Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Kasia_CS 21:30, 01 cze 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zasłużony odpoczynek-widać po ogrodzie moc włożonej w niego pracy! Chciałabym umieć po prostun położyć się na leżaku-po coś mamy ten nasz zielony kawałek, a ja ciągle coś chce porobić jak mam chwilę a z drugiej strony nawet pielenie jest przyjemne, to nie mam co narzekać
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
eVka 22:34, 01 cze 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasia_CS napisał(a)
Zasłużony odpoczynek-widać po ogrodzie moc włożonej w niego pracy! Chciałabym umieć po prostun położyć się na leżaku-po coś mamy ten nasz zielony kawałek, a ja ciągle coś chce porobić jak mam chwilę a z drugiej strony nawet pielenie jest przyjemne, to nie mam co narzekać

Dziękuję Kasiu za miłe ogrodowe słowa
Moje leżenie na leżaku polegało na chwili leżenia z przerwą na pielenie dwóch nowych rabat, które zarosły chwastami z kompostu, potem znów chwilka na leżaku, po czym zauważyłam, że jednak orzech nie ma idealnej korony, więc wielkim sekatorem wycięłam sporo gałęzi (ponoć tetaz najlepszy czas na cięcie). Potem znów leżenie ale przypomniałam sobie, że mialam wszystkie buksy na ćmę opryskać, więc poleciałam do garażu po opryskiwacz i Lepinox. Zeszło mi z godzinę, zrobiło się chłodno i zmierzchało, wpadła koleżanka na ploty i koniec dnia.
W międzyczasie zabawy z córką, odpakowywanie prezentów na dzień dziecka, pizza i ploty z mężem.

Miły to był dzień

Pozdrowienia!
____________________
Kasia_CS 22:39, 01 cze 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
to dużo udało Ci się zrobić dzisiaj! Ja muszę prześledzić prognozę, bo też mi oprysk lepinoxem czeka na swoją kolej - ostatnio ciągle straszyło deszczem albo faktycznie padało, więc odkładałam w czasie....
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
eVka 22:49, 01 cze 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasia_CS napisał(a)
to dużo udało Ci się zrobić dzisiaj! Ja muszę prześledzić prognozę, bo też mi oprysk lepinoxem czeka na swoją kolej - ostatnio ciągle straszyło deszczem albo faktycznie padało, więc odkładałam w czasie....

Jakoś tak się udało kosztem totalnego bałaganu w domu, aż żal patrzeć

Ja dzisiaj się zmobilizowałam po przedwczorajszych oględzinach tego wielkiego buksa, znalazłam tłustą wielką gąsienicę, fuj, one są obrzydliwe. Na szczęście nie wielkie szkody, tylko kilka miejsc delikatnie podgryzionych. Oby nie padało.
____________________
eVka 18:07, 02 cze 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Czas irysków

____________________
nicol21 23:55, 02 cze 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Piękne masz te syberysjkie. Czy one ładnei się namnażają? Kupowałas w donicach czy kłącza?
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
eVka 12:46, 03 cze 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
nicol21 napisał(a)
Piękne masz te syberysjkie. Czy one ładnei się namnażają? Kupowałas w donicach czy kłącza?

One są cudne i się fajnje rozrastają. Kupowałam gotowe sadzonki. Co rok ich więcej a nic z nimi nie robię.
____________________
ewsyg 20:16, 03 cze 2021


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
witaj Ewa. Jestem u Ciebie pierwszy raz i powiem ci, że masz ładny ogród. Podoba mi się. Zauważyłam śliczne ptaki, chyba pawie Zakupy roslinkowe bardzo udane. Iryski też bardzo lubię.
Pozdrawiam
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
eVka 11:01, 06 cze 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
ewsyg napisał(a)
witaj Ewa. Jestem u Ciebie pierwszy raz i powiem ci, że masz ładny ogród. Podoba mi się. Zauważyłam śliczne ptaki, chyba pawie Zakupy roslinkowe bardzo udane. Iryski też bardzo lubię.
Pozdrawiam

Witaj moja imienniczko i dzięki za zajrzałaś do mojego ogródka
Fajnie, że podobają Ci się moje zakątki, te ptaki to czaple.
Pozdrawiam i zapraszam do zaglądania!
____________________
Johanka77 11:39, 06 cze 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
For you Baby



9 ukopałam
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies