Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jak feniks z popiołów

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak feniks z popiołów

Magleska 20:13, 19 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18518
Karzełki urosną i będzie ładnie .......tylko trochę musimy poczekać
Ile tam cebul wkopalaś i jakie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
wiklasia 20:53, 19 paź 2017


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Magleska napisał(a)
Karzełki urosną i będzie ładnie .......tylko trochę musimy poczekać
Ile tam cebul wkopalaś i jakie


Na to liczę, że urosną (a wiarę swą buduje m.in. po obejrzeniu Twojego skalniaka, jak pięknie nabrał masy).
Co do cebul - na razie 2kg żółtych tulipanów; w kolejce do upchnięcia dwa wiaderka szafirkowych cebulek.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Brzozowadzie... 21:41, 19 paź 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
No, kochana, pracę odwaliłaś sporą! Teraz czekać tylko, aż wszystko urośnie. Ehh, jak ja znam ten stan - już oczyma duszy widzisz świetlany efekt, a mędrca szkiełko i oko pokazuje brutalną rzeczywistość - małe delikatne sadzonki i... dużo wolnego miejsca
Jeśli chodzi o kompozycje, to wiesz, doradzał ślepy kulawemu Nie będę się nawet wypowiadać, tu są dużo mądrzejsze głowy, ale trzymam kciuki za efekt! Jeśli słuchałaś Toszkowych rad odnośnie ziemi - to połowa sukcesu gwarantowana!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
wiklasia 23:23, 21 paź 2017


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Tak cichaczem trochę sobie pomajstrowałam w ogródku. Haniu z gruszkowego na wierzbie - powinnaś być ze mnie dumna. Mam Pissardi i to nieszczepione (tak jak radziłaś). Oczywiście w ilości sztuk 3. Dzięki nim mam w końcu trzeci wymiar na rabacie, a w przyszłości przesłonę sąsiadowego garażu.
Gdzieś tam po drodze powstawała i dalej się tworzyć będzie jeżówkowa.
Na froncie kolejny wycinek koła.
Z tyłu też jakaś bardzo robocza kolejna rabata.
O frontowej/herbowej już wiecie.
Mam apetyt na przesadzanie, ale to chyba byłoby nierozsądne z mojej strony.
Ograniczam go więc do niezbędnego minimum.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Gruszka_na_w... 20:38, 22 paź 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22072
Cieszę się, że wróciłaś do tego pomysłu.
Mnie moje dwie nieszczepione śliwy wiśniowe robią świetną przesłonę. Ostatnio odkryłam, że się pięknie wielopniowe porobiły. Aż grzech je skrywać za krzakami.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magleska 21:06, 22 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18518
To ja sie pytam ,gdzie fotki nieszczepionej Pisardi posadzonej ? . Macham
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
wiklasia 21:15, 22 paź 2017


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Fotki zrobię jak pogoda będzie ciut łaskawsza dla aparatu . Obiecuję
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
DorKa 21:31, 22 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
dziewczyny możecie mnie oświecić o co chodzi z tą nieszczepioną ? Ja od roku szukam szczepionej nigry na wysokm pniu i nidzie nie ma Są natomiast wysoko prowadzone nieszczepione. Czy takiego dzikuska jestem w stanie utrzymać w ryzach ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Gruszka_na_w... 22:03, 22 paź 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22072
DorKa napisał(a)
dziewczyny możecie mnie oświecić o co chodzi z tą nieszczepioną ? Ja od roku szukam szczepionej nigry na wysokm pniu i nidzie nie ma Są natomiast wysoko prowadzone nieszczepione. Czy takiego dzikuska jestem w stanie utrzymać w ryzach ?


Oczywiście, że tak. Wszystkie lisciaste dobrze reaguja na cięcie formujące. Ta nieformowana jest piękna poprzez swój naturalny pokrój. Nie ma kulki na patyku, tylko jest wielopniowym niskim drzewkiem (u mnie ma kształt wachlarza). Podsadzona trawami, zimozielonymi, bylinami wygląda świetnie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
DorKa 22:29, 22 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Oczywiście, że tak. Wszystkie lisciaste dobrze reaguja na cięcie formujące. Ta nieformowana jest piękna poprzez swój naturalny pokrój. Nie ma kulki na patyku, tylko jest wielopniowym niskim drzewkiem (u mnie ma kształt wachlarza). Podsadzona trawami, zimozielonymi, bylinami wygląda świetnie.


dzięki wielkie za wyjaśnienie Ja w uporze konia pociągowego szczepionych szukałam...
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies