Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 12:38, 07 lip 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dominika11 napisał(a)
a czym pryskasz STERANE ???

Pryskam mniszkiem, choć w tym sezonie jeszcze nie, bo jakoś chcę jednak od tej chemii odejść a koniczyna i babki można ręcznie wyrywac, mam ich bardso mało i jest to do ogarnięcia.
____________________
Malgosik 16:42, 07 lip 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
effka napisał(a)

Tak, jest Globossum Gold Na etykiecie było naoisane tylko Globossum ale zdecydowanie ma złote listki więc chyba trafiła mi się odmiana Gold.
Purple Globe rośnie na mojej ulicy, mam zdjęcie jak chcesz, kiedys komuś wklejałam


Ooo, chętnie zobaczę zdjęcia. Ale jak je widujesz to puszczają pojedyncze pędy poza kulkę? Czy raczej trzymają się w kształcie kuli?
____________________
Ogród na glinie
sylwik69 17:59, 07 lip 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
effka napisał(a)

Helen, podstawą jest dobra gleba, ja dodałam do rodzimej ziemi duuuużo kompostu, który kupiłam w miejskiej kompostowniki i humusu przywiezionego z budowy. Potem dobrej jakości ziarna, ja siałam mieszankę Berenbrug Sport, podlewanie bardxo częste na poczatku a potem koszenie dwa razy w tygodniu nie za nisko. Mam regulację kosiarki od 1-7 i kosze na poziomie 5. Nawożę trzy razy w roku, wiosną, latem i jesienią nawozem Substral 100 dniowy. Czasami robię oprysk na dwuliścienne chwasty ale baedso rzadko, raz w roku, czasami dwa. W tym nie pryskała i jest trochę babek i koniczyny.

Dziękuję bardzo za sobre słowo, przyda sie bardzo.
Trochę popracuję przed kompem (takie to L4...) i idę leżeć do ogrodu.
Pozdrawiam!

Bardzo cenne wskazówki czy młody trawnik już nawozić czy raczej czekać do następnego sezonu? chciałabym Twoje zdanie poznać,bo są różne szkoły...ja niestety nie miałam tak dobrej gleby
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
eVka 18:08, 07 lip 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Malgosik napisał(a)


Ooo, chętnie zobaczę zdjęcia. Ale jak je widujesz to puszczają pojedyncze pędy poza kulkę? Czy raczej trzymają się w kształcie kuli?

Jasne, poszukam wieczorem i wkleję.
Raczej trzymają kulę choć na pewno trzeba raz w sezonie skorygować ksztalt.
____________________
eVka 18:31, 07 lip 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
sylwik69 napisał(a)

Bardzo cenne wskazówki czy młody trawnik już nawozić czy raczej czekać do następnego sezonu? chciałabym Twoje zdanie poznać,bo są różne szkoły...ja niestety nie miałam tak dobrej gleby

Ja nie nawoziłam po posadzeniu, siałam we wrześniu i pierwsze nawożenie robiłam wiosną. Takiego młodziutkiego calmiem to bym nie nawoziła chyba.
____________________
eVka 18:31, 07 lip 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291


Zostawiam wam moj busz
____________________
sylwik69 18:54, 07 lip 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
effka napisał(a)


Zostawiam wam moj busz

Pięęęęęknyyy buszszsz dziękuję za info
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
eVka 19:19, 07 lip 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
sylwik69 napisał(a)

Pięęęęęknyyy buszszsz dziękuję za info

Dziekuje i nie ma za co
Nie mam zupełnie jak obfocić ogrodu a tyle jest do pokazania... Róże, lawendy, łączka, hortensje dębolistne, wszystko kwitnie, muszę jakoś ogarnąć choć kilka fot na pamiątkę
____________________
eVka 19:51, 07 lip 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Oglądam tą moją ostatnią fotkę i zniknęły mi różowe przetaczniki, hmm dziwna sprawa, chyba przemarzły albo wyrwałam wiosną przez pomyłkę
Fota z zeszłego roku



A teraz pusto Muszę dokupić
____________________
Gosialuk 21:26, 07 lip 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Ewa ale cię dopadło. Oby szybko pozostało po tym wypadku tylko wspomnienie.
Namów córcię, żeby zdjęć porobiła, to będziemy mieli okazję obejrzeć ogród jej oczami.
Pozdrawiam
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies