Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Dorii 21:43, 14 cze 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
effka napisał(a)
Back to home



Pięknie
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
eVka 22:35, 14 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonka napisał(a)
Ale mieliście dziś piękne słońce. U nas depresyjna pogoda.
Za to nadrobiłam zaległości na twoim wątku
Fajnie wrócić z wojaży do tak wypieszczonego ogrodu Trawnik wypasiony, kanciki jak żyleta, rabatki na wypasie. Przez 4 dni nic nie zarósł, ślicznie wygląda.
Też mam parzydło i świecznicę na liście.
I wyrzucam część carexów. Najlepiej wyglądają te ścięte do zera. Ładnie odbiły. Te którym zostawiłam z 5 cm wyschły/wygniły wypuszczając ledwo kilka źdźbeł. Haknone jest niezawodne, seslerie mam od jesieni ale wiem od was, że jest równie fajna. Muszę iść w więcej bylin, robią lepszą robotę na dłuższą metę. Mam chęć na więcej bodziszków i przywrotników, ładnie wypełniają kazdy zakątek.
Przeczytałam o planach na nowe źródełka, ale masz power dziewczyno
To przy rozsadzonej hakone to piwonia drzewiasta? Ładne ma liście.

Iwonko, moja eseistko Uwielbiam wracać do ogrodu z wojaży, nawet tych krótkich, ponieważ zawsze coś się w nim zmienia, a to nowe kwiaty rozkwitły, trawy coraz wyższe, drzewa gęściejsze. Na codzień nie zauważa się takich drobnostek.
Parzydło mam po raz pierwszy, ciekawa jego jestem, natomiast świecznice mam ale w wersji zielonej, bordowych nie miałam

Carexy niestety bardzo mnie zawiodły. Mam tylko nadzieję, że Elaty będą dobrze rosły. The Beatles zostały już tylko na rodkowej pod jodłą i na kwadraciku przy tarasie (jedna kępą chyba zgniła i muszę wymienić, jeszcze nie zdążyłam).

Przy hakone to moje ukochane hortensje dębolistne. Są coraz większe, bardo je polecam bo piękne się jesienią przebarwiają na bordowo.

Byliny są świetnie, to takie ozdoby, biżuteria ogrodu, która zmienia się cały czas. No właśnie te bodziszki! Nie mam ale jak trafię na pewno kupię, bo wszyscy na O. je polecają
Przywrotników nie mam a miałam je wczoraj w ręce na targu, mogłam kupić ale już nie chciałam przeginać. Na pewno kiedyś trafię jeszcze w moje ręce

Oczko chyba będzie nowe, minimalistyczne prostokątne, może z wylewką wody. No zobaczę, policzę, zastanowię się
Ciągle coś zmieniam, chyba nigdy nie skończę tego ogrodu
Jak każda z nas!

Buziaki Iwonka, dobrej nocy
____________________
eVka 22:38, 14 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dorii napisał(a)


Pięknie

Miło mi, dzięki!
____________________
eVka 22:45, 14 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Jeszcze trochę was pomęczę Słońce już zachodziło, więc fotki ciemnawe ale nie mogłam się powstrzymać, tak się za nim stęskniłam

Po co w ogóle wyjeżdżać latem jak się ma ukochany ogród

Naparstnice



Zaczynają przetaczniki kłosowe

____________________
eVka 22:48, 14 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
No i róże, w końcu róże

Giardina



Pastella jeszcze w pąkach


____________________
eVka 22:56, 14 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Angielka Wollerton Old Hall delikatna jak baletnica



New Dawn



Różanka zaczyna, zdjęcia totalnie nie oddaje jej uroku. Nie umiem jej obfocić

____________________
eVka 23:01, 14 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Lawendowe obwódki są tak szerokie i wylewają się na podjazd, że jak otwieram drzwi auta dotykając nimi kłosów lawendy od razu czuję ich cudny aromat

____________________
eVka 23:04, 14 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Jaśmin dodaje romantycznego uroku tej rabacie



A za nią, łączka wśród brzóz

____________________
eVka 23:05, 14 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
____________________
Kasya 23:07, 14 cze 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42302
Pieknie się przewiesza ten jaśmin
Czasem zwarty krzaczek niewskazany
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies