Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Gosialuk 14:23, 03 cze 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Ewo dziękuję. Nawet jak nic nie kupię, to oglądając na żywo coś sobie wytypuję na potem.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Kasiolaaa 18:07, 03 cze 2018


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Ewa nie dziekuj ciesze sie ze pokochalas róże jak bedziesz chciala odmiany pnace to tez moge ci podac te co ja mam i ktore lubie
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
eVka 13:09, 06 cze 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Gosialuk napisał(a)
Ewo dziękuję. Nawet jak nic nie kupię, to oglądając na żywo coś sobie wytypuję na potem.

Dokładnie, jest co oglądać. Olbrzymia szkółka plus przepiękny wielki ogród. Vardzo mili właściciele, z pasją opowiadający o roślinach.
____________________
eVka 13:11, 06 cze 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasiolaaa napisał(a)
Ewa nie dziekuj ciesze sie ze pokochalas róże jak bedziesz chciala odmiany pnace to tez moge ci podac te co ja mam i ktore lubie

róże pnące też mnie kręcą, są przepiękne o bardzo efektowne. Muszę się zastanowić, gdzie je upchnąć ☺
____________________
Kasia_CS 13:58, 06 cze 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
No proszę, grunt to się ustawić-Ty będziesz wakacjować, a rabaty "same się robić" zazdro choc ja lubię wszelkie prace ogrodowe, tylko czasu teraz malo
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Magleska 17:31, 06 cze 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18443
effka napisał(a)

Dziękuję szkoda, że wsadzać będę dopiero za 2,5 tygodnia.

Nic im nie będzie w szkółkach dłużej stoją w donicach
Urlopujesz się ?
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
eVka 18:28, 06 cze 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasia_CS napisał(a)
No proszę, grunt to się ustawić-Ty będziesz wakacjować, a rabaty "same się robić" zazdro choc ja lubię wszelkie prace ogrodowe, tylko czasu teraz malo

Oj aż tak dobrze nie bedzie tylko odchwaszczą mi rodzice teren pod rabaty. Nuestety powiedzieli, że już nie mają siły nic wiecej robić. Sama muszę przygotować kwaśne rabaty i powsadzać moje cudka ☺. Kocham to robić więc nie narzekam.
Pozdro Kasiu z samolotu (mamy postój w Barcelonie).
____________________
eVka 18:31, 06 cze 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Magleska napisał(a)

Nic im nie będzie w szkółkach dłużej stoją w donicach
Urlopujesz się ?

To prawda, rodzice obiecali regularnie podlewać wszystkie donice.
Jestem w samolocie musialam wpaść ma chwilę na O. żeby sie zrelaksować.
____________________
eVka 18:34, 06 cze 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
W podróży interciyty do Warszawy spotkałam przemiłą starszą babeczkę, wielbicielkę ogrodów. Zagadałysmy do siebie, bo ja słyszałam jak opowiada o ogrodzie a ona zobaczyła że czytam gazetki ogrodowe. Namówiła mnie na pierisy japońskie na kwaśną rabatę pod sosnami. Mówiła, że ma ich sporo o jest nimi zachwycona. Macie je u siebie? Jakoś wcześniej mie wpadły mi w oko.
____________________
Toszka 22:00, 06 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Pierisy to dobre towarzystwo dla rh. Są takie z czerwonymi przyrostami i choć delikatniejsze zimą to wystarczy przyciąć i za moment tłoczą czerwone przyrosty. Moim ulubionym jest Debutante - jesli posadzisz w osłonietym od zimowych wiatrów miejscu i raczej cienistym to wiosną bedzie cię cieszyć milionem białych białych dzwoneczków, które kwitną ponad miesiąc.
Z ciekawych roslin na kwaśna polecam jeszcze Enkiant, Kwaśnodrzew i Fortegillę, bo one prócz ciekawego wiosennego kwitnienia dają drugi spektakl kolorów na jesieni.

Jest trochę fajnych roslin na kwaśną i mozna bardzo ciekawą rabatę stworzyć.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies