Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Magleska 19:47, 17 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18392
Makusia Ty tak po cichutku działasz i nic a nic się do tej pory nie pochwaliłaś
śliczna nowa rabata z jarząbkami ,azalie też fajne-aż sobie je obejrzałam w wujku gogle
pokaż te starsze rabaty ...daj oczy nacieszyć
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Gruszka_na_w... 20:13, 17 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Makusia napisał(a)
[b]
Skłonność do dywanów (oraz uśmiercania) tłumaczę sobie rodzinnymi zaszłościami- Mama ogląda tureckie seriale, ja zaś lubuję się w Chirurgach



Mnie pociągają zabójcze umysły, watahy i kryminalne zagadki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 20:21, 17 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Patrz, a mnie denerwują seriale medyczne... Ciekawe, dlaczego . Watahy są ok, kryminalne zagadki oglądałam kiedyś namiętnie
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Toszka 21:58, 17 paź 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Makusia napisał(a)
[b](...)okularowa- rabata nad szambem, którego głębokość nie została do tej pory odrkryta (głębokość wkopu). szambo nieczynne. Myślę bardzo serdecznie nad kolumnowymi dębami Green Pillar tam...czytam, że system korzeniowy mają początkowo palowy, a potem na boki lezą te korzenie. Co myślisz o ich przyszłości na tej rabacie? Idealne by były- liście zasychają, i niekoniecznie opadają przez zimę, ślicznie się przebarwia, no i byłby nawiązaniem do dębu po przeciwnej stronie.


Trzeba dobrze namacać szambo. I upewnić się czy pod okularową nie ma zakopanego gruzu. O ile dobrze pamiętam, to były takie podejrzenia...Stąd wybór padł na płytko ukorzenione rodki.

A potem trzeba zastanowić się czy ziemia jest odpowiednio wilgotna, bo wszak to dąb błotny i źle znosi suchą glebę.
Tam chcesz jedno czy kilka drzew?

Trzeba uwzględnić miejsce na mocne korzenie, bo to ma być zdrowy dąb, czyli mocno zakorzeniony- jesli nie w dół to na boki wypuści korzenie. Ale ten gruz kołacze mi się po głowie
nie wiem, może chociaż jakimś prętem go namacać, aby upewnić się, że nie masz tam składu pobudowlanego
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
BasiaLT 21:48, 18 paź 2019


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
No ty to jednak nie potrafisz usiedzieć bezczynnie, ale fakt.... jesień wymarzona na pracę i nowe nasadzenia. Efekt - super.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Nowa12 23:12, 18 paź 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Makusia napisał(a)


Jaką masz odległość drzewek od żywopłotu?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Makusia 09:23, 19 paź 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Ewa, rzeczywiscie jarzabki fajne są. Przynajmniej o tej porze roku. Jak zachowują się w innych porach, nie wiem ale mam nadzieję, że porównywalnie
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 09:31, 19 paź 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
HAniu ja dopiero zaczynam nadrabiać zaległości w wartych poświęcenia czasu serialach. W pozycjach filmowych, staram się być na bieżąco, a z serialem wygrywa jednak książka.
Niemniej jednak słyszałam, zamierzam obejrzeć, da na mojej liście

Asiu, kryminalnych zagadek nie lubię od czasu, gdy natykam się na nie na każdym kanale w każdym możliwym wariancie Dexter mi się podobał

Basiu, dziękuję, ale tak naprawdę, to mam poczucie bardzo lightowego sezonu. Chyba zwyczajnie żeby wyrzutów sumienia nie mieć, no i po motywacyjnym kopie od Toszki wzięłam się za siebie (i za rabatę jarząbkową)

Agatko, nie wiem, zmierz w niedzielę i powiem Ci
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 09:38, 19 paź 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Toszka napisał(a)


Trzeba dobrze namacać szambo. I upewnić się czy pod okularową nie ma zakopanego gruzu. O ile dobrze pamiętam, to były takie podejrzenia...Stąd wybór padł na płytko ukorzenione rodki.

A potem trzeba zastanowić się czy ziemia jest odpowiednio wilgotna, bo wszak to dąb błotny i źle znosi suchą glebę.
Tam chcesz jedno czy kilka drzew?

Trzeba uwzględnić miejsce na mocne korzenie, bo to ma być zdrowy dąb, czyli mocno zakorzeniony- jesli nie w dół to na boki wypuści korzenie. Ale ten gruz kołacze mi się po głowie
nie wiem, może chociaż jakimś prętem go namacać, aby upewnić się, że nie masz tam składu pobudowlanego


Na wiosnę planuje dokopac się do szamba i sprawdzić na jakiej jest powierzchni i jak głęboko. Co do gruzu pobudowlanego, to jest w ziemi na pewno. Na całej działce mam. Jak robiłam okularową, to oczyszczalam, ale przy rewitalizacji rabaty czeka mnie to samo. Poproszę uroczego Pana Pawła i będziemy robić badania archeologiczne.

Dęby chciałabym tam chyba 3 (chciałabym 5 ale na bodaj 11 M na 4 M, na których już rośnie tulipanowiec, a w plecach tuje, to chyba nierealne...). Kwestia wilgoci mnie o tyle nie martwi, że rabata jest bliska ujęcia/kranu więc podrzucić do ciurkania wąż, to nie problem.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 09:55, 19 paź 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
No i na szybko dzisiaj zrobione fotki.
Podokienna z nowym mikro stozkiem. Słabo go nawet widać, ale widać, że coś na tej rabacie niegra. Nie wiem, czy odległości, czy rozstaw, ale coś zgrzyta. Chyba trawy muszę bardziej w prawo przesunąć, bo po klonie duża dziura wyszła.

____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies