Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Wani 23:04, 17 maj 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
effka napisał(a)
Wani, kompost kupuję w kompostowni miejskiej Ekosystem:

https://bip.ekosystem.wroc.pl/zamowienia-publiczne/zaproszenie-do-skladania-zamowien-na-zakup-organicznego-srodka-poprawiajacego-wlasciwosci-gleby-pod-nazwa-handlowa-„e-kompost”-wytwarzanego-na-terenie-kompostowni-odpadow-zielonych-zl/zaproszenie-do-skladania-zamowien/

Trzeba mieć własny transport. Minimalna ilość to 5 ton (Mg). To nie jest dużo jakby się mogło wydawać. Szybko się zużywa. Używam do dołków zamiast ziemi workowanej, do nawożenia roślin, trawy, ściólkowania. Cud, miód, wygląda jak lekką ziemią.


Dziękuję ! Zastanawiam się czy na taką przyczepkę większą by weszło to 5ton. Czym to wozisz?
____________________
Ania Pod bosymi stopami
DorKa 07:59, 18 maj 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
szkoda ,że wysyłkowej sprzedaży nie prowadzą Miłego!
____________________
Dorka Zakręcony ogród
eVka 09:26, 18 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zana napisał(a)
No ta rabata wjazdowa to się szykuje mega.

mam na nia co chwile inny pomysł, więc musze na spokojnie wszystko przemyśleć
____________________
eVka 09:31, 18 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Toszka napisał(a)


Przepraszam, dopiero zajrzałam. tak, takie coś. Plan planem a i tak wyjdzie w praktyce.
Jesli to brabanty, to dobra wiadomość jest taka, że mają wielką moc odbudowy. Co jakiś czas swoje tnę niemal aż do pni iw ciągu kilku tygodni zielenieją po całości. Polinka też już odkryła moc brabantów

Dobrą radę dostałaś, aby ciąć tak by łyse nie były, ale jak nawet dziurę zrobicie, to tragedii nie ma, bo szybko odbudują się jak tylko słońce wejdzie do środka.
Możesz je nawet niższe zrobić, by potem łatwiej było sięgać do strzyżenia w kolejnych latach. Pień przewodnik od góry trzeba nozycami do gałęzi obciąć. Resztę tniemy elektrycznymi...znaczy eM tnie z drabiny, a ja z dystansu patrzę i długim kijem pokazuję gdzie wyrównać

Wyczytałam, że kupiłaś środek do zakwaszania rodków. Jaki?
poczytaj


Toszko będe sama ciąć, czekam na pogodę, bo ostatnio albo mega wieje albo pada i nie ma jak wspiąć się na wieeelką drabinę spróbuję wg Twoich wytycznych, cieawa jestem co z tego wyjdzie

Co do zakwaszania rodków, kupiłam coś granulowanego w plastikowych słoiczku, zabij mnie nie pamiętam co to. Sprawdzę w domu. Jakaś siarka ale w jakiej postaci chemicznej nie wiem... poczytam dokładnie linka, kótry wstawiłaś. Rodki wydają się być w więkoszści ok, tylk ddwa niedomagaja, jeden ma jasniejsze listki niz pzostałe a drugi staruszek, był bardzo zaniedbany, przesadziłąm go do dobrej mieszanki jesienią, teraz bardzo obficie kwitł ale mimo wszystko końce liści ma bardzo zachniete, brązowe. Pokaże fotki popołudniu.
____________________
DorKa 09:45, 18 maj 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
effka napisał(a)

Dorka jeśli piszesz o tej roślince:

to nie jest miskant variegatus tylko mozga trzcinowata variegata. Rośni dużo niższa i ma inne liście. Kupiłam jeszcze trzy do kompletu posadzone dalej na tej rabacie.
Poniżej mozgi ten mniejszy variegatusowy krzaczek to właśnie miskant variegatus.
Chyba powinnam nazwac ta rabatę: VARIEGATA bo derenie elegatissima też variegatkowe.
Fotkę podjazdu dzisiaj cyknę i wstawię uwielbiam go i uważam że to był strzał w 10-tkę. Ludzie z ulicy przychodzą i pytają co to i jak się robi. Jest jedna wada: w szpilkach nie da rady, bo się obcasy zdzierają, chyba że mega mocno zagęszczarkę go zagęścisz, ja tego nie zrobiłam.


a widisz to przy okazji czegoś pożytecznego się dowiedziałam. Ona chyba bardzo podobna do miskanta ? Jeżeli tak to fajnie propozycja na rabatę gdzie jest variegatus a potrzeba jeszcze coć niższego Dzięki! Przyda mi się ta wiedza. Na fotki czekam niecierpliwie
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 09:48, 18 maj 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
effka napisał(a)

Zdjęcie podjazdu dla Ciebie



Trochę przybrudzony szyszkami z brabantów.

A z palemką i drinami na pewno leżeć nie będę, lepsze plewienie hihi


no nie mów,że to grys granitowy ? Wygląda bosko a szpilki mogę na zmianę do auta zabrać Muszę jakiegoś fachowca podpytać ile o może kosztować. Dzięki
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Toszka 09:57, 18 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kochane, z tą mozgą trzcinowatą to radzę ostrożnie, bo jest inwazyjna – szybko się rozprzestrzenia za pomocą rozłogów (aby zapobiec ekspansji roślin, należy je sadzić w kubłach). Jest tylko dobra do masowych nasadzeń
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
DorKa 10:01, 18 maj 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Toszka napisał(a)
Kochane, z tą mozgą trzcinowatą to radzę ostrożnie, bo jest inwazyjna – szybko się rozprzestrzenia za pomocą rozłogów (aby zapobiec ekspansji roślin, należy je sadzić w kubłach). Jest tylko dobra do masowych nasadzeń


szybko ostudziłaś moje plany ja juz rysować zaczęłam A co podobnego do miskanta variegatusa tylko mniejsze proponujesz ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Toszka 10:09, 18 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
O trawy pytaj Polinkę. To królowa traw i podpowie najlepiej
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
DorKa 10:14, 18 maj 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Toszka napisał(a)
O trawy pytaj Polinkę. To królowa traw i podpowie najlepiej


dziękuję
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies