Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Wiolka5_7 20:57, 18 paź 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
effka napisał(a)

Jasne, dziś już za ciemno było na focenie.
Zadań coraz mniej. Cebule mam nadzieję kupić jutro w dyskontach i od razu posadzić.


Ja to zamówię cebule przez neta, bo patrzyłam np.w LM i ceny wysokie...
Muszę w końcu usiąć i kupić
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
eVka 21:00, 18 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)


Ja to zamówię cebule przez neta, bo patrzyłam np.w LM i ceny wysokie...
Muszę w końcu usiąć i kupić

Tak, w LM drogo, zobaczę co trafię w Biedrze i Lidlu.
____________________
Helen 21:02, 18 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
effka napisał(a)
Galeria liści ogrodowych wg mojej córki

Normalnie chyba obraz zrobimy, za szybę i na ścianę


Musiałam się trochę cofnąć, bo dawno u Ciebie nie byłam. I strasznie mi się spodobała twórczość Twojej córki Brawo dla Niej
____________________
Helen - Hortensjowo
eVka 21:02, 18 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Helen napisał(a)

Musiałam się trochę cofnąć, bo dawno u Ciebie nie byłam. I strasznie mi się spodobała twórczość Twojej córki Brawo dla Niej

Dziękuję Helen Zaraz jej przekażę Z liści wykleiła jeszcze śliczną Panią Jesień. Buffki sukni z małych listków klona palmowego godne projekta mody
____________________
Wendy79 22:51, 18 paź 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Ewuś, a w tym LM na Granicznej, bo chyba tam jeździsz, mają już cebulki -50%. Kupowałam tam tulipany do donic w środę.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
eVka 23:45, 18 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wendy79 napisał(a)
Ewuś, a w tym LM na Granicznej, bo chyba tam jeździsz, mają już cebulki -50%. Kupowałam tam tulipany do donic w środę.

Dzięki! Lecę jutro, mam tam 5 minut drogi Super
____________________
Kasiolaaa 07:44, 19 paź 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Ewuniu mi zawsze tez tak wozimy rosliny a raz jechalismy 5 km z otwartym oknem z podbitka dla babci wygladalo to komicznie naszczescie drogą leśną nie szosą haha
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Iwonka 08:18, 19 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
effka napisał(a)
Tak patrzę i patrzę na te foty Brzozowie i myślę, że muszę tak je ustawić, żeby wyglądały dobrze z perspektywy patrząc z domu, bo tak najczęściej będę je oglądała. Żeby potem mnie wkurzały, że jedna wchodzi w oś drugiej. Tak, to jest najważniejsze!


Effcia brzozujesz się tak jak ja No ale jak ich nie kofffać jak one takie piękne
Od wczoraj myślę o sadzeniu twoich nowych nabytków. Z jednej strony kulkowisko lawendowe to linia prosta, do wjazdu też szereg drzew mi bardziej pasuje...ale... No właśnie widzisz je najczęściej z okna i jak wtedy ten szereg lepiej wygląda, jak linia prosta czy skos?
Przy moim kąciku ze stolikiem mam prostą linię 3 brzóz. Denerwuje mnie ostatnio, że stoją jak żołnierze w szeregu z pniami tak równymi jak na baczność. Zero luzu, zero natury. Nic z tym już nie zrobię, Jedyny plus, że z kuchennego okna widzę je normalnie, bez wrażenia sztywności.
Przy altanie posadziłam tydzień temu też 3 sztuki. Ale tam, tak jak ty mierzysz swoje - na skos. Wolę taki układ. Niemniej ta rabata jest głęboka i mogę sobie na skosy pozwolić. Niestety ich obserwacja jest przyjemna nie ze wszystkich miejsc, najgorzej to wygląda jak dwie sztuki na osi widokowej zlewają się w jedno. Jeżeli u ciebie z okna tak się nie dzieje to dobrze. Niemniej ta prosta linia wjazdu kusi, aby to jednak był szpaler żołnierzy Nie pomogłam chyba wcale
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
eVka 11:35, 19 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasiolaaa napisał(a)
Ewuniu mi zawsze tez tak wozimy rosliny a raz jechalismy 5 km z otwartym oknem z podbitka dla babci wygladalo to komicznie naszczescie drogą leśną nie szosą haha

Hehe, miny mijajacych mnie osób bezcenne
Jednak jak blisko w miarę jest szkółka to się nie opłaca dodatkowo płacić za transport, chyba że duże zakupy.
Też sobie radzicie hehe
____________________
eVka 11:41, 19 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonka napisał(a)


Effcia brzozujesz się tak jak ja No ale jak ich nie kofffać jak one takie piękne
Od wczoraj myślę o sadzeniu twoich nowych nabytków. Z jednej strony kulkowisko lawendowe to linia prosta, do wjazdu też szereg drzew mi bardziej pasuje...ale... No właśnie widzisz je najczęściej z okna i jak wtedy ten szereg lepiej wygląda, jak linia prosta czy skos?
Przy moim kąciku ze stolikiem mam prostą linię 3 brzóz. Denerwuje mnie ostatnio, że stoją jak żołnierze w szeregu z pniami tak równymi jak na baczność. Zero luzu, zero natury. Nic z tym już nie zrobię, Jedyny plus, że z kuchennego okna widzę je normalnie, bez wrażenia sztywności.
Przy altanie posadziłam tydzień temu też 3 sztuki. Ale tam, tak jak ty mierzysz swoje - na skos. Wolę taki układ. Niemniej ta rabata jest głęboka i mogę sobie na skosy pozwolić. Niestety ich obserwacja jest przyjemna nie ze wszystkich miejsc, najgorzej to wygląda jak dwie sztuki na osi widokowej zlewają się w jedno. Jeżeli u ciebie z okna tak się nie dzieje to dobrze. Niemniej ta prosta linia wjazdu kusi, aby to jednak był szpaler żołnierzy Nie pomogłam chyba wcale

No właśnie Iwonko, no właśnie i bądź tu mądry i pisz wiersze
Tak źle i tak niedobrze. Lecę w końcu na ogród i będę rozstawać te brzozy w różnych konfiguracjach. Masz rację, z jednej strony linia prosta jest ok. pasuję do prostego układu rabaty ale z drugiej strony kłóci mi się z gaikiem brzozowym.
Tu trochę widać, z tyłu luźno posadzone brzozy



A tu te trzy w jednym rzędzie



Piszesz, że masz na skos, u mnie na upartego też się da coś takiego wykombinować ale przeszkadza mi jedna mała sosna
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies