Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

AngelikaX 15:10, 30 cze 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Makusia napisał(a)


Angelika- dzięki za Twój głos- grillem mnie przekonałaś No to ustalone zostało, że po lewicy i prawicy będzie hakone makra. A jakiego Hołownię dołożyć?
Coś bym jednak dołożyć chciała, bo do kwietnia/maja to tam pustki będą.
Może runiankę na cienistą lewicę i wrzosy na słoneczna prawicę? Może na lewicę azalie zimozielone, a na prawicę róże, albo jakieś sosny mini?

Przy okazji wymyśliłam, że hakone pożeracze kulek cisowych zabiorę z podokiennej i w ich miejsce dam te ID! Nie odwiedziecie mnie od tego pomysła, gdyż uważam go za przebłysk geniuszu
Mam ID wzdłuż wykuszowej po jednej stronie i mam przed choinami na hortensjowej- no wymyśliłam to, że mi to gra, jak tra la la!!



A co byś powiedziała aby poprowadzić w tych hakone prostokąty 3 z każdej strony niedbale porozrzucane jako przerywniki zielone? Ładnie spięło by to z tym mini żywopłocikiem z przodu tarasu tworząc spójną kompozycje...


Temat z ID jestem na tak
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Makusia 15:46, 30 cze 2020


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Angi, ja nie wiem, czy ja Cie kumam, jak trzeba. Prostokąty o takie, jak te czerwone? A w środku co? No bo raczej nie runianka

____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
AngelikaX 15:52, 30 cze 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Raczej równolegle do tych z przodu i miedzy nimi wylewające się hakone

____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 15:59, 30 cze 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Ten pod murem domu wyższy a te z przodu ciut niżej aby nie zasłaniały donic



Na wiosnę można dać kolor np. tulipany.
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
sylwik69 16:06, 30 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Bardzo ładny tarasik,klimatyczny co do wyboru roślin nie pomogę,ale pomysł Angeliki z wylewającymi się hakone podoba mi się
I nie na temat...mam pytanie: czy w tej dużej cynkowej bali masz przewiercone otwory?
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Helen 16:56, 30 cze 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8286
Hej, przyszłam pochwalić tarasik, bardzo ładny i te donice - dodatkowe miejsce na chciejstwa
____________________
Helen - Hortensjowo
Sanka 18:13, 30 cze 2020

Dołączył: 21 mar 2020
Posty: 206
Witam,
Ja pierwszy raz u Ciebie taras masz zacny Czy sami robiliście te donice? czy może są kupowane?
____________________
Sanka Sanka Ogrodowe tematy do ogarnięcia
mrokasia 19:32, 30 cze 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17977
Martek, bardzo dobrze wyszło z tym stopniem przed tarasem. Propozycje Angeliki fajne, dywan ID mam i sobie chwalę .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
kaz742011 21:26, 30 cze 2020


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
No i proszę schodek zrobiony, zaraz wał będzie ukryty a Ty Martuś nie narzekaj że dzieje się mniej niż byś chciała . Wszystko idzie do przodu , plan na obsadzenie jest, rośliny wybrane, toż już koniec prac jak nic widać.
A tarasik jak ta lala wygląda .
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Makusia 10:55, 01 lip 2020


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Angi, powiem Ci, że Twój pomysł jest genialny! Podoba mi się ogromnie! Teraz jeszcze tylko doradź, co w te prostokąty

Sylwia pomysł Angeliki kupuję w całości! Boski jest. O baliach napisałam u Ciebie

Helen miło mi, że mnie odwiedziłaś! Donice faktycznie wyszły fajne, ale muszę dobrze rozplanować, co w nie dać, żeby ich nie zepsuć i w pełni wykorzystać.

Sanka- donice są wymurowane z bloczka betonowego "na sztorc". Na fundamencie, otynkowane z zewnątrz. Robiliśmy we własnym zakresie, ale nie własnymi rękami, bo jesteśmy leworęczni w tym zakresie

Mrokasiu no widzisz dziewczyny mnie odwiodły od dywanowego ID. Późno wygląda okazale, a hakone startuje wcześniej. ID wykorzystam na podokiennej. Stopień nie wyszedł źle- jest lepiej, niż bez stopnia

Kasiu, chciałabym, żeby było tak, jak piszesz. Koniec jest jednak nieznany.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies