Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wśród brzóz i dębów

Pokaż wątki Pokaż posty

Wśród brzóz i dębów

Anna_ogrodni... 16:51, 16 cze 2019


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 733
A propo upałów to nie pamietam aby w czerwcu bylo u nas tak długo i tak bardzo gorąco. U nas jest bardzo sucho i z utesknieniem czekam na obniżenie temperatury
i deszcz
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
marba 17:25, 16 cze 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Aniu, Gosiu,

Wojtku, u mnie też okrutna susza, ograniczam się do podlewania nowo posadzonych drzewek, bo jeszcze potrzebują wodnego wsparcia. Sucholuby dają radę, ale wiele bylin po prostu schnie. Nie jestem w stanie podlać całości.

Aniu Ogrodniczko, dawno Cię u mnie nie było, witaj. Jeśli chodzi o irysy, to piękne są gdy kwitną, ale przekwitają szybko i brzydko, zwiędłe kwiatostany nie opadają, lecz pozostają na łodygach i szczerze mówiąc na tym etapie bardziej szpecą niż zdobią. Moje źle zniosły dotychczasową suszę i połowa liści uschła, tak więc chyba się rozstaniemy. Posadzę tam coś mniej wymagającego, co lepiej zniesie moją patelnię bez nawodnienia.







Relaks w ogrodzie.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
danuta_szwajcer 18:01, 16 cze 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Wspólczuje tej suszy, u nas upał dokucza ale też i podlało więc roślinki dają rade poki co ale przerażenie ogarnia bo konca nie widać tych wysokich temperatur Berberysy w różnych kolorach lubia susze i słonko a lawende masz bo tez bardzo lubi taką pogode. Pozdrawiam i życze Ci umiarkowanego deszczu
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Anna_ogrodni... 19:28, 16 cze 2019


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 733
Basiu z tego co napisalas o irysach to mysle ze lepiej ich nie
miec w ogrodzie bo za krotko kwitna jeszcze teraz jak nam sie klimat zmiena jednak wole rosliny ktore dluzej utrzymuja kwiaty
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
anabuko1 21:03, 17 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
marba napisał(a)
Aniu, Gosiu,

Wojtku, u mnie też okrutna susza, ograniczam się do podlewania nowo posadzonych drzewek, bo jeszcze potrzebują wodnego wsparcia. Sucholuby dają radę, ale wiele bylin po prostu schnie. Nie jestem w stanie podlać całości.

Aniu Ogrodniczko, dawno Cię u mnie nie było, witaj. Jeśli chodzi o irysy, to piękne są gdy kwitną, ale przekwitają szybko i brzydko, zwiędłe kwiatostany nie opadają, lecz pozostają na łodygach i szczerze mówiąc na tym etapie bardziej szpecą niż zdobią. Moje źle zniosły dotychczasową suszę i połowa liści uschła, tak więc chyba się rozstaniemy. Posadzę tam coś mniej wymagającego, co lepiej zniesie moją patelnię bez nawodnienia.







Relaks w ogrodzie.

Wszystko Basiu masz tak ułożone, wymuskane, elegiacki kącik do relaksu.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Gosialuk 23:02, 17 cze 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5201
To prawda. Mi się podobają te półeczki na donice z kwiatami.
U nas wczoraj popadało trochę i minęła fala upałów. Cieszę się, bo może po Bożym Ciele w końcu coś konkretnego porobię. Jeszcze mam kocimiętkę kubańską na balkonie do posadzenia.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
danuta_szwajcer 18:34, 19 cze 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Jak tam Basiu u Ciebie? Bo u nas dalej upalnie i susza Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
marba 10:38, 20 cze 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Dausiu, zamiast umiarkowanego deszczu przydałaby się potężna ulewa. Trawa miejscami całkiem wyschła.


Aniu Ogrodniczko, faktycznie, irysy szybko przekwitają. Ale przez moment są naprawdę piękne.
Aniu Anabuko, dziękuję.
Gosiu, u mnie kocimiętka kubańska dorasta do metra wysokości, to całkiem spory krzaczor jest, nie wiem, czy na balkonie nie zajmie zbyt dużo miejsca. Może na działce sprawdzi się lepiej. Pozdrawiam.


Deszcze nadal nas omijają. Z suszą świetnie radzą sobie dziewanny.



____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
KasiaLangier 11:29, 20 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Basiu, ale masz super basen, na te upały idealny

To jest naparstnica ? śliczna..

Trzeba mieć nadzieję, że w końcu popada..
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Adela 11:43, 20 cze 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Czytam Basiu, że marzysz o deszczu? Ja też. Choć był czas w maju, że miałam go dosyć. Teraz nawet poplewić nie można, gdy nawet temperatura znośna. Niebo przymglone, jak u Ciebie, parno, ale wg prognozy na deszcz są słabe szanse.

Ogród Ci się pięknie zapełnia. Dziewanny urocze co robisz z nimi po przekwitnięciu?
Pozdrawiam
____________________
Ela - Moja ostoja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies