Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Kawa 13:02, 07 maj 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
hahaha no widzisz
na mnie zawsze mozesz liczyć hiihi
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
inka74 13:13, 07 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Chciałam napisać jodła koreańska do formowania w stożek jak u Wioli ale ty chyba już taką na froncie w kole masz. Nie uderzy po kieszeni cyprysik . Metasekwoje są piękne. A jaką formę chcesz? Płaczącą, stożkową, beczkowatą? Kolor - zieleń czy szara zieleń czy srebrny (bo żółci chyba nie lubisz)? Jest wiele pięknych sosenek i jodeł i nie wszystkie są duże. Przejedź się do ogrodniczego czy szkółki z drzewami i zobacz co mają w rozsądnej kwocie, co ci się podoba i sprawdzaj docelowe wymiary w necie. Metodą eliminacji może uda się coś wybrać.

zerknij też tu - do 5 metrów 4 drzewka wyskakują
https://zszp.pl/wyszukiwarka-roslin/?grupa_roslin=1&show-advanced=1&forma=8&rodzaj_gleby=86&zastosowanie=103&docelowa_wysokosc=36&sort=2
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Makusia 13:58, 07 maj 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Kamila polecam się w rewanżu

Iwonka patrzyłam na stronę Związku- też mi te wyskoczyły. Nie lubię paralityków płożących, żółtych nie i srebrnych tez nie. Zostaje zielona

Ta u Wioli jest śliczna, ale dobrze kojarzysz, że mam jedną na froncie- strasznie okrutnie wolno rośnie- nie doczekam się przesłony.

A co myślicie o świerku serbskim? Za duży? Przemawia do mnie to, że szybko rośnie, więc nawet gdybym nie kupiła 3m od razu, to dość szybko powinien spełnić swoją funkcję.
Ja obstawiałam jodłę kalifornijską- znalazłam piękną na all, 3-4 m ale niestety bez transportu, a sama nie mam czym dowieźć.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
inka74 14:05, 07 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
zobacz co ma w okolicznych sklepach, drzewa na all bym nie kupiła ;(

Serby duże ale i chyba od początku były proponowane. Kalifornijska też ładna.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
makadamia 14:20, 07 maj 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ja mam wersję książkową tego katalogu i po przewertowaniu go najbardziej by mi pasowała sosna fastigiata.

Inne rosną za szybko, za wolno, są zbyt trudno dostępne, a ta wydaje się w sam raz

Ale jakieś drzewko liściaste do towarzystwa bym jej dokooptowała
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
malgol 14:37, 07 maj 2019


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
No warunki brzegowe takie zapodałaś ,że mnie przerastająPoza tym znam tylko z dużych iglaków świerka serbaAle widze ,ze Tobie też on chodzi po głowie
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Makusia 14:41, 07 maj 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Iwonka, Asia- sosny też mi się podobają- jeśli znajdziecie moment, zerknijcie na ofertę tego sprzedającego- to szkółka zaraz koło mnie, dowiozą mi, choć nie są to duże egzemplarze.

iglaste

W pobliskich szkółkach raczej nie mają dużych egzemplarzy.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 14:43, 07 maj 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Gosia tak- serb chodzi mi po łbie
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
inka74 15:13, 07 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
przemawia do mnie sosna Green Rocket - mają TU i Danusia tu sadziła
https://www.ogrodowisko.pl/watek/523-rozpoznawanie-roslin-iglastych?page=5#post_6

ale to wersja kolekcjonerska i od wiatru cię nie osłoni jeszcze przez długi czas. No i serb.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
AnnaCh 16:53, 07 maj 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
No w końcu dałaś znak życia
Serby moje kupowałam na Rakowskiej, tam już pod S8. Pan mi przywiózł
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies