Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Elinkowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Elinkowy ogród

Elinka 22:47, 31 paź 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
jedno drzewo choc duze wydaje mi sie malo, pustawo bedzie , wszystkie drogi prowadza wiec do trzech wisni umbraculifera podsadzonych zywoplotem cisowym z domieszka hortensji i traw. Pozostaje dokladna koloejnosc i uklad ustalic
A na marginesie na poczatku mialy byc nigry ale odeszlam od tego pomyslu zamieniajac na umbry, rzeczywiscie to lepiej Twoim zdaniem?
____________________
elinkowy-ogrod
Nett 22:49, 31 paź 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Tak, myślę, że z Umbrami lepiej. Nigry to zbyt mocna plama koloru.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
AsiaK_Z 15:25, 03 lis 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Hej ja z rewizytą Muszę pochodzić po Twoich ścieżkach, by poznać ogród Cieszę się, że grupa z Wielkopolski nam się powięsza
Zaznaczam i "paczam" co u Ciebie
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Elinka 15:43, 03 lis 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Asiu,
Dzieki, u mnie wprawdzie duzo rosnie ale w zasadzie podobnie do Ciebie tytul moglabym zapozyczyc ... Ze kiedys i u mnie bedzie pieknie ( ogrodowiskowo) bo musze tyle miejsc przerobic ze w zasadzie powstana na nowo.
____________________
elinkowy-ogrod
AsiaK_Z 17:56, 03 lis 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Elinka napisał(a)
Asiu,
Dzieki, u mnie wprawdzie duzo rosnie ale w zasadzie podobnie do Ciebie tytul moglabym zapozyczyc ... Ze kiedys i u mnie bedzie pieknie ( ogrodowiskowo) bo musze tyle miejsc przerobic ze w zasadzie powstana na nowo.


Będzie dobrze, nieeeee, będzie super Dziewczyny na czele z Toszką sypią radami i ogród pięknieje
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Elinka 11:14, 08 lis 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Dziewczyny udalo sie ogarnac troche naroznik na rabacie szambowej.
Jodla jednak zostaje zostala wysunieta do przodu, prEd nia w luku derenie elegantissima przed dereniami bedzie niski zywoplot z bukszpana lub cisa.
Sa tam obecnie 3 jalowce old gold moga zostac ale nie musza .
Moje pytanie dotyczy roslina za jodla w narozniku .
Danusia proponowala tuje yellow ribbon i beda ale tylko na tle sasiadowego derenia skoncza sie przy brzozie , nie jestem gotowa na taka ilosc zoltego tym bardziej ze mam juz w dwoch miejscach z tylu zolte tuje.

Doradzcie prosze czy
1. isc w szmaragdy po obu stronach naroznika ,
2. czy w jchoine kanadyjska po obu stronach
3 czy z jednej strony pod drzewami sasiada szmaragd , a od drogi choina ?

A moze wszystko zle ..... Doradzcie prosze?
____________________
elinkowy-ogrod
makadamia 11:35, 08 lis 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
To jest ta sama rabata co tu?!

Elinka napisał(a)

Dzisiejsza szambowa

Z lata z przekwitnietymi czosnkami


Wygląda jakbyś ją zmniejszyła o połowę

Jeśli do brzozy tuje, to potem już się trzymać jednego gatunku: albo szmaragdy albo choiny.
Poczytaj o wymaganiach jednych i drugich, jakich prac wymagają i zdecyduj.

A jeśli chodzi o dekiel od szamba, to żywopłot moim zdaniem w tym przypadku nie wystarczy. dekiel jest za blisko podjazdu - żywopłot musiałby być wysoki, żeby go zasłonić, i zawsze będzie widać dziurę w nasadzeniach.

Ja bym zrobiła na nim jakiś placyk - przykryła go pokrywą z desek czy coś podobnego. Inne dziewczyny, które miały podobny problem tak w końcu robiły.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Elinka 12:17, 08 lis 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Tak to ta sama rabata ujecie moze inne, ma z 7 do 8 m glebokosci.
Okolice dekla zostawiam na wiosne . Teraz chodzi o sam rog za jodla .
Coz siedliskowo pewnie choiny lepsze bo deren i jodla da troche cienia ale wizualnie soczysta zielen szmaragda za jasnymi liscmi derenia wydaje mi sie lepiej pasuje i taki zielony rog bylby bardziej ze tak powiem miesisty konkretny i w masie i kolorze.
A ze choiny mi sie podobaja troche na sile probuje znalezc im miejsce dlatego najlepiej dalabym z jednej strony jodly szmaragdy a z drugiej od drogi choiny takie chciejstwa poczatkujacego ogrodnika , dlatego Was podpytuje ...
Rozumiem ze Twoje zdanie za caly rog z jednego gatunku albo po obu stronach szmaragdy albo choiny a nie pol na pol . Dobrze cie zrozumialam )
____________________
elinkowy-ogrod
makadamia 12:36, 08 lis 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Elinko, trochę Cię nie rozumiem, bo jak piszesz "róg za jodłą" to się zastanawiam - jaki róg? Przecież jodła rośnie w rogu
Ale mniejsza o to

Tak, dobrze zrozumiałaś: i od sąsiada, i od drogi posadzić jeden gatunek

Rozrysowałam to, żeby już nie było wątpliwości
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Elinka 15:28, 08 lis 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
No o to wlasnie chodzi bo jodla nie jest wcisnieta w sam rog a odsunieta z 2,5 m wiec spokojnie przy siadxe od strony sasiada pociagne zywoplot do naroznika. Dobrze narysowalac, w czym wy to rysuje ie tez bym sobie narysowala latwiej byloby wyobrazic i moze glowy bym nie zawracala.

Masz racje po obu stronach musi byc ta sama roslina nie bede roznicowac. Pozostaje jeszcz zdecydowac czy smaragdy czy choiny?
Co bys Ty wybrala?
Jeszcze jedno proporcje nie sa takie jak na Twoim rysunku po lewej jest z 6 m do obsadzenia a po prawej tez ale nie chce zakrywac 2 metrowego murku ćeglanego wiec zaczne 2 m dalej i tylko 4-5 m obsadze wiec wizualni zielonego nie bedzie idealnie rowno, potem idac dalej od drogi 3 cyprysiki ivonee i reszta jakies 6 m cisy ...
Ma to sens?
____________________
elinkowy-ogrod
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies