są faktycznie ogromne. Nadają się już do odmłodzenia, ale kompletnie nie wiem gdzie je zagospodarować- może jesteś chętna?

HAniu mam tak drugi rok- wszędzie jest. Rozdzielać będą znowu w pracy, po sąsiadach i rodzinie i nadal będzie go znacznie za dużo

Kamilo mam nadzieję, że moja nie ucieknie nigdzie, bo piękna jest- urzekła mnie po prostu

Basiu no jest to jakiś rodzaj lasu Las koperkowy
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 09:31, 07 maj 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Mrokasiu z ogórków rosną mi dynie, więc w tym roku strajkuję

Gosiu mrożę co roku, ale ile można?

Gosiu-Gosiek- dziękuję
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 09:39, 07 maj 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Dziewczyny mam question:

Za winklem, jak to się mówi w małopolsce chciałabym w tym sezonie posadzić coś iglastego takiego do 5 m, co osłoniłoby okularową od wiatru.
Dokładnie, to mam na myśli mniej więcej to miejsce zaznaczone "gwiazdką" czerwoną na rysunku Asi- no może nieco niżej. Trzy iglaste i jedno liściaste mi tam nie wejdzie i tez nie bardzo mi takie zestawienie pasuje.


Doradźcie mi, jakie drzewo będzie tam pasowało? Nie może mieć 30 m docelowo, musi lubić wiaterek, no i z korzeniami nie może się zapuszczać zbyt nachalnie, bo tam na rogu budynku jest zakopany zbiornik na gaz.
Chciałabym też, żeby już było go widać i żeby już zaczęło spełniać swoją funkcję, a nie za 10 lat. No i żeby mi po kieszeni nie poleciało zanadto

Kolejna kwestia- jedno wystarczy? Czy dwa? A może trzy? Mi się wydaje, że jedno byłoby ok.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Kawa 11:56, 07 maj 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
no z tymi wynklami to zawsze jest problem i jeszcze jak wieje!
nie doradzę bo na drzewach słabo się znam a jeszcze takich co się słabo korzenią głęboko to już w ogóle
cmk
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Zana 12:06, 07 maj 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Proszę Pani, postawiła Pani takie wymagania, że ja niestety wypadam z ofertowania.
Ale chętnie będę podglądać, bo iglaste do 5 m, wytrzymałe, nieagresywne w części podziemnej też by mnie interesowało.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Makusia 12:06, 07 maj 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Kamila- uwielbiam takie porady Sama takich udzielam najczęściej
Dziękuję Kochana :*
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 12:09, 07 maj 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Ok, mogą być do 10 metrów
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies