Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

ElzbietaFranka 14:45, 11 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Effka w tej Dolnośląskiej krainie wszędzie takie piękne hokomki rosną.
Róża tyle Paczków ma. Zapowiadało się, że róże zawiodą a jest odwrotnie.

Zrywaj chwasty nim zakwitna
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
eVka 15:32, 11 cze 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
ElzbietaFranka napisał(a)
Effka w tej Dolnośląskiej krainie wszędzie takie piękne hokomki rosną.
Róża tyle Paczków ma. Zapowiadało się, że róże zawiodą a jest odwrotnie.

Zrywaj chwasty nim zakwitna

Elu to fotki zeszłoroczne ale w tym roku wszystko jeszcze większe, róże już kwitną, jeszcze Piano w pąkach ale tuż tuż. Hakone wylewaja sie na taras, uwielbiam ten efekt
Jak zdążę dzisiaj przez wyjazdem na weekend cyknę aktualną fotkę.

Chwasty zazwyczaj zrywam maleńkie ale problemem jest to, że wokół kompostowników łąka...
____________________
Wiolka5_7 17:01, 11 cze 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
Ja dziś w końcu sypnęłam nawóz i podlewa się zraszaczem ,bo deszcz przechodzi bokiem a susza straszna ,ech....
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
SlonecznyOgrod 22:17, 11 cze 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Ewka no nie wiem, czy robotnicy będą tak Ci tam chodzić na paluszkach... ja sama jak teraz pergolę odnawiam to różę połamałam już tyle gałązek a tak uważałam przecież, tylko delikatnie odchylałam...
Zrób im jakąś konstrukcję z cegieł i desek czy coś.

Pozdrawiam i miłego weekendu życzę
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
eVka 08:22, 13 cze 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)
Ja dziś w końcu sypnęłam nawóz i podlewa się zraszaczem ,bo deszcz przechodzi bokiem a susza straszna ,ech....

Super Wiolu
Mi też przed samym wyjazdem na weekend się udało. Mam z głowy nawożenie do konca wakacji. Zamowilam drugi porządny duży zraszacz i rozgałęźnik i będę podlewać na dwa zraszacze, mam nadzieję, że ciśnienia wystarczy. Jak nie kupię porządniejszą pompę do studni bo już mam dość z lataniem z jednym zraszaczem po trawniku i przestawianiem go z kąta w kąt.

Pozdrawiam i życzę Ci miłej niedzieli
____________________
eVka 08:25, 13 cze 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
SlonecznyOgrod napisał(a)
Ewka no nie wiem, czy robotnicy będą tak Ci tam chodzić na paluszkach... ja sama jak teraz pergolę odnawiam to różę połamałam już tyle gałązek a tak uważałam przecież, tylko delikatnie odchylałam...
Zrób im jakąś konstrukcję z cegieł i desek czy coś.

Pozdrawiam i miłego weekendu życzę

Mój brat będzie robił elewację i wie, że musi uważać baaardzo na rośliny ale masz rację i na pewno zabezpieczę róże bo tylko o nie się boję, dwie Pomponelle tam rośną, piękne wysokie, szkoda by ich było. Reszta sobie poradzi nawet po zdeptaniu, odbiją. Całe szczęście pozostałe ściany są przy chodnikach i nie ma stresu o zniszczenia. Jedynie kulki styropianowe będą latać po całym ogrodzie...
. Pozdrawiam!!!
____________________
Wiolka5_7 10:48, 13 cze 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
effka napisał(a)

Super Wiolu
Mi też przed samym wyjazdem na weekend się udało. Mam z głowy nawożenie do konca wakacji. Zamowilam drugi porządny duży zraszacz i rozgałęźnik i będę podlewać na dwa zraszacze, mam nadzieję, że ciśnienia wystarczy. Jak nie kupię porządniejszą pompę do studni bo już mam dość z lataniem z jednym zraszaczem po trawniku i przestawianiem go z kąta w kąt.

Pozdrawiam i życzę Ci miłej niedzieli


Po wczorajszym deszczu nawóz na pewno się dobrze rozpuścił ale się cieszę z tego deszczu... beczki i studnia pełne...

Odpozdrawiam i zyczę Ci milej niedzieli rownież
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
eVka 19:29, 13 cze 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)


Po wczorajszym deszczu nawóz na pewno się dobrze rozpuścił ale się cieszę z tego deszczu... beczki i studnia pełne...

Odpozdrawiam i zyczę Ci miłej niedzieli rownież

Właśnie wróciłam z urlopu weekendowego, patrzę a wszystkie beczki pełne wody pod dekiel a ogród na maxa podlany. Jak cudownie!!! Podlewanie na kilka sni z głowy.
Nawóz będzie świetnie rozpuszczony. Niestety martwi mnie to, że mam dużo dzikiej zakwitniętej trawy na trawniku, ma sztywne pędy i widać, że nie jest to szlachetna odmiana. Nic z nią nie zrobię poza czestym niskim koszeniem.

Buziaki!
____________________
eVka 19:33, 13 cze 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wróciłam i rzuciłam się na ogród, kocham!!!

Różanka zaczyna Jaśminowce dodają uroku a lawenda na obwódce jako tako wygląda. Z bliska widać trochę suchych pędów.

Kolory róż niemodne, staroświeckie ale właśnie te róże takie są. Pamiętają jeszcze moją babcię Uwielbiam je.

____________________
eVka 19:34, 13 cze 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Piwonie




____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies