Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Pszczelarnia 11:37, 21 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ja bym się tak nie odcinała od tamtej swobodnej działki (można tam już drzewa posadzić albo jakieś wielkie drzewo?) i zrobiła jeszcze jedno przejście. Jak na rysunku 1 i bliżej furtki/bramy.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 11:39, 21 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Asiu, dojazd do parkingu powinien być prosty i funkcjonalny, w przeciwnym razie i tak będziecie stać autami pod domem, bo bliżej do wejścia. Taka ogólna uwaga.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mrokasia 11:43, 21 lis 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
A gdzie ta ławeczka?
Ja mam praktyczne podejście do życia więc wypowiem się w sprawie placyku parkingowego. Zaplanuj placyk tak by każde z parkujących aut mogło swobodnie wyjechać bez konieczności przestawiania pozostałych. Inaczej będzie niewygodnie i mało funkcjonalnie.
Wykorzystałabym na parking miejsce za komórką.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Pszczelarnia 11:52, 21 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tak, tak za komórką.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Margerytka40 11:55, 21 lis 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Pszczelarnia napisał(a)
Ja bym się tak nie odcinała od tamtej swobodnej działki (można tam już drzewa posadzić albo jakieś wielkie drzewo?) i zrobiła jeszcze jedno przejście. Jak na rysunku 1 i bliżej furtki/bramy.


Wies Ewuś, akurat ten kawałek przy bramie wolałabym zasłonić dość szczelnie z uwagi na ruch na ulicy za ogrodzeniem. Sadzić drzewa mogę tam do woli, małe, duże, jakie tylko będą pasować
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 12:04, 21 lis 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ewa
Kasia

O tej funkcjonalności staram się pamiętać, mam tę dobrą sytuację, że zawsze można jeszcze odsunąć linię żywopłotu by było szerzejKasiu

Mówimy o ławeczcce z drugiej strony domu. Między magnoliami. Akurat tak, jak ma stać to będzie z niej widać ten parking. Oczywiście można nie patrzeć w bok
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Pszczelarnia 12:18, 21 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Za bardzo nie można odsuwać też linii przyszłego żywopłotu, żeby powstająca rabata była w skali do innych. Nie za wielka. Ale jak na wjazdową rabatę może być okazała.

Parking za komórką - garażem pozwoli zgromadzić w jednym miejscu jedną funkcjonalność, nie bezie takiego szatkowania wzroku przy patrzeniu.

Czasami zwykła przegroda z wąskich cisów już pozwala zasłonić parking i nie jest ciężka. Albo miskanty.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mrokasia 12:21, 21 lis 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
A jak głęboka jest komórka? Czy samochody parkujące za nią będą widoczne?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Margerytka40 12:32, 21 lis 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
mrokasia napisał(a)
A jak głęboka jest komórka? Czy samochody parkujące za nią będą widoczne?


Komórka ma 6m szerokości więc spokojnie schowają się za nią auta.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 14:47, 21 lis 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Wydaje mi się, że tak będzie funkcjonalnie. Wrzucam wymiary orientacyjnie. Ewentualnie może nie być tej rabaty wyspy choć nie wydaje mi się by miała jakoś przeszkadzać. Tam jest dużo tego miejsca.

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies