Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jak feniks z popiołów

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak feniks z popiołów

wiklasia 11:45, 27 paź 2017


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
lindsay80 napisał(a)
też nigdy nie umiem odróżnić nigry od pissardi - gdzie swoje kupowałaś, bo zastanawiam się nad zakupem na front, tylko potrzebuję takie wyższe.

Conica w Żorach - ładniejsze, większy wybór i tańsze niż po sąsiedzku w Limbie.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
lindsay80 11:54, 27 paź 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
wiklasia napisał(a)

Conica w Żorach - ładniejsze, większy wybór i tańsze niż po sąsiedzku w Limbie.


A to poproszę o info o cenie, bo jutro jadę córę na urodziny do Żor zawieźć i w planie odwiedzenie tych dwóch szkółek.
____________________
Tu ma być ogród :)
wiklasia 12:09, 27 paź 2017


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
65 zł/szt za Pissardii to była cena wyjściowa, mąż uhandlował rabat, ale zabij mnie nie wiem jaki, bo zajęta byłam zachwytami nad moimi pierwszymi drzewkowymi zakupami i mój mózg nie notował niczego co działo się obok .
Dla porównania w Limbie Nigra - słabeuszek taki, mizerota, patyczak - 75zł/szt; te wyższe po 125zł/szt, ale wybierać nie za bardzo było z czego .
No i z Limbie przy innych zakupach dostałam w gratisie opuchlaki .

W Conice zauroczyły mnie rajskie jabłuszka, prowadzone kolumnowo, z ceną jak najbardziej do przełknięcia, bo zdaje się, że coś koło 40zł/szt
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Kasia_CS 17:53, 27 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Musiałam napisać już, choć jestem dopiero na 4tej stronie - znakomicie się Ciebie czyta i się cały czas uśmiecham

Witam się, zaznaczam do obserwowania i wracam na początek
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Gruszka_na_w... 19:30, 27 paź 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Bardzo ładne egzemplarze drzewek nabyłaś. Nie dziwię się Twojej ekscytacji. Pięciornik można ostro ciąć. Czasem używa się go na niskie żywopłoty.

Dlaczego padł pomysł na sadzenie symetrycznych drzewek? W tym pięciorniku się spokojnie zmieści. Jedno. Nie wiem tylko, gdzie ma być drugie?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
wiklasia 07:28, 28 paź 2017


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Kasiu _CS - witam Cię serdecznie

Haniu (Gruszka_na) - drugie musiałoby być na herbowej; na razie czekam na nowy sezon by zobaczyć jaka będzie odsłona herbowej po przemianie na wiosnę. Wiem, że szkielet herbowej szczątkowy jest, bo to raptem 3 golden tuffety, oczar z wyrokiem śmierci (mam nadzieję, że odwleczonym na never ever) i na tym koniec, bo byliny to raczej tkanka żywa, co to pojawia się i znika. Zobaczymy po kolejnym sezonie; ale wiesz co - nabrałam apetytu na drzewka
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
wiklasia 23:14, 28 paź 2017


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Ogródek powoli układam do snu. Rabaty opatulam kołderką z liści (kompostownik załadowany po dekielek, a te cholery - znaczy się zakład komunalny - wprowadziły limit na wywóz zielonych). Więc liście na rabatach lądują. Z każdym grabieniem coraz grubsza ta kołderka.

Jeszcze "trochę" cebul do wsadzenia, później powiązanie traw.
Kosiarka już ma fajrant.
Narzędzia poczyścić trzeba.
Przygotować maty dla "wrażliwców" i "młodocianych" do osłaniania przed mrozami.
I pomysł na wiosnę mam .
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
eVka 23:26, 28 paź 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Chciałam się przywitać przyciągnęły mnie do Ciebie śliwy wiśniowe. Planuję je y siebie i szukam informacji wszelakich.

Zaczynam przeglądać twój ogród. Dobrze, że nie ma jeszcze setek stron to szybko ogarnę Pozdrawiam z Wrocka
____________________
DorKa 11:43, 29 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
wiklasia napisał(a)
Ogródek powoli układam do snu. Rabaty opatulam kołderką z liści (kompostownik załadowany po dekielek, a te cholery - znaczy się zakład komunalny - wprowadziły limit na wywóz zielonych). Więc liście na rabatach lądują. Z każdym grabieniem coraz grubsza ta kołderka.

Jeszcze "trochę" cebul do wsadzenia, później powiązanie traw.
Kosiarka już ma fajrant.
Narzędzia poczyścić trzeba.
Przygotować maty dla "wrażliwców" i "młodocianych" do osłaniania przed mrozami.
I pomysł na wiosnę mam .


Skąd ja to znam ... Liści u mnie tyle,że ogrodu nie widać Dlatego też kosiarka biedna fajrantu do pierwszych śniegów nie ma . To nią wysługuję się przy zbieraniu liści.

Jakie pomysły ? Zdradzisz coś ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
eVka 14:50, 29 paź 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Padłam po przeczytaniu wszystkiego od początku!!!Masz bardzo lekkie pióro a raczej klawiaturę rewelka. Świetnie się czyta twoje ogrodowe opowieści.
Ogród ma świetne kształty rabat. Tylko obsadzić w 3D. Będzie pięknie!!!
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies