Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 14:52, 03 mar 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
galgAsia napisał(a)
Aniu, może być ciężko znaleźć taką osobę, bo jak ktoś złapał Felka w garść, to już wypuścić nie chce . Przynajmniej ja tak mam. I zauważyłam to samo u mojego Taty - ma mnóstwo różnych sekatorów, ale w użyciu ostatnio tylko felek

To chyba świetna rekomendacja
____________________
Wendy79 15:54, 03 mar 2020


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
effka napisał(a)

Pogoda była zacna, w samym polarku cięłam trawiszcza.


W polarku??? A ja w czapce i zakutana w kurtkę po brodę? Eee, ja ja tak daleko od ciebie nie mieszkam

Ładnie już działasz, dużo zrobiłaś. Ja teraz będę mogła po godzince przed pracą, jak pogoda dopisze, bo w niedzielę wypad mam z koleżankami.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
eVka 23:17, 03 mar 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wendy79 napisał(a)


W polarku??? A ja w czapce i zakutana w kurtkę po brodę? Eee, ja ja tak daleko od ciebie nie mieszkam

Ładnie już działasz, dużo zrobiłaś. Ja teraz będę mogła po godzince przed pracą, jak pogoda dopisze, bo w niedzielę wypad mam z koleżankami.

Niedziela była u nas ładna, dopiero piznym popołudniem zrobiło się chłodniej i ubrałam kurtkę. Na razie nic nie robię bo muszę na ten palec uważać jednak.

Po troszkę po troszkę i ogarniesz
____________________
AniazUroczyska 23:30, 03 mar 2020

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
No, taka rekomendacja, to już coś Asiu, a tak konkretnie , to na czym polega wyższość Felka nad innymi?
AniazUroczyska 23:32, 03 mar 2020

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
effka napisał(a)

To chyba świetna rekomendacja

Napisałam to samo, nie czytając wcześniej Twojego postu
Anda 09:08, 04 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
effka napisał(a)

Dziękuje Ewo Już wygooglałam i kupuję ale jednak ten do większych dłoni bo ma większą średnicę cięcia, "6" ma fi 20 a "2" fi 25!
Ty masz Felco 2? Wygodnie Ci się tnie?


Mam Felco 6, Galgasia ma Felco 2
Mi się tnie bardzo wygodnie i Asi też. Jesteśmy fankami

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
eVka 09:49, 04 mar 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
AniazUroczyska napisał(a)

Napisałam to samo, nie czytając wcześniej Twojego postu

to chyba obie kupimy Felka
____________________
eVka 09:54, 04 mar 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Anda napisał(a)


Mam Felco 6, Galgasia ma Felco 2
Mi się tnie bardzo wygodnie i Asi też. Jesteśmy fankami


Dzięki chyba wezmę jednak ten Felco 2
____________________
galgAsia 16:54, 04 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
AniazUroczyska napisał(a)
No, taka rekomendacja, to już coś Asiu, a tak konkretnie , to na czym polega wyższość Felka nad innymi?
Hmmm, jakby tu powiedzieć...

Dobrze naostrzony, długo jest ostry, nie muszę go dodatkowo ostrzyć w trakcie pracy - to raz.

Dwa - jest jakoś tak wyprofilowany, że leży w ręce wręcz idealnie. Ja pracuję w pracy różnymi narzędziami i oprócz ich przydatności, zawsze oceniam, jak "leży" w dłoni. To tak, jakby narzędzie było przedłużeniem dłoni, a nie czymś dodatkowym. Wtedy praca takim narzędziem nie męczy, wręcz sprawia przyjemność. I on taki jest

Trzy - ma dobry ciężar. Te plastykowe są czasem takie, że mam wrażenie, że zaraz pękną mi w ręce podczas cięcia.

I chyba tyle...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
eVka 21:08, 04 mar 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
galgAsia napisał(a)
Hmmm, jakby tu powiedzieć...

Dobrze naostrzony, długo jest ostry, nie muszę go dodatkowo ostrzyć w trakcie pracy - to raz.

Dwa - jest jakoś tak wyprofilowany, że leży w ręce wręcz idealnie. Ja pracuję w pracy różnymi narzędziami i oprócz ich przydatności, zawsze oceniam, jak "leży" w dłoni. To tak, jakby narzędzie było przedłużeniem dłoni, a nie czymś dodatkowym. Wtedy praca takim narzędziem nie męczy, wręcz sprawia przyjemność. I on taki jest

Trzy - ma dobry ciężar. Te plastykowe są czasem takie, że mam wrażenie, że zaraz pękną mi w ręce podczas cięcia.

I chyba tyle...

Świetna reklama
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies