Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Makusia 11:12, 17 cze 2020


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
inka74 napisał(a)
Ja bym wyjęła stąd świdosliwę, przesadziła w lewo np. na rogu nowo powstałej ścieżki obok drewutni aby tam zamknąć ładnie podkrzesaną świdośliwą widok na część użytkową a do tej rabaty zrobić piętro. Tam chyba były kiedyś choiny u ciebie. Tu jest część reprezentacyjna. Gałgasia pokazywała ostatnio tulipanowca u mamy przy domu. To będzie bardzo, bardzo duże drzewo...


Iwi mi duże drzewa nie przeszkadzają- wręcz przeciwnie. Chodzi tylko o to, że żeby się w przyszłości z dębem tulipanowiec nie kłócił, musiałam sporo dęba odsunąć, a tym samym posadzić bliziutko ŚŚ.
Już wykoncypowałam, że przed dębami będą tylko kulki buksowe - muszą robić za piętro. Trochę je oddalę od podjazdu, a zbliżę do debów. Zastanawiam się nad trawami (miskanty) Między tujami, a dębami.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Margerytka40 11:23, 17 cze 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Z dębami będzie fajnie a śś przesadzisz
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Nowa12 21:24, 17 cze 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ale robisz rewolucje rabatowe. Musiałam się bardzo skupić żeby wyczaić co gdzie jest i ma być . Dereń jak już dziewczyny pisały to naprawdę rozłożyste drzewo. Żeby ci okna nie zasłonił. Ale piękne i fajnie, że go kupiłaś. Jak przymierzylaś wszystkie dęby to już wygląda że ich tam brakowało . Faktycznie ŚŚ trochę się gryzie z całą kompozycją. Ale szkoda byłoby ją wyrzucić. Na pewno znajdziesz dla niej inne miejsce.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
kaz742011 21:41, 17 cze 2020


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Makusia napisał(a)


Iwi mi duże drzewa nie przeszkadzają- wręcz przeciwnie. Chodzi tylko o to, że żeby się w przyszłości z dębem tulipanowiec nie kłócił, musiałam sporo dęba odsunąć, a tym samym posadzić bliziutko ŚŚ.
Już wykoncypowałam, że przed dębami będą tylko kulki buksowe - muszą robić za piętro. Trochę je oddalę od podjazdu, a zbliżę do debów. Zastanawiam się nad trawami (miskanty) Między tujami, a dębami.


Jak tu nadążyć- ledwie wróciła to rewolucji wszędzie narobiła .
Wykoncypowałaś to trzymaj się planu. Będzie super z nowymi nabytkami .
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Gruszka_na_w... 19:54, 19 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Świdośliwę przesadź. Tam powinny być w miarę jednolite nasadzenia, bo zrobi się bałagan. Jeśli chcesz być z niejświdośliwy) zadowolona po przesadzeniu, to zacznij jej depilować nóżki. Dopuściłaś ją do zarośnięcia i zamiast wielopniowego drzewka masz formę krzaczastą.
Do wysokości 1-1,5 m powycinaj wszystkie boczne gałązki. Pozostaw 3-4 główne gałęziopieńki. Jeśli pojawią się jakieś odrosty, to je wycinaj przy ziemi.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
wiklasia 20:24, 19 cze 2020


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Makusia napisał(a)
Forumki pytanie i prośba o radę:




Stan obecny:


W sobotę, eM sprawił mi takiego oto derenia causa Weisse Fontaine. Przymiarki poczyniłam następujące:


Co myślicie o takiej miejscówce dla onego? Dodam, że zgodnie z opracowaniami profesjonalnymi, miałby tak bosko, bo ni za dużo słońca i miejsce osłonięte. ALE czy grzyb ów w postaci bytującej pewnie w glebie po klonie mu nie zaszkodzi?



Nie znam się (na kompozycjach i projektowaniu) - to się wypowiem
A może by tak jakoweś róże na pieńkach wsadzić, coby Ci przyjemnie woniało jakżebyś na tej ławeczce zamiar miała polegiwać od czasu do czasu?

Dereniowi w tym miejscu mówię zdecydowane "nie". On ma zapędy do bycia gwiazdą jedyną w sobie, niepowtarzalną, urzekającą swym pięknem. Trzeba go wystawić w światła jupiterów. Niech błyszczy, jaśnieje, a nie walczy o uwagę ze stożkami, trawami
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Makusia 20:47, 19 cze 2020


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
HAniu
Depilacja i eksmisja specjalnie dla Ciebie! ♥ Myślisz, że tyle starczy?
Świdośliwa wylądowała w rogu po lewej--niejako na zakręcie.
Dęby posadzone. Muszę się wziąć za uporządkowanie okularowej, no jest rzeź....



Wiklasiu. Dereń nadal w donicy....
Daj Ty mi spokój z różami na pniu- już ja Ci zwykłej formy krzaczastej w zdrowiu utrzymać nie umiem, a co dopiero w takiej formie
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
wiklasia 21:09, 19 cze 2020


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Martuś, a kiedy Ci ta okularowa tak się rozrosła??? Matko, przeoczyłam.
Jakoś ciągle mam w pamięci te "kamienne okularki".
I jakieś rododendrony...
Byłam przekonana i nadal jestem, że regularnie podpatrywałam i podpatruję Twoje poczynania...
Ale widocznie jakieś zaniki pamięci mnie dopadają. No cóż - zaawansowany wiek ma swoje prawa.
Te kulki bukszpanowe mistrzowsko rozplanowane
!!!

Coś jeszcze miałam napisać ....
Zapomniałam ...
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
inka74 21:37, 19 cze 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Martek może tam ogólnie trawy: rozplenice i wyższe dać właśnie z kulkami. tu poszli w jedną tonację jesienną
https://pin.it/439CsjO
Ja akurat taka monokulturowa nie jestem ale pobawiłabym się kolorem. Dęby te ładnie się przebarwiają jesienią na czerwono. Tulipanowiec na żółto. Możesz skupić na nich wzrok dodając tylko zieleń w takim chłodniejszym kolorze lub podbić dodając trawy i rośliny przebarwiające się na czerwono czy zółto. Berberys erecta tak robi. W lato niepozorny a na jesieni gwiazda. Miskant Purpurascent i kilkanaście innych też. Hameln na jesieni chyba na żółto się przebarwia, nie wiem bo nie mam ale na zdjęciach tak to wygląda. Wtedy wystarczy dodać coś między nimi co kwitnie w lato a na wiosnę np. czosnki i już ciekawie jest przez cały rok.
Co do tulipanowca to bardziej na myśli miałam, że lepiej tam większą odległość zostawić bo to duże drzewo rośnie i piękne. Warto też żeby było soliterem, pokazało się. One się ładnie razem zgrają z dębami.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Magara 23:06, 19 cze 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Marta, zaglądam, trzymam kciuki za nierówną walkę, będzie dobrze
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies