Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 10:43, 06 mar 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
SlonecznyOgrod napisał(a)
Hej Ewka, na obroty duże wskoczyłaś.
Ja też tnę i czyszczę rabaty, a końca nie widać.

Ale sport po zimie mamy na rozruch hehe.



Daria, witaj to tak jak ja szalejesz w ogrodzie, mi już końcówka została, wczoraj pod nóż poszła reszta hortek i zaczęłam ciąć rozplenice, oj nie lubię bardzo ich ciachać... Myślałam, że dzisiaj skończę ale rozpadało się rano, ponoć popołudniu ma być ładnie to po pracy znów podziałam Chcę wyciąć miskanty na przedpłociu
Muszę też skorygować cięcie róż, bo po wczorajszym filmiku Hyżego stwierdziłam, że za słabo je przycięłam.

Rozruch na całego
____________________
eVka 11:26, 06 mar 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)

Super !

Nakręcam ja ciągle na roślinki ale zdecydowanie woli domowe niż te w ogrodzie chyba, że kolorowe kwitnące kwiatki, lubi oglądać i cieszy się jak kwitną
____________________
eVka 11:26, 06 mar 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Johanka77 napisał(a)




Ja wciąż żałuję, że wyszłam bez nich

Kup kup! Piękne są
____________________
eVka 11:27, 06 mar 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
malgol napisał(a)


A ja cos nie mam do niech szczęścia Posadziłam rok temu i śladu po nim nie ma...zraziłam się

Oj, szkoda, mi jeden zniknął w niewiadomych okolicznościach ale dwa pozostałe mają się świetnie. Nie wiem od czego to zależy...
To moje ciemierniki z zeszłego roku

____________________
eVka 11:29, 06 mar 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)
Ja właśnie zakupiłam sobie dwa ciemierniki, jeszcze nie wsadziłam, ciekawe czy się im u mnie spodoba.

Na pewno pięknie wypasione sadzonki masz
____________________
eVka 11:55, 06 mar 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Jestem zdesperowana ilością wyciętych traw, bylin, gałązek krzewów etc i chyba kupię rozdrabniacz do gałęzi. Czekam na opinię galgAsi, bo ma taki jaki mnie interesuje i będę wszystko zrębkować i kompostować. Szkoda mi pakować tych odpadów zielonych do worków i oddawać gminie na kompostownię miejską, wolę sama sobie je kompostować.
Ah ten ogród, studnia bez dna...
____________________
Magleska 14:44, 06 mar 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18936
Ewa poczekam też ,aż kupisz ten rozdrabniacz i powiesz ,że się nadaje….fajnie by było ,żeby trawy też rozdrabniał ….


ja tym moim nabytkiem do żywopłotów i traw jestem zachwycona -wycięłam cały ogród
myślę ,że spokojnie na nasze ogrody jest wystarczający


teraz tylko to sprzątanie....nie wiem kiedy skończę ….jak na razie wybieram po trochę kamyczki i szlag mnie trafia ,bo końca nie widzę

ps. zakupy super
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
galgAsia 14:46, 06 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Z trawami nie da rady...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
anna_t 15:18, 06 mar 2020


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Dziewczyny niewiem ile kosztuje ten Asi ale może lepiej wypożyczać taki wypasiony na jeden dzień i zmielić wszystko?
U mnie dodatkowy plus tego rozwiązania to brak miejsca na kolejny sprzęt...
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
eVka 15:53, 06 mar 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Magleska napisał(a)
Ewa poczekam też ,aż kupisz ten rozdrabniacz i powiesz ,że się nadaje….fajnie by było ,żeby trawy też rozdrabniał ….


ja tym moim nabytkiem do żywopłotów i traw jestem zachwycona -wycięłam cały ogród
myślę ,że spokojnie na nasze ogrody jest wystarczający


teraz tylko to sprzątanie....nie wiem kiedy skończę ….jak na razie wybieram po trochę kamyczki i szlag mnie trafia ,bo końca nie widzę

ps. zakupy super

No właśnie Asia pisze, że z trawami zupełnie sobie nie radzi, więc odpada... a na droższy za kilka tys. mnie nie stać Lipa...

Twoje nożyce elektryczne są mega! Na pewno kupię

Sprzątanie po zimie w tym roku jest dla mnie wyjątkowo uciążliwe i jednak zdecyduje się w tym roku jesienią na częściowe sprzątanie bylin, tylko tych suchych badylków po przekwitniętych kwiatach bo na wiosną jest to mega upierdliwe. Miskanty i inne trawy zostawiam, choć chętnie turzyce the Beatles też bym wycięła bo wiosną to mordęga.

Dzięki zakupki roślinne, czy ogrodowe czy domowe cieszą zawsze od razy humor mi się poprawia.

Kibicuję Ci w odkamykowaniu ogrodu
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies