Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Elinkowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Elinkowy ogród

kami 10:02, 10 paź 2016

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 565
Nie mam bo nie mam czym fotek robić(Mikołaj tuż tuż), po za tym część roślin ,,magazynuje,,
Aureospikate kupiłam około 40-50cm ale gęste od dołu bo przycinane i ciut podrosły. Po za zamieraniem pędów i niektórych pożółkłych ale z ładnymi przyrostami jestem bardzo zadowolona.
Yellow chyba nigdy nie widziałam ale jeśli już masz to chyba nie wyrzucisz bo żółte
Elinka 10:13, 10 paź 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
No niewywale, ale te co mam sa w zupelńie innej tylnej czesci tam niech sobie rosna , a front wiesz REPREZENTACYJNY jest przeciez .....to musi ladnie byc po ogrodowiskowemu ha ha
____________________
elinkowy-ogrod
wiklasia 15:54, 10 paź 2016


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Elinka tak się napinasz, że po ogrodowiskowemu musi być, że teraz choiny, że nikt jakiś tam roślin nie sadzi.
A ja sądzę, że najważniejsze to to, żeby Tobie się podobało, żebyś to Ty czuła się w nim dobrze. Nie sztuką jest wskoczyć w czyjeś ubranko i udawać, że pasuje. Sztuką jest stworzyć coś na własną miarę. Podpatrywać, uczyć się, słuchać rad mądrzejszych, bardziej doświadczonych, dać sobie czas (czasem trzeba do niektórych decyzji dojrzeć).
Ja wiem, że podpatrując ogrody na ogrodowisku człowiek też tak by chciał mieć, że już teraz, zaraz, od razu. I miota się człek i ad hoc chce wszystko do góry nogami przewracać. Ale czasem to nie działa. I rezultat nie taki jakbyśmy oczekiwali.
Posłuchaj, zbierz opinie (masz niebywałe szczęście, że Szefowa i Toszka zaglądają i dzielą się z Tobą swoim doświadczeniem i profesjonalizmem), dziel się swoimi wizjami na forum, posłuchaj opinii innych i przeobrażaj swój ogród tak jak Ci serce podpowiada.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Nett 16:03, 10 paź 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Elinko jak Ci nie pasują żółte tuje, to nie ma co na siłę ich tam pchać. Musisz czuć, że to jest to, że tego chcesz i Ci się to podoba, że dokładnie tą roślinkę tam widzisz.

Strasznie niecierpliwa jesteś (przyganiał kocioł garnkowi), ale spróbuj usiąść sobie z kubkiem herbaty naprzeciwko tej rabaty i wyobraź sobie co być chciała tam widzieć. Ale naprawdę na spokojnie.

Jak przy pierwszym kubku nic nie zobaczysz, to jutro zaparz drugi i zrób drugie podejście.
A jak już coś wymyślisz, prześpij się z tym i za dwa dni będziesz wiedziała czy to jest faktycznie to.

Ja wiem, że czas ucieka i każdy chciałby jeszcze przed zimą skończyć pewne prace. Ale posadzić coś i na wiosnę patrzeć z rozczarowaniem na to co z trudem zrobisz, będzie ogromnie frustrujące.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Elinka 18:45, 10 paź 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Dziewczyny ale wiecie ile ja juz kawy wypilam i innych drinkow , cala ubiegla zime, bo ja w tamtym sezonie niby zalozylam ogrod tylko ogrodzenia nie bylo i ten przod czekal i tak myslalam jak mowicie poczekam ogrodzenie zrobia inna perspektywa bedzie i zrobili na wiosne i od wiosny do jesieni mysle zeby wlasnie na jesien ta 2016 skonczyc bo inaczej kurcze to ja do emerytury ta kawe bede pic . Tak mam szczescie ze Danusia sie udielila ( przyszla dzis jej ksiazka ) , Choc Toska teraz gdzies przepadla.

Ale dzis wstawilam tam kilka yellow ribbon bo wymienialismy uschniete z tylu na przymiarke , nie wiem czy to cos da ale zobaczcie.
A co do choin i toslin ogrodowiskowych , to nie tak ze slepo chce zmalpowac, mi sie autentycznie te kompozycje podobaja, nawet kupilam 2 tuje i na probe sobie wsadzilam czy w realu beda tez takie fajne i milosc do nich nie oslabla , przeciwnie


____________________
elinkowy-ogrod
wiklasia 19:00, 10 paź 2016


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
mnie się tam te żółte tuje podobają
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Gardenarium 19:04, 10 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jest bardzo ładnie ożywione w zestawieniu z tymi niebieskościami Mnie się podoba i wiem, że dobrze doradziłam Trzeba jeszcze będzie je zrównac górą, żeby nie robiły "fali". Super wyglądają.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Elinka 19:50, 10 paź 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Powiem Wam szczerze ( nie myslalam ze to powiem ) ze w tym rogu wygladaja lepiej niz przypuszczalam .
Ale sa widoczne tylko tam gdzie nie ma derenia a te 3 ivonee ktore sa na tle derenia sa niewidoczne , no powiecie widzicie na tle derenia 3 zolte tuje ????? I to mnie dalej martwi


Danusiu rownac nie ma co bo tem jest postawione tylko tych 6 na probe one zostaly wsadzone w inne miejsce tu jest dalej pusto to byla przymarka tylko.
A w Twojej ksiazce znalazlam nawet zdjecie z yellow ribbonami w polaczeniu z ciemno rozowymi jezowkami i berberysem chyba.

____________________
elinkowy-ogrod
Elinka 19:54, 10 paź 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
I wiecie co mnie jeszcze martwi, ze tam stoja 3 z jedej i 3 z drugiej a jak wstawie 10 z jednej i 10 z drugiej to nie bedzie ZA ZOLTO !!
I co zrobic z ta jodla w narozniku ZOSTAWIC, czy wymienic na serba/ serby 3 , ale wtedy doloze jeszcze niebieskiego ktory Wam tam przeszkadza.

O matko nie moze to byc bardziej proste ;((((
____________________
elinkowy-ogrod
makadamia 20:07, 10 paź 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Elinko, Ty masz jeszcze większy ból głowy niż ja

Nie wiem, mnie się wydaje że Danusia wzięła Cię po prostu z zaskoczenia i teraz musisz po prostu przestawić myślenie na inne tory
Te tuje nie muszą być widoczne na tle derenia. Mogą się w niego wtapiać, a widoczne będą jak dereń zgubi liście.

Problem widzę w dopasowaniu całej reszty do tej żółci.
Np.: ta jasna róża na froncie moim zdaniem (proszę o wybaczenie) okropnie wygląda z tymi ribbonami. Albo pójść w ciemne róże, bordo, granaty albo odwrotnie - tylko biel i żółć. Potrzeba będzie wielkiej konsekwencji w doborze roślin.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies