Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Magleska 21:21, 18 maj 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18392
buksiki wypasione ....
ja rodkom wyłamuję te przekwitnięte kwiaty.....podobni lepiej kwitną w kolejnym sezonie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
polinka 21:53, 18 maj 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Zana napisał(a)
Hortensje ścinasz w drugiej połowie marca, miskanty w kwietniu. W kwietniu drzewa już puszczają liście. Pamiętaj, że graby do wiosny trzymają ubiegłoroczne suche liście, zrzucają je dopiero w momencie puszczania nowych, tak więc cisów i tak za bardzo nie będzie widać. Łysy byłby tylko wiąz, ale z kolei on ma gęsto gałązki, w kwietniu już będzie zielony. Wcale takiej długiej "łysej" przerwy nie ma. Ale do przemyślenia


Dziewczyny, grab fastigiata zrzuca liście na jesień. Zwykły grab trzyma liście do wiosny

Ewka, ostatecznie już zrezygnowałaś z cisów?

____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Zana 07:55, 19 maj 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
polinka napisał(a)


Dziewczyny, grab fastigiata zrzuca liście na jesień. Zwykły grab trzyma liście do wiosny

Ewka, ostatecznie już zrezygnowałaś z cisów?



Nooo tak, racja. O raju, ale Ewie namieszałam.

Ewuś, bardzo wielkie przepraszam ślę.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
eVka 08:38, 19 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)
Roślinki fajnie u ciebie rosną

Posadziłaś grabiszcza ? Na czym stanęło z grabami i wiązami ? Bo już nie nadążąm..

Wiola, dziękuję. Na grobowej będą dwa graby i wiąz między nimi, hortki, miskanty, tawuły japońskie goldflame jako podstawa. Czekam na dostawę roślin, mają być na początku przyszłego tygodnia. Zamówiłam linki, tawuły, jeżówki na ta rabatę. Wysadziłam już dwie trzmieliny na pniu, muszę przesadzić dwie wierzby pendula. Kupa roboty się szykuje, bo wszystko prawie zmieni swoje miejsce.
____________________
Mazan 09:16, 19 maj 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Effka

Rodek ma chyba za wysoki odczyn stąd plamistość. Ponadto coś próbuje go podjadać - chyba jakoś drobiazg szkodliwy. Jeżeli się mylę to może być oznaką blokowania pobierania mikroelementów.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Wiolka5_7 10:02, 19 maj 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
effka napisał(a)

Wiola, dziękuję. Na grobowej będą dwa graby i wiąz między nimi, hortki, miskanty, tawuły japońskie goldflame jako podstawa. Czekam na dostawę roślin, mają być na początku przyszłego tygodnia. Zamówiłam linki, tawuły, jeżówki na ta rabatę. Wysadziłam już dwie trzmieliny na pniu, muszę przesadzić dwie wierzby pendula. Kupa roboty się szykuje, bo wszystko prawie zmieni swoje miejsce.

To świetna rabata się szykuje
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
eVka 11:10, 19 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Magleska napisał(a)
buksiki wypasione ....
ja rodkom wyłamuję te przekwitnięte kwiaty.....podobni lepiej kwitną w kolejnym sezonie

Buksiki dziękują za pochwałę. Właśnie wylamalam wszystkie uschniętę kwiatostany, rzeczywiście Danusia o tym pisała. Od razu rodki wyglądają lepiej

Sporo młodych przyrostów na rodkach, szczególnie tych pod jodłą. Mają tam dużo lepszecwarunki niż te na rabacie patio. Cień pod drzewami, lepszą glebę.
____________________
Toszka 11:53, 19 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jesli byś konsekwentnie przeszła na ściółkowanie ekologiczne rodków, bez absolutnie żadnej chemii to w 2-3 lata uzyskasz doskonałe efekty, zdrowotność i kondycję.
Podstawą to mulczowanie liśćmi (zwłaszcza dębowymi), obornik koński, igły sosnowe + raz na 5-6 lat dodawanie hemoglobiny (żelazo) i siarki do gleby, ew.fusy z kawy (odstraszają opuchlaki).

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
eVka 13:09, 19 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
polinka napisał(a)


Dziewczyny, grab fastigiata zrzuca liście na jesień. Zwykły grab trzyma liście do wiosny

Ewka, ostatecznie już zrezygnowałaś z cisów?


Zrezygnowałam na razie, pobierz stwierdziłam, że skoro sąsiad ma żywopłot grabowy to ja już nie muszę wprawdzie sadził dopiero rok temu, więc sadzonki młode Ale w końcu się rozrosną i przesłonią ta rabatę.
Nie szkodzi, że grab zrzuca liście. W zimie w sumie i tak w ogóle Nie siedzę w ogrodzie.
____________________
mrokasia 13:15, 19 maj 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
effka napisał(a)

Na grobowej będą dwa graby i wiąz między nimi, hortki, miskanty, tawuły japońskie goldflame jako podstawa.


Hi hi hi, ta rabata chyba właśnie dostała ksywkę
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies