Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Elinkowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Elinkowy ogród

Elinka 09:18, 08 cze 2017

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Dziewczyny podrzuccie jakis pomysl na wypelnienie tego miejsca pod murem na powyzszym zdjeciu, jakbym to miala to chociaz ta rabata bylaby skonczona.
Pomiedzy cisami maja byc miskanty gracilimus
W tylipanach hortensja
Przed bukszpanem begonie i jakies niskie trawy np carex ice dance

A co pod tym murkiem tam jest 2,7 sciany i szerokosc 1,2 m .
____________________
elinkowy-ogrod
Toszka 09:31, 08 cze 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
tu masz gracki
Nigdy tu nie kupowałam, ale znam kilka forumek które były bardzo zadowolone z jakości roslin.
Lub pytaj na pw Polinki
Nie wiem czy hortki nie wyłożą się na buksy. Najwyżej buksy przesadzisz. Carexy nie ID, a np. Ptasie Łapki (Variegata) bierz - wiosną ścinasz krótko i pieknie odrastają w czuprynki. Bezproblemowe. ID dłuższy czas straszy suchym. Jest bardzo fajnym zadarniaczem, ale w to miejsce proponuję łapki.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
iwka 10:12, 08 cze 2017


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
cześć Elinka

czekam właśnie na roślinki z tego sklepu co Toszka link dała, dzisiaj powinny być Co prawda gracków u nich nie brałam ale dam znać w jakim stanie są inne roślinki

a pod tym murem może hortensje powtórzyć?

ze sprawdzonych sprzedawców mogę Ci polecić jeszcze Martę Finkę.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Elinka 22:41, 08 cze 2017

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Toszka dzieki za ptasie lapki , widzialam w ogrodniczym fajne i jak polecasz to zamienie z id.

Iwonko, hortensje mowisz, hmm, mysle ze moglyby pasowac choc tyle ladnych roslin i chciejstw tyle ....
A powiedzcie czy cos wyzszego , wistajacego nad mur to pasuje czy jak sa trzy umbry to juz nie dokladac nic wysokiego?
____________________
elinkowy-ogrod
iwka 11:41, 09 cze 2017


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
hmm nie wiem, ja się nie bardzo na planowaniu znam wydaj mi się że umbry i za murkiem też wysokie tuje rosną, to wystarczy.

edit. otrzymałam rośliny z tego sklepu co Toszka gracki linkowała. Bardzo ładne roślinki i dobrze zapakowane, więc polecam


____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Elinka 19:17, 11 lip 2017

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Witajcie ponownie,

Czy ktos pamieta jeszcze moja nieszczesna duza frontowa rabate nazwana przez Toszke szambowa ?
Minela zima i wiosna i zaraz sezon sie skonczy a ja dalej stoje z nia jedynie na jednym boku jesienia tuje poszly ujednolicily troche tlo ale dalej nic a na jesien musze to skonczyc.
Caly czas mysle jak obsadzic rabate jak ja optycznie podzielic wydizelic i chcialam sie podzielic z Wami tym co mi wyszlo . Niestety nie wiem czy bedzie to czytelne.
Prosze popatrzcie i " krytykujcie"
Bo czlowiek jak mysli w kolko o tym samym to dystansu brak i bledow ńie widzi.

To plan podialu na mniejsze fragmenty rabat.
Od frontu i z boku niski zywoplot cisowy oddzielajacy rabate I na ktorej od drogi beda 3 platany alpens globe przeplatane hortensjami i miskantami , w narozniku jodla
Z boku hortensja miskanty i jakies kolumniwe no amonogawa lub ambrowiec kolumnowy.

Rabata II to naroznik przed jodla wypelniony dereniem elefantisima i jalowcami niskimi limonkowymi.
Rabata III to rozplenica, jezowka, rozchodnik, tawulka japonska i jakies wielopniowe drzewo np magnolia
Rabata IV to kulki i stozki bukszpanowo cisowe wylelnione sesleria jesienna i klonem palnowym czerwonym.

Miedzy rabatami II III i IV niskie zywoploty z berberysa , tawuly...



____________________
elinkowy-ogrod
Elinka 19:45, 11 lip 2017

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
1 kratka to 0,5 m

Zapraszam dziewczyny radzie cos bo do wrzesnia nie daleko i kolejna zima mnie zastanie buuu...
____________________
elinkowy-ogrod
krzysztofszy... 12:12, 28 lip 2017


Dołączył: 26 paź 2016
Posty: 123
Elinka napisał(a)
Znalazlam zdjecia tej smietnikowej jak latalam z umbrami po ogrodzie i robilam przymiarki
Sa 3 uklady 3 drzwa blisko siebie w trojkacie tuz przy kuble zeby zacieniac
Drugi uklad drzewa w linii ale w najszerszej czesci rabaty
Trzeci uklad drzewa w linii ale rozciagniete po calej dlugosci
Ktory najlepszy?

Pierwszy


Drugi


Trzeci


A to przymiarka przy szambowej



Przeglądam sobie Twój ogród i jestem pod wrażeniem doboru roślin i estetyki całego ogrodu. Powiedz mi tylko co to są za drzewka, które są na zdjęciach?
Elinka 17:02, 28 lip 2017

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Dziekuje Krzysztof ale duuuuzo mu jeszcze brakuje...
A drzewa to wisnie umbracullifera bardzo fajne zgrabne kuleczki majace dobra opinie na ogrodowisku.
Pozdrawiam
____________________
elinkowy-ogrod
Elinka 09:47, 29 lip 2017

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Zapytalam w pojedynczych ale zgodnie z sugestia Toszki wstawiam tu.
( ale Toszko widzisz jak tu wstawilam to nimt nie odpowiedzial dlatego tam )
Ale do rzeczy , poniewaz zaplanowanie calej rabaty wszystkich nas przeroslo jedziemy po kolei .
Prosze o opinie i rady do nasadzen zaraz przy ogrodzeniu - pierwsza linia .

Mialo byc tak


A wyszlo tak


Przesadzic ?
____________________
elinkowy-ogrod
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies