Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja ostoja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja ostoja

basia3012 00:55, 29 sty 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9450
Dziewczyny, ja pnące kupowałam w Rosarium. Były ładne. Ale wiadomo różnie bywa. Sadzonka sadzonce nie równa.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Adela 15:07, 29 sty 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Urszulla napisał(a)


Zwykle zamawiałam kwitnące ale tym razem z gołym spróbuję. Tu pierwszy raz.R.miało ostatnio złe opinie.

https://www.rozeogrodowe.pl/pl/p/Roza-rabatowa-NAUTICA/1597

Z różami trzeba się spieszyć bo chciałam domówić 2szt i już nie ma. Potem zostają zakupy z lokalnych szkółek.


Z gołym korzeniem trochę się boję. Parę krzewów i drzewek tak kupowałam, to rok do tyłu.
O różach myślę, ale bez szczególnego parcia. Jeszcze nie wiem jakie i gdzie. Z jednej strony to wolałabym krzaczek wielokrotnie kwitnącej róży, niż kępkę niektórych bylin, które przez krótki czas wyglądają efektownie. Jeszcze podumam dum, dum
____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 15:24, 29 sty 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
daszum napisał(a)
Ja też buszuję w różach, ale nie mogę się zdecydować


Wiem, jak to trudno, ale czytałam u Ciebie, że decyzja podjęta
Muszę Twoje różyczki pooglądać na stronie.
Danusiu - idziesz w bardzo duże ilości, widzę ale kto młodej i pełnej wigoru osobie odradzi
Ja mam mniejsze fizyczne możliwości, więc to mnie powstrzymuje przed wiosennym zakupowym „szaleństwem”.
Jesienią kupiłam Bad Birnbach - mam 6. Angela to też mój faworyt. Ostatnio właśnie przeglądałam róże parkowe.
Jeszcze mam na uwadze MÄRCHENZAUBER®
Obyś dostała dorodne krzaczki
Pozdrowiam
____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 15:50, 29 sty 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
basia3012 napisał(a)
Dziewczyny, ja pnące kupowałam w Rosarium. Były ładne. Ale wiadomo różnie bywa. Sadzonka sadzonce nie równa.


Ani szkółka szkółce. Pierwsze swoje róże kupowałam w Rosarium, ostatnio w Rozarium i wszystkie ok.


U mnie tulipany wystawiły już swoje „kły” i sadzone jesienią w trawie krokusy też. Kiepsko je widać, więc na foto za wcześnie.
Pozdrawiam ciepło
____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 16:07, 29 sty 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Trochę wspomnień

____________________
Ela - Moja ostoja
Monika83 16:34, 29 sty 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2990
Adela napisał(a)
Trochę wspomnień

. Aż chce się wiosny
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
hankaandrus_44 16:41, 29 sty 2022


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7194
Chcemy już wiosny, ale jeszcze musimy pocierpieć. Trzymaj się ciepło.❤
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Adela 18:31, 29 sty 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Moniko, Haniu chce się ale ten czas tak szybko leci… ja jeszcze nie wykonałam tego, co zaplanowałam na długie zimowe wieczory
Pozdrawiam cieplutko również
____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 12:26, 30 sty 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Dzisiaj lepiej nie spoglądać za okno, więc oglądam zdjęcia



____________________
Ela - Moja ostoja
basia3012 15:00, 30 sty 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9450
Tak Elu, dzisiaj to za oknem koniec świata. Oby nic złego się nie stało bo wieje okropnie.
Elu, czytałam u Moniki, że wcześniej nie wiodła Ci się uprawa różaneczników mimo, iż przygotowywałaś dobrą mieszankę ziemi. Może znajdziesz czas na poczytanie wątku Bogdzi. Tam na stronie 7 ona opisuje jak przygotowuje ziemię pod różaneczniki.
https://www.ogrodowisko.pl/watek/1089-rododendronowy-ogrod?page=7
Ja też z pewną obawą posadzę te moje różaneczniki. Nie mam pewności czy będą chociaż w połowie takie jak u dziewczyn. Ale będę się starała postępować tak jak one radzą. Może tym razem się uda.
Pozdrawiam ciepło.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies