Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 22:43, 13 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Magleska napisał(a)
oj nie potrafię pomóc z tymi wielkimi tujami spróbuj może jakieś jajo wykombinować ale i tak współczuję cięcia tak wysoko ....

Dziękuję, jajo może wyjdzie jakoś, żebym tylko się nie połamała...
____________________
mrokasia 22:49, 13 maj 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
effka napisał(a)

Tak, wiem. Lekko boki po skosie, kosmetycznie. Korci mnie od góry ciachną, żeby były równe, ale chyba nie jest to dobry pomysł?


Jeśli chciałabyś przyciąć od góry to trzeba ciąć nad rozgałęzieniem, na początku sam pieniek lub pieńki. Wtedy gałązki zamaskują cięcie. I dopiero wtedy przycinasz gałązki. Ja to bym chyba odcinała po kawałku i oceniała jak wyglądają . Ale nie wiem czy dążyć do tej samej wielkości.
Jak w jajo to i tak trochę od góry musisz przyciąć.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
eVka 23:20, 13 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)


Jeśli chciałabyś przyciąć od góry to trzeba ciąć nad rozgałęzieniem, na początku sam pieniek lub pieńki. Wtedy gałązki zamaskują cięcie. I dopiero wtedy przycinasz gałązki. Ja to bym chyba odcinała po kawałku i oceniała jak wyglądają . Ale nie wiem czy dążyć do tej samej wielkości.
Jak w jajo to i tak trochę od góry musisz przyciąć.

Dziękuję Ci za rady, super to wytłumaczyłaś będę po troszkę odcinać i ogladać jak wygląda całość. Oj czuję, że to będzie dłuższa zabawa i bieganie po drabinie. Żałuję, że ich nie usunęłam przy robieniu ogrodu. Wszystko przez eMa, któremu szkoda było tuj, bo przecież zasłaniają nas od ulicy...
Czy tuje mają wielkie korzenie?
____________________
mrokasia 23:30, 13 maj 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
Jezu, jakbym o swoim eMie czytała...
Tuje mają spory system korzeniowy ale płytki - taka gęsta siatka cienkich korzeni. Wiem, bo przecież przesadzaliśmy takie olbrzymy w zeszłym roku.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
eVka 08:17, 14 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)
Jezu, jakbym o swoim eMie czytała...
Tuje mają spory system korzeniowy ale płytki - taka gęsta siatka cienkich korzeni. Wiem, bo przecież przesadzaliśmy takie olbrzymy w zeszłym roku.

Hehe bo te Emki takie są
Korci mnie wywaleje tych tuj baaardzo i np posadzenie pięknych grabów ale spróbuję je poratować, jak przez dwa lata nie dojda do siebie i nie będę wyglądać po ludzku pójda do kosza.
A masz może fotki z przesadzania, pamiętam jak to robiłaś ale cięzko mi znaleźć w gęstwinie postów.
____________________
DorKa 09:29, 14 maj 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Rany jaki ładnie wygoliłaś te tawuły.. Też musze moje rozczochrańce poskromić
____________________
Dorka Zakręcony ogród
eVka 11:22, 14 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)
Rany jaki ładnie wygoliłaś te tawuły.. Też musze moje rozczochrańce poskromić

Zadowolona jestem z nich, dokupiłam jeszcze cztery krzaczki, żeby zrobić obwódkę tawułową do końca rabaty.
____________________
eVka 20:33, 14 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Znalazłam pajęczyny na szczytach młodych szmaragdów i malutkie pajączki, to chyba przędzorki? Trochę suchych gałązek, które usunęłam. Co najlepsze na to paskudztwo?
____________________
Toszka 07:23, 15 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
effka napisał(a)


A były takie:

I teraz nie wiem co dalej, jak je ukształtować żeby sensownie wyglądały, może prostokąty, tylko jak?


To prawdopodobnie są brabanty. Kiedyś były tylko 'thuje'. Thuja to była tuja i tyle

Mam taką jedną, dziedziczną. Tniemy ją w walec. Najpierw góra została obcięta. Z drabiny. Ten gruby pień był trochę niżej ciachnięty, tak by zielone gałązki górowały nad nim. A potem nozycami elektrycznymi zgolona naokoło. Pierwszy raz wyglądała okropnie, ale juz po 6 tygodniach mocno się zazieleniła. Teraz tniemy ja w połowie marca i pod koniec czerwca. Trzyma ładnie fason
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
DorKa 08:52, 15 maj 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
też szukam czegoś na przędziorka , który to łajdak moje nigry nowiutkie atakuje
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies