Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 10:32, 18 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wani napisał(a)


Dziękuję ! Zastanawiam się czy na taką przyczepkę większą by weszło to 5ton. Czym to wozisz?

5 ton to w przypadku kompost ok 5 m3 czyli ciężko będzie przyczepką. Wożę to wywrotką 12 tonową, mam znajomego w firmie budowlanej, w której pracuję.
____________________
eVka 10:36, 18 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)
szkoda ,że wysyłkowej sprzedaży nie prowadzą Miłego!

no niestety. Jak bym paczkowała w worki 80 L fortunę bym zarobiła
Dzięki, miłego.
____________________
eVka 13:02, 18 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Toszka napisał(a)
Kochane, z tą mozgą trzcinowatą to radzę ostrożnie, bo jest inwazyjna – szybko się rozprzestrzenia za pomocą rozłogów (aby zapobiec ekspansji roślin, należy je sadzić w kubłach). Jest tylko dobra do masowych nasadzeń

Toszko, czytałam o ekspansywności tej mozgi, ale szczerze to nie zauważyłam żeby sie niekontrolowanie rozrastała. Fakt, bardzo się rozros£a kępa w szerz przez rok ale jest zwarta. Może dopiero pokaże na co ją stać, jak red barony, które się rozszerzają w tempie szaleńczym.
____________________
eVka 13:03, 18 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)


a widisz to przy okazji czegoś pożytecznego się dowiedziałam. Ona chyba bardzo podobna do miskanta ? Jeżeli tak to fajnie propozycja na rabatę gdzie jest variegatus a potrzeba jeszcze coć niższego Dzięki! Przyda mi się ta wiedza. Na fotki czekam niecierpliwie

Podobna jest do miskanta kolorem ale ma inny pokrój i układ listków.
____________________
eVka 13:10, 18 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)


no nie mów,że to grys granitowy ? Wygląda bosko a szpilki mogę na zmianę do auta zabrać Muszę jakiegoś fachowca podpytać ile o może kosztować. Dzięki

Cieszę się, że Ci sie podoba. Poradziła mi ten rodzaj nawierzchni znajoma projektantka, która uwielbia styl ogrodów angielskich, gdzie grys jest wszechobecny.
Od razu ci poradzę, żebyś nie zamawiała wykonawcy od razu z wysypaniem grysu. Powiedz tylko, że chcesz solidną podbudowę jak pod kostkę betonową, tak żeby zostało 5 cm na wysypanie grysu. Grys sama sobie wysypiesz i grabkami rozgrabisz. Ewentualnie zawołaj wykonawcę na zagęszczenie go zagęszczarką płytową. Dużo taniej wyjdzie.
____________________
eVka 13:15, 18 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)


szybko ostudziłaś moje plany ja juz rysować zaczęłam A co podobnego do miskanta variegatusa tylko mniejsze proponujesz ?

Może trzcinnik overdam. On jest paskowany variegata, tu widać: po środku:
____________________
eVka 18:28, 18 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kilka fotek komórkowych:
Rodek chyba najpiękniejszy z mojej skromnej kolekcji

Mała liatra kłosowa, świeżo posadzona

Trzmielina na pniu idzie do fryzjera

____________________
eVka 18:31, 18 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
prawie kulka trzmielinowa rok temu była tycia, parę gałązek

Buksiki sadzone w kwietniu z gołym korzeniem na szczęście się przyjęły, mają młode przyrosty

A te sadzone w zeszłym roku

Hosty giganty, będę dzielić, za to bordowe żurawki coś u mnie nie czują się dobrze, więcej jednak ich nie kupię. Kominkowe za to wypasione
____________________
eVka 18:51, 18 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Toszka, rodek o którym Ci pisałam, już przekwitł. Niektóre listki, te niżej mają suche brązowe brzegi.
____________________
Wiolka5_7 19:42, 18 maj 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Roślinki fajnie u ciebie rosną

Posadziłaś grabiszcza ? Na czym stanęło z grabami i wiązami ? Bo już nie nadążąm..
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies