Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja ostoja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja ostoja

Martka 21:09, 22 mar 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Elu, hosty raczej wolą stanowiska w półcieniu a nawet i w cieniu, ale słoneczne to chyba nie będą optymalne? Kwitnące elementy, róże tam byłyby świetne. Do nich trawy i byliny, które masz - i wspomniane przez Ciebie kulki bezćmawe i rabata gotowa. Liatry kwitną trochę wcześniej, jeżówki później, nie będzie moim zdaniem za dużo. Przetaczniki mają z kolei inny pokrój od jeżówek i też mogą być fajne. Jeśli zgrasz kolorystycznie, to będzie cudnie
Adela 21:33, 22 mar 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Mam duży wybór bez większych kosztów. Mam taką grządkę w warzywniku, na której rosną „przydasie”
Może więc niektóre właśnie się doczekają
____________________
Ela - Moja ostoja
malgorzataka... 13:45, 27 mar 2022


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Jakoś przegapiłam Twój wpis u mnie odnośnie mojej bezimiennej sosny-przepraszam.
Elzbieto czy możesz pokazać swoją.
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
Adela 14:20, 27 mar 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
malgorzatakarpacz napisał(a)
Jakoś przegapiłam Twój wpis u mnie odnośnie mojej bezimiennej sosny-przepraszam.
Elzbieto czy możesz pokazać swoją.

Małgosiu, to ja przepraszam, że nie doczytałam prośby o zdjęcie
Dziś nie ma mnie w domu, więc jutro zrobię foto i umieszczę u siebie, żeby Ci nie zaśmiecać wątku.
Do jutra
Pozdrawiam
____________________
Ela - Moja ostoja
Urszulla 14:40, 27 mar 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Adela napisał(a)


A jakby tak pod cyprysikiem widoczne od strony tarasu posadzić hosty niewysokie biało zielone? Mam takie pod cisami i ładnie się prezentują.

Martuś i Urszulko - wezmę pod uwagę Wasze pomysły i jak będę na półmetku, to jeszcze się do Was zwrócę.
Buziaki za porady


Obawiam się że system korzeniowy cyprysik może na to nie pozwolić, a hosty też mają niezłe karpy, nawet te małe. Dlatego zaproponowałam cebulowe. Chyba że chodzi Ci o sadzenie na obrzeżu.
A poza tym o Tobie wczoraj myślałam, bo przesuwałam troszkę tę małą różyczkę od Ciebie. Ona ma się co roku całkiem dobrze, teraz będzie w towarzystwie innych róż
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 14:45, 27 mar 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Adela napisał(a)

Małgosiu, to ja przepraszam, że nie doczytałam prośby o zdjęcie
Dziś nie ma mnie w domu, więc jutro zrobię foto i umieszczę u siebie, żeby Ci nie zaśmiecać wątku.
Do jutra
Pozdrawiam


A co byś jeszcze chciała na przyda się? Mam:
- ożankę( fajnie mi się wysiała to moja ulubiona bylinach bo długo kwitnie i można ją ściąć i odrasta w sezonie
-sesslerię też moja ulubiona z mniejszych traw, wcześnie rusza ma piękne kwiatostany na jesień...właśnie ją dzielę
-pierwiosnki białe...u mnie zobaczysz...
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Adela 22:05, 29 mar 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Urszulla napisał(a)


Obawiam się że system korzeniowy cyprysik może na to nie pozwolić, a hosty też mają niezłe karpy, nawet te małe. Dlatego zaproponowałam cebulowe. Chyba że chodzi Ci o sadzenie na obrzeżu.
A poza tym o Tobie wczoraj myślałam, bo przesuwałam troszkę tę małą różyczkę od Ciebie. Ona ma się co roku całkiem dobrze, teraz będzie w towarzystwie innych róż

Tę różyczkę jeszcze masz? Moje już dawno padły
Jutro dostanę przesyłkę z różą Angelą i rabatowymi, ale to na inną rabatę.
Z host zrezygnowałam.
Ula i Marta - macie rację. Tymczasem w projekcie pod cyprysikiem mam barwinek. Gdy rabata się zapełni, on będzie miał tam cień ew. półcień. No i nie rośnie płożąco. Na co zdecyduję się ostatecznie, jeszcze nie wiem.

Ula - jeśli oferta jest aktualna, to chętnie przygarnęłabym sesslerię. Nie mam, więc zobaczyłabym z jakimi roślinami będzie jej do twarzy
Pozdrawiam serdecznie

____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 22:10, 29 mar 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Niewiele kwiatów mam w ogrodzie, więc jeszcze raz łączka krokusowa w fazie pełnego rozkwitu. Krokusiki stopniowo już się pokładają
____________________
Ela - Moja ostoja
Monika83 15:01, 30 mar 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2980
Piękna łączka! z każdym rokiem będzie ich coraz więcej bo szybko się rozmnażają
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Martka 20:48, 30 mar 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Piękna łączka i piękne zdjęcie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies