Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Gruszka_na_w... 09:13, 11 sty 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
Te ostatnie oszronione fotki pokazują, że kształt rabat został dobrze wyznaczony.
Bardzo przyjemne dla oka kształty.
A zdjęcia z sezonu wzbudzają ochy i achy. Świetnie dobrana kolorystyka.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Roocika 09:14, 11 sty 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Asiu ja jestem w trakcie przeglądania, trochę mi jeszcze zejdzie. Bardzo duże wrażenie zrobiła na mnie ta twoja piękna ogrodowa przestrzeń
Jest się na czym wzorować.
Mnie planowanie na papierze nie wychodzi, może dlatego, że przez te moje górki i perspektywę nic nie wygląda jak na papierze. Ja nie umiem jak Ty czy inni,tak pięknie
Zrobię jak umiem, może da się żyć...
Pozdrawiam Cię serdecznie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Margerytka40 09:28, 11 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14798
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Te ostatnie oszronione fotki pokazują, że kształt rabat został dobrze wyznaczony.
Bardzo przyjemne dla oka kształty.
A zdjęcia z sezonu wzbudzają ochy i achy. Świetnie dobrana kolorystyka.


Lubię tę moje łuki i zakola
Kolorystyka to cały czas eksperyment, mało takich zestawień tu na forum by się posiłkować. Tym bardziej się cieszę, że w miarę to wyszło. Róże to też trudny "przeciwnik". Koniecznie muszą być wyeksponowane a nie wciśnięte w resztę
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 09:33, 11 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14798
Roocika napisał(a)
Asiu ja jestem w trakcie przeglądania, trochę mi jeszcze zejdzie. Bardzo duże wrażenie zrobiła na mnie ta twoja piękna ogrodowa przestrzeń
Jest się na czym wzorować.
Mnie planowanie na papierze nie wychodzi, może dlatego, że przez te moje górki i perspektywę nic nie wygląda jak na papierze. Ja nie umiem jak Ty czy inni,tak pięknie
Zrobię jak umiem, może da się żyć...
Pozdrawiam Cię serdecznie


Teren masz faktycznie trudny. Też przedzieram się przez Twój wątek.
Wiesz papier swoje i real swoje. Można też w realu sznurkiem, wężami, co tam masz pod ręką. Jestem pewna, że uda Ci się
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 09:42, 11 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14798
Rozmyślam właśnie nad tym jakby małym kosztem zrobić przesłonę części warzywnej. Mam tam cisowy żywopłot ale ma póki co 30,40 cm a to co za nim mocno mnie uwiera , koniecznie bym chciała zakryć. To spory kawałek, pewnie ze 30 m.. Coś wolnostojącego. Myślałam o siatce tak jak na froncie ale nie mam do czego jej przypiąć.
Jakby słupki postawić i górą i dołem na drucie zbrojonym mocować tę siatkę? Pięknie nie będzie ale chyba lepiej niż teraz
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Kokesz 09:57, 11 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6693
Gdzieś mi umknęły zdjęciq jak poradziłaś sobie z przesłonięciem garażu i komórki, pamiętasz na której stronie szukać?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
inka74 09:58, 11 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Caradonna pięknie współgra ze stipą i przywrotnikiem. Zakochałam się w tym połączeniu. Ewcia-Anda ostatnio robiła u siebie przegląd sezonu i pokazywała.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Margerytka40 10:03, 11 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14798
Kokesz napisał(a)
Gdzieś mi umknęły zdjęciq jak poradziłaś sobie z przesłonięciem garażu i komórki, pamiętasz na której stronie szukać?


Doszłam do wniosku, że trzeba gruntownie odnowić te budynki. Póki co straszą i czekają na natchnienie M. Niech tylko zrobi altanę . Są następne w kolejce.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 10:05, 11 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14798
inka74 napisał(a)
Caradonna pięknie współgra ze stipą i przywrotnikiem. Zakochałam się w tym połączeniu. Ewcia-Anda ostatnio robiła u siebie przegląd sezonu i pokazywała.

Ech te połączenia u Andy
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
inka74 10:19, 11 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Margerytka40 napisał(a)
Rozmyślam właśnie nad tym jakby małym kosztem zrobić przesłonę części warzywnej. Mam tam cisowy żywopłot ale ma póki co 30,40 cm a to co za nim mocno mnie uwiera , koniecznie bym chciała zakryć. To spory kawałek, pewnie ze 30 m.. Coś wolnostojącego. Myślałam o siatce tak jak na froncie ale nie mam do czego jej przypiąć.
Jakby słupki postawić i górą i dołem na drucie zbrojonym mocować tę siatkę? Pięknie nie będzie ale chyba lepiej niż teraz
Siatka jest tania ale na płocie masz przed nią wyższe rośliny, aż tak bardzo jej nie widać. Jak cisy mają 30 cm to siatka będzie w całości wyeksponowana. Obawiam się, że to będzie gorsze rozwiązanie. A może zrobić tymczasowy płotek z palet? To musi być mega wysokie? Jak nie to stawiasz palety na sztorc, mocujesz do podłoża wbijając paliki w ich środek po obu stronach. Na górze możesz wstawić doniczki z roślinami. palety możesz ustawić jedna na drugiej jak chcesz wyższe przesłony. Palety używane możesz kupić po 5-10 zł za sztukę, w firmach często oddają za darmo takie, które już do transportu nie do końca się nadają. Widziałam jeszcze ciekawie robione płoty z ciętych gałęzi. U ciebie duży ogród, pewnie się tego zbiera. Tylko to trochę rustykalne klimaty. Nie do końca twoje ale może też takie rozwiązanie jak to ma być tymczasowe. Tu jest wierzbowe ale widziałam z brzozy, na wiosnę są cięte drzewa w lasach, może można się dogadać z leśniczym i za grosze korony dostać.
Pokażesz to miejsce do zasłonięcia?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies