Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 10:28, 15 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Toszka napisał(a)


To prawdopodobnie są brabanty. Kiedyś były tylko 'thuje'. Thuja to była tuja i tyle

Mam taką jedną, dziedziczną. Tniemy ją w walec. Najpierw góra została obcięta. Z drabiny. Ten gruby pień był trochę niżej ciachnięty, tak by zielone gałązki górowały nad nim. A potem nozycami elektrycznymi zgolona naokoło. Pierwszy raz wyglądała okropnie, ale juz po 6 tygodniach mocno się zazieleniła. Teraz tniemy ja w połowie marca i pod koniec czerwca. Trzyma ładnie fason

Toszko dzięki za nadzieję. Tak to sa brabanty niestety. Czyli góra płasko i boki na prosto, w sumie łatwiejsze do ogarnięcia niż jajo. Mocno mam ciąć?
____________________
eVka 10:30, 15 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)
też szukam czegoś na przędziorka , który to łajdak moje nigry nowiutkie atakuje

Przędziorki atakuja nigry? Nie wiedziałam, mam je obok tuj to może w razie czego też psiknę nigry, hm. Jadę dziś do ogrodniczego kupić coś.
____________________
DorKa 10:36, 15 maj 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
też nie wiedziałam ale wyczytałam ,że jest gatunek specjalizujący się w owocowych drzewach : przędziorek owocowiec
____________________
Dorka Zakręcony ogród
eVka 10:39, 15 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)
też nie wiedziałam ale wyczytałam ,że jest gatunek specjalizujący się w owocowych drzewach : przędziorek owocowiec

Czyli inny, musze doczytać czy jest jeden specyfik na oba, mam nadzieję.
____________________
eVka 10:40, 15 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Toszka napisał(a)


To prawdopodobnie są brabanty. Kiedyś były tylko 'thuje'. Thuja to była tuja i tyle

Mam taką jedną, dziedziczną. Tniemy ją w walec. Najpierw góra została obcięta. Z drabiny. Ten gruby pień był trochę niżej ciachnięty, tak by zielone gałązki górowały nad nim. A potem nozycami elektrycznymi zgolona naokoło. Pierwszy raz wyglądała okropnie, ale juz po 6 tygodniach mocno się zazieleniła. Teraz tniemy ja w połowie marca i pod koniec czerwca. Trzyma ładnie fason

Toszka takie coś?:
____________________
eVka 18:20, 15 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zaopatrzyłam się w baterię środków na przędziorka, gąsienice, ślimaki, kupiłam Pinivit, środek zakwaszajacy glebę do rodków, nowe rękawiczki ogrodowe. Szoping jak się patrzy
Muszę jeszcze kupić w jakimś markecie spryskiwacz większy i będę jutro spryskać o ile będzie sucho.
____________________
Magleska 19:38, 15 maj 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
szoping udany ...ja za to poodżywiałam magiczną siłą co nieco i deszcz zaczął padać poza tym nic ogrodowo nie robię ....a przepraszam 5 białych ostróżek dosadziłam do wiśniowej
buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
eVka 20:04, 15 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Magleska napisał(a)
szoping udany ...ja za to poodżywiałam magiczną siłą co nieco i deszcz zaczął padać poza tym nic ogrodowo nie robię ....a przepraszam 5 białych ostróżek dosadziłam do wiśniowej
buziaki

Oj coś nie wierzę, że długo wytrzymasz bez przeróbek dosadzania roślin.

Zastanawiam sie, czy zamiast kupować nawóz do trawnika nie posypać go przesianym kompostem. Mam sporo a zaraz kolejna dostawa będzie bo zamówiłam 8 ton.
____________________
eVka 18:52, 16 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Trzcinnik Overdam posadzony w zeszłym roku dla Mrokasi:

Z szałwią wymęczony przez koty, dlatego się pokłada:
____________________
eVka 18:54, 16 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Budleja juz spora

Liliowce w pąkach
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies