Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Rejzi 16:06, 17 maj 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
effka napisał(a)

Dzięki Rejzi Te trawki biało-zielone przy tarasie to trzcinniki Overdam, są świetne, nie rosna wielkie ani szerokie, więc można zmieścić je wszędzie. Nie lubią mokro, więc podlewać nie trzeba
Grafit to mój ukochany kolor, dom przemalujey na jasny szary, żeby grał z grafitowym garażem. Rodzice tez swój dom na szaro i będzie komplet.


Grafit jest the best
Dieki za info o trawce- poprostu roslina idealna i na dodatek piekna. Chyba na nia zachorowalam
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
eVka 16:13, 17 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)
Ale masz wielgachne variegatusy już Z wjazdową mam duże pole do popisu. Kawał rabaty. Rozumiem, że to już ostatnia rabata i potem drinki z palemką na leżaczku
Ewa zrobisz mi w wolnej chwili zdjęcie Twojego podjazdu ? W dalszym ciągu dumam co z nim zrobić bo na kostkę póki co nie mam

Dorka jeśli piszesz o tej roślince:

to nie jest miskant variegatus tylko mozga trzcinowata variegata. Rośni dużo niższa i ma inne liście. Kupiłam jeszcze trzy do kompletu posadzone dalej na tej rabacie.
Poniżej mozgi ten mniejszy variegatusowy krzaczek to właśnie miskant variegatus.
Chyba powinnam nazwac ta rabatę: VARIEGATA bo derenie elegatissima też variegatkowe.
Fotkę podjazdu dzisiaj cyknę i wstawię uwielbiam go i uważam że to był strzał w 10-tkę. Ludzie z ulicy przychodzą i pytają co to i jak się robi. Jest jedna wada: w szpilkach nie da rady, bo się obcasy zdzierają, chyba że mega mocno zagęszczarkę go zagęścisz, ja tego nie zrobiłam.
____________________
eVka 16:14, 17 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Rejzi napisał(a)


Grafit jest the best
Dieki za info o trawce- poprostu roslina idealna i na dodatek piekna. Chyba na nia zachorowalam

Polecam!
____________________
eVka 16:14, 17 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)
spoko Ewcia , my się tu rozgościmy

Juz wróciłam. Dzień bez O. to dzień stracony
____________________
eVka 17:32, 17 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)
Ale masz wielgachne variegatusy już Z wjazdową mam duże pole do popisu. Kawał rabaty. Rozumiem, że to już ostatnia rabata i potem drinki z palemką na leżaczku
Ewa zrobisz mi w wolnej chwili zdjęcie Twojego podjazdu ? W dalszym ciągu dumam co z nim zrobić bo na kostkę póki co nie mam

Zdjęcie podjazdu dla Ciebie



Trochę przybrudzony szyszkami z brabantów.

A z palemką i drinami na pewno leżeć nie będę, lepsze plewienie hihi
____________________
eVka 18:16, 17 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wani, kompost kupuję w kompostowni miejskiej Ekosystem:

https://bip.ekosystem.wroc.pl/zamowienia-publiczne/zaproszenie-do-skladania-zamowien-na-zakup-organicznego-srodka-poprawiajacego-wlasciwosci-gleby-pod-nazwa-handlowa-„e-kompost”-wytwarzanego-na-terenie-kompostowni-odpadow-zielonych-zl/zaproszenie-do-skladania-zamowien/

Trzeba mieć własny transport. Minimalna ilość to 5 ton (Mg). To nie jest dużo jakby się mogło wydawać. Szybko się zużywa. Używam do dołków zamiast ziemi workowanej, do nawożenia roślin, trawy, ściólkowania. Cud, miód, wygląda jak lekką ziemią.
____________________
Magleska 19:49, 17 maj 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18273
na podjezdzie masz grys granitowy ? ... nie rozsypują Ci sie te kamyczki ? .....chyba ,że masz je ubijarką ubite może ?

ale wygląda to super
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
eVka 20:32, 17 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Magleska napisał(a)
na podjezdzie masz grys granitowy ? ... nie rozsypują Ci sie te kamyczki ? .....chyba ,że masz je ubijarką ubite może ?

ale wygląda to super

Tak, to grys granitowy na grubej podbudowie jak pod kostkę brukową, ubity tylko kołami aut. Powinno być zageszczone zagęszczarką, wtedy byłoby idealnie. Sypaliśmy grys rok po wykonaniu podbudowy i nie miałam już zagęszczarki.
Chodzi się wygodnie, oprócz szpilek.
____________________
Zana 20:40, 17 maj 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
No ta rabata wjazdowa to się szykuje mega.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Toszka 21:59, 17 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
effka napisał(a)

Toszka takie coś?:


Przepraszam, dopiero zajrzałam. tak, takie coś. Plan planem a i tak wyjdzie w praktyce.
Jesli to brabanty, to dobra wiadomość jest taka, że mają wielką moc odbudowy. Co jakiś czas swoje tnę niemal aż do pni iw ciągu kilku tygodni zielenieją po całości. Polinka też już odkryła moc brabantów

Dobrą radę dostałaś, aby ciąć tak by łyse nie były, ale jak nawet dziurę zrobicie, to tragedii nie ma, bo szybko odbudują się jak tylko słońce wejdzie do środka.
Możesz je nawet niższe zrobić, by potem łatwiej było sięgać do strzyżenia w kolejnych latach. Pień przewodnik od góry trzeba nozycami do gałęzi obciąć. Resztę tniemy elektrycznymi...znaczy eM tnie z drabiny, a ja z dystansu patrzę i długim kijem pokazuję gdzie wyrównać

Wyczytałam, że kupiłaś środek do zakwaszania rodków. Jaki?
poczytaj
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies