Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Johanka77 21:56, 08 lip 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
effka napisał(a)

Hej kochana! Piękne te ogrody Hortulusowe, z Torunia chyba nie tak daleko

Dzięki, dzięki Przy tyłu dobrych słowach od was musi być dobrze!


____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Helen 22:02, 08 lip 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
effka napisał(a)

Helen, podstawą jest dobra gleba, ja dodałam do rodzimej ziemi duuuużo kompostu, który kupiłam w miejskiej kompostowniki i humusu przywiezionego z budowy. Potem dobrej jakości ziarna, ja siałam mieszankę Berenbrug Sport, podlewanie bardxo częste na poczatku a potem koszenie dwa razy w tygodniu nie za nisko. Mam regulację kosiarki od 1-7 i kosze na poziomie 5. Nawożę trzy razy w roku, wiosną, latem i jesienią nawozem Substral 100 dniowy. Czasami robię oprysk na dwuliścienne chwasty ale baedso rzadko, raz w roku, czasami dwa. W tym nie pryskała i jest trochę babek i koniczyny.

Dziękuję bardzo za sobre słowo, przyda sie bardzo.
Trochę popracuję przed kompem (takie to L4...) i idę leżeć do ogrodu.
Pozdrawiam!

Ewa, dzięki za podpowiedzi
____________________
Helen - Hortensjowo
eVka 00:25, 09 lip 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Helen napisał(a)

Ewa, dzięki za podpowiedzi

Nie ma za co
____________________
eVka 14:28, 09 lip 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Ale mnie dzisiaj miła niespodzianka ogrodowa spotkała, udało mi sie pierwszy raz po urlopie doczłapać na rabatę wjazdową tam gdzie Różanka, łąka, gaik brzozowy, patrzę a tu całe łany wielgaśnych na ponad metr pięknych różowych jeżówek. Skąd się wzięły, nie wiem, widziałam jakieś badylki wiosną i prawie je wyrwałam bo przecież nie sadziłam ich sama. Chyba wysiały się gratisowo z innymi nasionami, które tam sypałam. Fotki muszę ogarnąć jakoś, muszę córkę namówić. Alw się cieszę
____________________
mrokasia 14:57, 09 lip 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17805
effka napisał(a)

Oby było ok, ja jestem niepoprawną optymistką


W sensie, że to tylko siniak ale boli i wygląda jak coś gorszego?

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
eVka 20:04, 09 lip 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)


W sensie, że to tylko siniak ale boli i wygląda jak coś gorszego?


Siniak pewnie nie, tylko coś grubszego ale może już jutro będę wiedzieć bo mam juz płytę z rezonansu, lekarz zobaczy i da mi znać co i jak.
____________________
oliwka 21:06, 09 lip 2020


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
hej Ewa jestem i ja, wreszcie miałam chwilę, żeby zajrzeć do Ciebie. Zastanawiałam sie kiedy wracasz, chciałam podjechać rowerkiem na oględziny ogródka i od razu wstąpić do K.
Bidulko, współczuję skręconej kostki chodzisz do pracy, czy masz wolne?
Ogród wygląda jak busz, szczególnie ta rabata naprzeciw nowych domów, zielona masa

A wiesz, ze u mnie wystarczyły dwa dni uplanego weekendu i wszystko prawie poschło! Czy ty u siebie zauważyłas gdzieś przędziorka? Podobno one lubią suche, ciepłe powietrze. Masakrują mi róże!!!
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
Malgosik 21:27, 09 lip 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
effka napisał(a)

Gosiu, niestety nie odnalazłam fotki klonu Purple Globe, musiałam ją skasować a trraz nie mam jak zrobić nowej. Przykro mi. Mimo wszystko polecam go bardzo, piękny jest a nie kupiłam go dlatego, że za dużo mam już bordowych drzew w ogrodzie a brakowało zieleni i limonki, stąd wybór klona Globossum.

Nie ma sprawy.
Zbyt czerwono to też niedobrze.
____________________
Ogród na glinie
eVka 21:28, 09 lip 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
oliwka napisał(a)
hej Ewa jestem i ja, wreszcie miałam chwilę, żeby zajrzeć do Ciebie. Zastanawiałam sie kiedy wracasz, chciałam podjechać rowerkiem na oględziny ogródka i od razu wstąpić do K.
Bidulko, współczuję skręconej kostki chodzisz do pracy, czy masz wolne?
Ogród wygląda jak busz, szczególnie ta rabata naprzeciw nowych domów, zielona masa

A wiesz, ze u mnie wystarczyły dwa dni uplanego weekendu i wszystko prawie poschło! Czy ty u siebie zauważyłas gdzieś przędziorka? Podobno one lubią suche, ciepłe powietrze. Masaktują mi róże!!!

Kasiu, no poskładało mnie, kolano w wielkiej ortezie na całą nogę. Jestem w domu na L4, jak masz czas w ciagu dnia zapraszam do mnie, tak do 15 bo potem jak eM wraca to koordynuje ogarnianie domu wiec ciężko z wolną chwilą.
Daj znać
Róże niektóre chyba zagrzybione bo pąki dziwnie zaschnięte. Pokażę Ci.
____________________
eVka 21:42, 09 lip 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Malgosik napisał(a)

Nie ma sprawy.
Zbyt czerwono to też niedobrze.

____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies