Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

AnnaCh 22:47, 29 cze 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Musiałam sobie mapę otworzyć ze zdjęciem satelitarnym, żeby skumać jak Ty te kierunki świata masz tam. Czyli taras i tył domu jest od zachodu?
Jak dla mnie to dywan z ID fajnie by wyglądał, tylko moje np. w tym roku późno puściły po cięciu. Warunki na obu rabatach podobne, drzewka inne, to dywan dałabym taki sam
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Wiolka5_7 07:22, 30 cze 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20324
Widzę , że mamy te same dylematy też planuję rabaty przytarasowe zdecydowanie polecam Ci hakonki niż carexy zresztą widzę,że hakone super Ci rośnie

Też będę je sadzić na nowych rabatach przy tarasie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Gosiek33 07:50, 30 cze 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Widzę pięknie rozplanowane rabaty a co w końcu z belką. Jakaś decyzja przed zimą zapadła?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
AngelikaX 11:58, 30 cze 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Makuś ID po cięciu zaczynają dopiero wyglądać w czerwcu, jeśli nie przeszkadza Ci taki widok przy tarasie to ok, choć zdecydowanie tu polecam hakonki, one bardzo szybko budzą się wiosną już w kwietniu są spoko, czyli na grille majowe już będzie wypasik
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Kawa 12:00, 30 cze 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Martuś
ja też popieram Angelę hakone to chyba lepszy wybór - i to biorąc pod uwagę że cię lubią
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Makusia 14:35, 30 cze 2020


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Asiu, grab na podokiennej jakoś mnie przerasta- mimo, że lubię drzewa

Basiu, dzieje się mnie, niż bym chciała i wolniej, niż bym sobie życzyła

Kamilo to normalne- nie widzimy swoich ogrodów na żywo, nie spacerujemy po nich, czasem (a mnie częściej niż czasem)- trudno jest sobie odtworzyć i "ułożyć" ogród ze zdjęć, w dodatku częściowych.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 14:43, 30 cze 2020


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
GalgAsia, Magara- wszystko pięknie, tylko ja muszę zacząć od minimum- jak mam więcej niż 3 gatunki, to już mi wszystko jedno, czy są 4 gatunki, czy 8

Iwonko Kawo- pisałam z telefonu, w dodatku po tym, jak mi Dzieć rozbił ekran u dotychczasowego musiałam wrócić do poprzedniego. "Klawiatura" okazała się mnie przerastać i dowodzić dobitnie, że przyzwyczajenie drugą naturą człowieka

Juzia- wrzody podchodzą pod hełmy Swoją drogą niesamowite, jak elektornika potrafi figla spłatać

Ponownie GalgAasiu- "spiąć" to chyba słowo klucz! Generalnie przekonałyście mnie (AnnoCh, Angeliko, GalGasiu), że te rabaty muszą być spójne- lewa nie może być jak Paweł, a prawa jak Gaweł.

Magara- już znam Ewki przykłady- pół dnia na deszyfryzacji łacińskich nazw, drugie pół na poznawaniu roślin Poziom Ewy jest dla mnie jak dla skoczka przez płotki, skok wzwyż (czyt. nieosiągalny ). BTW zaskoczenie roku, jak się pisze "skok wzwyż"!!!! Alfabetysta jestem normalnie!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 14:45, 30 cze 2020


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
AnnaCh napisał(a)
Musiałam sobie mapę otworzyć ze zdjęciem satelitarnym, żeby skumać jak Ty te kierunki świata masz tam. Czyli taras i tył domu jest od zachodu?
Jak dla mnie to dywan z ID fajnie by wyglądał, tylko moje np. w tym roku późno puściły po cięciu. Warunki na obu rabatach podobne, drzewka inne, to dywan dałabym taki sam


Stojąc twarzą do tarasu, rabata po jego prawej stronie ma wystawę południowo-zachodnią, a rabata po lewej zachodnio- północną.

Racje masz, co do wszystkiego! Muszą się zgadzać te rabaty.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 14:51, 30 cze 2020


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Wiola- dylemat już się chyba rozwiązał (przynajmniej w kwestii hakone vs. ID). Tylko hakone dzielić i sadzić, to chyba będę mogła dopiero wiosną?

Gosia- Panowie wciąż nie dotarli na oględziny, ale założenie jest takie, że działamy metodą Wiklasi czyli do istniejącej belki drewnianej dokładamy kątownik żelazny, który mi pan R. ukryje zgrabnie (zabuduje).

Angelika- dzięki za Twój głos- grillem mnie przekonałaś No to ustalone zostało, że po lewicy i prawicy będzie hakone makra. A jakiego Hołownię dołożyć?
Coś bym jednak dołożyć chciała, bo do kwietnia/maja to tam pustki będą.
Może runiankę na cienistą lewicę i wrzosy na słoneczna prawicę? Może na lewicę azalie zimozielone, a na prawicę róże, albo jakieś sosny mini?

Przy okazji wymyśliłam, że hakone pożeracze kulek cisowych zabiorę z podokiennej i w ich miejsce dam te ID! Nie odwiedziecie mnie od tego pomysła, gdyż uważam go za przebłysk geniuszu
Mam ID wzdłuż wykuszowej po jednej stronie i mam przed choinami na hortensjowej- no wymyśliłam to, że mi to gra, jak tra la la!!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 14:51, 30 cze 2020


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Kawka- cmok
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies