Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja ostoja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja ostoja

Milka 06:15, 21 mar 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Fajnie ostrzygłaś cyprysik
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Urszulla 07:48, 21 mar 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Śliczna łączka krokusowa
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
daszum 12:41, 22 mar 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4390
Śliczny wiosenny akcencik - krokusowa łączka

Nie do wiary nie, ale nie mam wcale krokusów.
Jesienią muszę koniecznie naprawić ten błąd.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Adela 18:45, 22 mar 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Dzięki dziewczyny za słowa pochwały
Danusiu, czas się poprawić w temacie krokusów
Ja chyba też bym jeszcze nie miała, gdyby nie córka z zięciem. Pamiętali, że kiedyś wspominałam o krokusach. W październiku nadarzyła się okazja, więc zamiast kwiatka, przysłali mi cebulki krokusów.
A masz przebiśniegi?
Ja nie i też muszę w tym roku uzupełnić.
Tyle planów, że trudno ogarnąć wszystko
____________________
Ela - Moja ostoja
Martka 19:12, 22 mar 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Elu, a może pod tego cyprysika coś zadarniającego? Np. bodziszek kantabryjski, mają różne kolory kwiatków, lub niskie trawy np. turzyce? Jakie jest to stanowisko, słoneczne?
Krokusiki cudnej urody. Jak te pierwsze kwiatki cieszą
Adela 19:18, 22 mar 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Ogrodowa roszada już na finiszu.
Póki co, eM cierpliwie „dołki kopie” U mnie zawsze podczas wiosennych prac i nowych zakupach zachodzą większe zmiany. To tak jak z klockami domino.
Zawsze sobie obiecuję, że w przyszłym roku już nie będzie żadnych zmian. Choć nie wierzę To tak, jakbym odmówiła sobie odświeżenia garderoby
____________________
Ela - Moja ostoja
Urszulla 19:31, 22 mar 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
A może właśnie jakieś małe iryski cebulowe pod cyprysika. Kwitną w tym samym czasie co krokusy i potem zanikają. Nie będzie trawa rosła ani chwasty. Tylko musiałabyś strzyc cyprysa żeby słońce dopuszczał. Jeszcze z innych roślin to mi się tylko miodunka nasuwa lub floks płożący.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Adela 19:46, 22 mar 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Martka napisał(a)
Elu, a może pod tego cyprysika coś zadarniającego? Np. bodziszek kantabryjski, mają różne kolory kwiatków, lub niskie trawy np. turzyce? Jakie jest to stanowisko, słoneczne?
Krokusiki cudnej urody. Jak te pierwsze kwiatki cieszą


Martuś witaj
Miejsce jest bardzo słoneczne, pd-zach.
Cyprysik nie jest jedynym elementem przy tarasie. Bodziszek lubi zdaje się miejsca zacienione. Mam pewną koncepcję, bo wiele roślin mam z odzysku. Nie zamieściłam jeszcze zdjęcia całej rabaty, bo po drugiej stronie parasola mam hortensję Annabelle, zamówiłam różę Angelę, przewiduję rozplenice, mam też trzy kule (dużą i 2 mniejsze) bukszpanowe, których chyba ćma nie lubi
Mam „w poczekalni” jeżówki, przetaczniki, liatrę kłosową.
Nie chcę przeładować, nie chcę misz- maszu, więc chyba będę różnie i stopniowo zestawiać.
____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 19:50, 22 mar 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Urszulla napisał(a)
A może właśnie jakieś małe iryski cebulowe pod cyprysika. Kwitną w tym samym czasie co krokusy i potem zanikają. Nie będzie trawa rosła ani chwasty. Tylko musiałabyś strzyc cyprysa żeby słońce dopuszczał. Jeszcze z innych roślin to mi się tylko miodunka nasuwa lub floks płożący.


A jakby tak pod cyprysikiem widoczne od strony tarasu posadzić hosty niewysokie biało zielone? Mam takie pod cisami i ładnie się prezentują.

Martuś i Urszulko - wezmę pod uwagę Wasze pomysły i jak będę na półmetku, to jeszcze się do Was zwrócę.
Buziaki za porady
____________________
Ela - Moja ostoja
daszum 20:46, 22 mar 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4390
Elu nie mam żadnych wczesnych cebulowych i nie umiem tego wytłumaczyć.
Ale za to mam naprawdę dużo czosnków i tulipanów


Ja też dołki kopię i czasami w nie wpadam.
U mnie też zaczęły się ogrodowe roszady.
W tym roku wg mojej oceny - niewielkie.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies